• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Boyan - специалист
Може ли да дадете някаква скица на апартамента ?
Казвате , че имате комин в детската . Там в никакъв случай не бива да се слага камина на пелети с водна риза , но в хола защо не ?
Дали няма някакъв издържан начин да се прекара димоотвод от хола до комина ?
Мислете за варианти , в които не сте зависим от комшии по никакъв начин .
yordanpopov - напреднал
Редно е да напиша какво измислих и сътворих благодарение на насоките ви.Нещата при мен намериха развитие. Много се замислих за орташките работи и че с времето може да се влошат отношенията с комшиите. В крайна сметка ми дойде идеята от къде мога да се присъединя в комин и най вече пътя на тръбите да мине възможно най безболезнено до избата към пелетния котел. Колекторната кутия, която си е на терасата с лека трансформация :-D тръбите ще хващат друг път, а именно под кухнята, за да могат да минат до мястото където съм пробил 2 дупки под 45 градуса за да слязат до коридора на избата. Подготвил съм трасето. От колекторът до котела тръбният път ще е 12 метра. Последно предложеният ми котел е Lidya comfort 5-25 Kw. Човекът който ми го предложи ми обясни, че котелът си модулира на всеки един коловат.Тръбите ,които ще пусна до котела ще са ф25.Така се завъртяха нещата, че сега ще сложа на мястото на газовия котел и бойлер със серпентина 120 л. Моля да кажете дали считате котела за подходящ? Останах с впечатление, че човекът си разбира от работата,но искам да го съгласувам и с вас.
yordanpopov - напреднал
Изображение[/img]

Изображение[/img]

Изображение[/img]


Изображение[/img]

Изображение[/img]

Изображение[/img]
speka_rs - майстор
Аз ползвам Грейко и съм много доволен. Това, че може да модулира през киловат, за мен не е много голям +. Според мен това да можеш да гориш всякакви пелети без да се притесняваш е нещо, което трябва да търсиш.
yordanpopov - напреднал
Здравейте,

След всичките съвети,които дадохте е редно да Ви кажа/покажа това,което в крайна сметка се получи. Закупих Lidya compact 5-25 KW на фирма Kozlusan . Ориентировъчно добре се получиха нещата,въпреки, че през коридора ми минава тръба, която се включва в комина. Не е такава голяма драма, тъй като имам идея как минуса да го превърна в плюс. Имах доста проблеми докато се получат по този начин нещата, но в крайна сметка е важен крайния резултат, а именно. Целият апартамент 103 квадрата се отоплява в момента. Нямам идея дали съм направил добър избор на котела, тъй като няма с какво да го сравня. Знам, че ми е комфортно на ориентировъчно добра цена. Незнам дали е добре или зле, но примерно вчера (Неделя) от 5:00 до 23:30 заминаха точно два чувала. През седмицата съм го направил към момента да пали в 5:00 в 7:45 да гаси. След това пали в 16:00 и гаси в 23:30. Не знам как ще е по добре дали да върви цял ден или на два старта. Пробите ще покажат. Общо взето,когато го погледна, често изписва, че работи на 8 KW.Хубавото в цялата работа е, че аз подценявах факта, че не е добре да зависиш от комшии. Няколко от Вас ми го набиха в главата и в крайна сметка се вслушах. Благодаря Ви. С питане далеч се стига.
Качвам снимки. Много ама много хора се изнедаха,че дърпа комина. 80 мм тръбите са близо 4 метра, докато влязат в основния комин.
Изображение[/img]
Изображение[/img]
Изображение[/img]
Изображение[/img]
Изображение[/img]
Изображение[/img]


:partyman:
MuTeB_ - специалист
Така и не разбрах с какви пелети може да се храни този котел?
шоп - майстор
:supz: :supz: :supz:
Браво, много добре се е получило. Обаче това розовото на тавана ако е фибран или фоам борд аз лично от противопожарна точка не го одобрявам :idea:

След време може да се запалят саждите в комина и температурата в комина става над 1000 градуса. При това малко разстояние между комин и леснозапалима изолация е напълно възможно да стане пожар.
Оня ден прекарвах комин през дървена стена, у Пеуник, както рече Калин.
Отворът, в стената, има диаметър по голям с 10 см. от кюнеца, като луфтът е запълнен с каменна вата 5 см.
Понеже бях в кратка монтажна командировка, отворът, ватата и кюнеца, оформих с някакво дебело алуминиево фолио, оформено като квадрат 30/30. Притеснява ме факта, че като нажежа печката, тва фолио пренася топлина радиално на ватата към дъските.
Обясних на новодомците да ограничават реактора до зачервяване на лирата само в основата.
Бе с огъня трябва да се внимава. На 28ми гасих комин, неизмазан в подпокривното. Глеч има по цялата външна част на комина. Чака си клечката. Обясних го на мангала, ма босите ми табани още помнят сдудът от заледения покрив.
yordanpopov - напреднал
Пелети съм взел на фирма Шипкалес. Няколко човека ми казаха,че били едни от най-добрите на пазара. Аз към момента не мога да го твърдя тъй като други не съм ползвал.Факт е , че на седмият изгорял чувал вече прелива от "тавичката за пепел". Дали е добре не знам, но го давам като информация.Още по-добри мнения чух за пелетите на Кастамону, но не съм ги ползвал. На самия котел е изписано пелетите да бъдат цитирам "PELLETS EN14961 -2/A1,A2. Относно фибрана на тавана ще се вземат мерки.Ще се шпаклова,но ще е на пролет.Отвора около комина вече го напълних с парчета ютонг и гипсова шпакловка. Според вас на коя степен е редно да държа помпата.Сега съм я оставил на 2-ра степен.Бях я направил за няколко дни на 1 степен.Разлика в нищо не видях.Държа го на 60 градуса.Продавача ме предупреди да не му задавам температура под 55 градуса, защото след време ще се задръсти от образуваните вътре налепи,които пък от своя страна нямали чистене.Това така ли е?
Пи Ес: Въобще не исках да слагам пелети, но в крайна сметка взех това решение. В моя случай, по някаква незнайна причина ми доставя удоволствие да сляза долу да му сложа пелети.Предполагам ,че след 2 месеца друга песен ще пея. :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Отопление на жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: