Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mitashki_MM - специалист
Предстои ми ремонт на апартамент от 60-те години на миналия век. Навремето е имало някакво локално парно за 3-4 кооперации в района, което е заминало с комунизма - оттогава 4 огромни чугунени радиатора си седят празни под прозорците и стесняват стаите - бабата и дядото се отопляваха с печки на ток. Чудя се има ли някакъв смисъл да ги пазя и евентуално да ги оборудвам с нагреватели като тези http://www.darkon-heaters.com/BGrad.htm - някой ако го е пробвал - вършат ли работа за основно отопление насред зима или да не разчитам да топлят и наполовина колкото конвектор със същата мощност. Другото нещо, за което се колебая е, че газификацията може и да пристигне до адреса след 3-4-5? години и при положение, че вече имам радиатори и тръби не бих ли си улеснил значително направата на евентуалната локална газова отоплителна система.
шоп - майстор
Mitashki_MM написа:
вършат ли работа за основно отопление насред зима или да не разчитам да топлят и наполовина колкото конвектор със същата мощност.
И радиатори с монтирани в тях нагреватели и ел. конвектори топлят и харчат ток еднакво :idea:
Mitashki_MM написа:
Другото нещо, за което се колебая е, че газификацията може и да пристигне до адреса след 3-4-5? години и при положение, че вече имам радиатори и тръби не бих ли си улеснил значително направата на евентуалната локална газова отоплителна система.
Би могло, но монтажниците на газовата отоплителна система няма да са очаровани :wink:

Ако те гони носталгия и ретро вида не пречи или се скрият и впишат в интериора разбира се, че могат да се ползват.

Аз лично имах 8 бр чугунени радиатори ги смених единствено защото минах на термопомпа. Дадоха ми 550 лв и ги извозиха от адреса :supz:
preslav - майстор
Пробвай с един от радиаторите, предполагам ще имаш проблем с шума от кипящата вода, но нито ще е по-икономично, нито по-скъпо от конвектори или обикновени ел.печки. При евентуална газификация ще си напред с едни радиатори, които надали ще са най-голямото перо в цялото мероприятие.

Тема "Стари радиатори - с ел. нагреватели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: