• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
al_katzarov - напреднал
Благодаря.
Andri01 - майстор
При мене ,при монтажа на камината просто набутаха на горе гофрата. Е,беше малко над 6м,но стана лесно.А и комина ми също беше с шапка направен.
Здравейте,и аз имам подобен проблем.Ако се свали отвора за кюнеца,да не е във тавана,няма ли да се отоплява по-добре помещението?
koveslav - майстор
Ролята на иззиждането на комина от пода,на ниската ревизия и на страничното включване в комина е,като се случи някога да се срутят едновременно повече сажди в комина надолу,те да не попаднат директно в отоплителния уред и евентуално да не запушат изхода му.При странично включване в комина(както е по стандарт)саждите пропадат надолу до ревизията,минавайки покрай отвора в който е включен кюнеца(гофрето),без възможност да попаднат в него......
Аз също съм с вградена камина и понеже не мога от страната на вграждането да обслужвам ревизията,предварително зазидах старата ревизия и пробих и монитрах ревизия от другата страна на стената,в коридора.По този начин спазих правилото за странично включване и празен обем надолу,за да пропадат саждите.Вадя на година повече от две кофи сажди от ревизията,като поне половината са пропаднали сами надолу през отопл. сезон,а горе-долу още толкова излизат след чистенето на комина.Горя само дърва,на минимум 7-8 месеца съхнене....
  • 1
  • 2

Тема "Изграждане на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: