Най - вълнуващия въпрос зимно време.
amalexiev - помощник
Здравейте,

Исках да задам въпроса си лично на Лазар Ганев, но или не е получил личното ми съобщение (в друг форум, тук не намерих начин да изпратя лично съобщение) или няма време да ми отговори. В крайна сметка реших да копирам въпроса си към него тук във форума и евентуално да получа помощ от някой друг компетентен :) .
Здравей Лазар,

Прочел съм повечето теми по въпроса за избор на газов котел, но все още не мога да се спра на конкретна марка и модел. Разбрах, че трябва да търся котел с ниска минимална отоплителна мощност, понеже радиатори ми не са голяма мощност. Срещам известни трудности с изчисляването на мощността на радиаторите, тъй като отоплителната ми инсталация е заварено положение. По мои сметки би трябвало да имам между 5 и 6 хиляди W, но бих искал да те помоля да удариш едно рамо за по-точна сметка. Ще дам пълно описание на съществуващото положение на отоплителната инсталация. Старият електрически котел е монтиран в банята. Непосредствено след котела е вързана лира. Системата доколкото разбрах от четене във форума е последователна, т.е. от котела излизат 2 тръби (топла и студена) със сериозен диаметър и до края на системата диаметъра на тръбите постепенно намалява. От банята тръбите преминават през спалнята, където е монтиран и първия радиатор. От спалнята преминава в кухненски бокс + трапезария(едно преградено помещение), където са монтирани още 2 радиатора. Точно след преминаването от спалня в кухня е идеята ми да присъединя новия газов котел(Посъветвах се с приятел, който твърди, че не би трябвало да имам проблем с циркулацията при този начин подвързване, но искам да те помоля и за твоето мнение по въпроса). Следва преминаване към хол, като преди радиатора в хола има едно отклонение за таванско помещение(преустроено в спалня).
Опис на отоплителните тела:
Спалня – 7 глидера (чугун H=500)
Кухн. Бокс – 7 глидера (чугун H=500)
Трапезария – 7 глидера (чугун H=500)
Хол – 12 глидера (алуминий H=500)
Таван – 6 глидера (алуминий H=500)
Баня – Лира (450x1000)
Чугунените радиатори са с ширина на глидера 10см(от глидер до глидер),а в дълбочина са около 13см.
Газовата инсталация е вече готова и котела ще бъде монтиран именно на това място между спалня и кухн. бокс. Трябва ми двуконтурен котел, за да се прикачи към кухненската мивка. Бях се насочил кам Бош 7000, гледам, че го хвалят, но вече не знам :) . Търся икономичност и искам да се вместя до 2000лв.


Поздрави
Сега се сещам да добавя, апартаментът е 70 квадрата(без тавана), южен без изолация с PVC дограма.

Поздрави
petkomz - специалист
amalexiev написа:
Здравейте,

Исках да задам въпроса си лично на Лазар Ганев, тук не намерих начин да изпратя лично съобщение
Ползвай бутона с надпис "ЛС" и двете човечета под всяко мнение на Лазар, трябва да си се логнал!
amalexiev - помощник
petkomz написа:
amalexiev написа:
Здравейте,

Исках да задам въпроса си лично на Лазар Ганев, тук не намерих начин да изпратя лично съобщение
Ползвай бутона с надпис "ЛС" и двете човечета под всяко мнение на Лазар, трябва да си се логнал!
Опиши ми къде се намира този бутон. Нов потребител съм! Не виждам къде е този бутон.
petkomz - специалист
amalexiev написа:

Опиши ми къде се намира този бутон
Точно под всяко мнение има минимум 3 бутона- "профил" , "лс" и "цитирай", не знам как да ти го обясня по точно, :down2: , както казах трябва да си се логнал за да ги виждаш!
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, получих съобщението, но по цял ден съм като кон по обекти и мога да пиша само сутрин и вечер по малко. Котелът е много добър, но радиаторите ми се виждат малко, дано да греша. Пробвай, пък после ще му мислиш.
amalexiev - помощник
Аааа не - този вариант не ме устройва :-D . Ще се напъна още малко да си сметна по-прецизно мощността на радиаторите и после ще го мисля пак. Ама ако наистина излезе, че ми е голям този котел, който е с минимална отоплителна мощност 6,3 кW, аз по-малък конвенционален не съм виждал мисля. Има ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
amalexiev написа:
Аааа не - този вариант не ме устройва :-D . Ще се напъна още малко да си сметна по-прецизно мощността на радиаторите и после ще го мисля пак.
По-малки двуконтурни няма. Както и да се напъваш, мощността няма да стане по-голяма :) Сега си долу-горе на ръба и ако работи котела на високи градуси мисля, че няма да имаш проблеми. Не ти знам размерите на стаите - ако се наложи ще смениш някой чугунен радиатор с панелен
amalexiev - помощник
LazarGanev написа:
По-малки двуконтурни няма. Както и да се напъваш, мощността няма да стане по-голяма :) Сега си долу-горе на ръба и ако работи котела на високи градуси мисля, че няма да имаш проблеми. Не ти знам размерите на стаите - ако се наложи ще смениш някой чугунен радиатор с панелен
А значи с добавяне на радиатори ще могат да се натъкмят нещата, понеже има вариант и в коридора да сложа един радиатор.

А по въпроса с мястото на присъединяване на газовия котел ще може ли да изкаже мнение някой? Ще гледам да приложа чертеж, за да стане по-ясно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Чакаме чертежа с нанесени диаметри

Тема "Избор на газов котел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: