• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет окт 22, 2020 10:10 amyordanpopov написа:
Има високотемпературни, но чак пък да не горят не знам. Има едни, за уплътняване на камини и котли, но като втвърдят, става като цимент и пуква. През пукнатината пак ще тече. Виж как съм мацал върху му! Вече няма миризма на пушек. Тиксото не може да спре конденза.
https://photos.app.goo.gl/KbxvFirWiCu7XtPs7
yordanpopov - напреднал
Реших да го направя с този преходник, но се оказа, че няма такъв на ф80. На 4 фирми звънях и четирете казват, че на ф80 мъжки от двете страни не се правят.
Изображение
Ще пробвам с такъв термоустойчив силикон/лепило и ще се надявам на най-доброто.
Пак половинчати работи правя и много се ядосвам.
yordanpopov - напреднал
Да дам обратна връзка. Ей това избрах. Силикон, който се ползва за гарнитури за двигатели. Държи до 300 градуса, което ме устройва до някъде, тъй като съм мазал връзка, която е на близо 5 метра от котела. Специфичното при този било, че именно не се вкоравявал, за което Трифонов ме предупреди. Ще го видя с времето дали ще стане на кокал. Засега се получават нещата. Не мирише и не капе. :supz:

Прикачен файл

IMG_20201025_212035.jpg
yordanpopov - напреднал
Към момента не. Този силикон държи фронта засега. В последствие ако се наложи ще поръчам. Благодаря.
filmatoplo - майстор
:wink: Класика в жанра е -да се залепи с алуминиево тиксо отгоре :wink: .
yordanpopov - напреднал
При мен рязко нещата отново тръгват надолу. От миналия ден котела (който е монтиран в избата). забелязвам че пуши. Малко но достатъчно да умирише. Излиза пушек от снадката на меката връзка и кутията на вентилатора. Не мога да преценя от къде точно,тъй като кутията на вентилатора е направена така естествено, че да завихря точно към снадката към меката връзка. Обадих се на инсталатора, от когото имам много добри впечатления, та той ми каза че комина ми е запушен. Обясних че съм мушнал в комина Ф80 тръба 15 метра до покрива и направо ме направи крив. Обясни ми че това гофре, с което съм решил един проблем(на комшиите не им мирише от пукнатите им комини тела) съм създал друг. Гофрето, което съм мушнал в комина няма изолация и съм създал предпоставки за много конденз. Еми да. Абсолютно прав е. Преди час като махнах тапата на тройника в избата се залях с чернилката, която на грубо беше около 150-200 мл. за два часа работа на котела. Инсталатора ми каза, че ако не реша този проблем, на самия вентилатор ще се натрупат много сажди и ще изгори, а струвал доста. Аз стигам до два варианта. Да продупча тапата и да сложа една бутилка където с маркуч да си тече конденза. С тази опция май няма да реша проблема. Другото което мога да направя, а хич не ми се ще е да извадя цялото 15 метрово гофре, да го облека във вата и пак да го спусна в комина. Според вас това решение ли е на проблема и виждате ли други по "безболезнени" опции с които мога да реша казуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
Според мен няма да помогне никакъв високотемпературен силикон, а само високотемпературен режим!
yordanpopov - напреднал
В такъв случай ще си стоя на г*за. Няма да правя нещата, които описвам по горе, а ще променя температурата на водата от 60 на 70 градуса и ще гледам дали има някаква промяна. Ако няма кофти. В интерес на истината вчера след 3 часа работа на котела спря да припушва от котела и конденза беше около 20-30 грама в тапата. Дали като се поутопли пространството в основния комин от гофрето няма да престане тоя конденз. Би трябвало. Още повече, че зимата няма да се спира котела, освен за чистене си мисля, че ще успявам да го стопля.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Отопление на жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: