Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте ;) интерсуват ме две конкретни моделчета между които се чудя...едното е “Bosch 2300iW” и “Immergas Victrix Zeus 25“ ...знам,че единият е с вграден бойлер 45 литра,а другото не,но все пак това са двете оферти към които съм се насочил :) жилището е с две спални по 16кв. , дневна с кухненски бокс 33кв. , баня и отделна тоалетна с мивка.
Сградата е ново строителство. Според вас кой от двата котела е по удачен за топлене на радиатори и вода :)
sokolov.91 - майстор
Хубави котли са и Имергаз и Бош. Тоя модел специално на Имергаз е по скъм с едно 1000лв., което е неоправдано. И все пак от към глезотии Бош си е Бош. Бош с тоя новия контролер и сет термо глави изтепа рибата сред конкуренцията. Особено и това, че даде възможност и на по-старите модели котли (като condens 2500w) да се възползват от новите контролери. Кофти то, е че в България новия модел 2300 не се предлага във вариант едноконтурен. И точно заради това аз бих си взел 2500 едноконтурен с новия контролер. Хем е по-евтин. Е, като си купиш и отделно обемен бойлер със серпентина идва по-скъп, но си заслужава далеч повече от двуконтурен котел. Ако в България имаше опция за 2300 едноконтурен бих си го взел него.
LazarGanev - "Велик майстор"
Разликата между 2300 и 2500, 3000, 7000 е минимална - както във хардуера, така и в софтуера
sokolov.91 - майстор
[skype][/skype]
ср окт 28, 2020 7:58 pmLazarGanev написа:
Разликата между 2300 и 2500, 3000, 7000 е минимална - както във хардуера, така и в софтуера
Еми по-готин е 2300. Като новия контролер е. За това казах, че ако имаше вариант за едноконтурен бих си го взел него. Ако не - 2500.
Нъц-фръц. С 14 киловатовия и СТ200 съм, но без СЕТа, понеже вече съм подкарал "умен дом" на друг производител, та Т в стаите си управлявам от там.
Не зная Шпека дали стреля прицелно, но уцели.
Да разбирам,че масово ми препоръчвате да избера бошовския ;) иначе и аз мисля да съм с безжичното управление и термоглавите ;) мерси за отговорите и скоро ще пиша как е минал монтажа и първите впечатления ;)

Тема "Избор на газово котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: