Най - вълнуващия въпрос зимно време.
m.eit - специалист
съб юни 02, 2018 10:32 pmivelinmmmm написа:
В Термоикономик продават ли вентили херц
Тука има ,цената по спомен е 80-85 лева.
Вариант със постоянен бай-пас.http://herz.bg/index.php?p=27&id=619

И със пълно затваряне на байпаса .http://herz.bg/index.php?p=27&id=620
ivelinmmmm - специалист
Благодаря .Още се чудя кой да купя ,никой не пише отзиви за вентил с постоянен бай пас.
filmatoplo - майстор
С постоянния байпас има недостиг на циркулация през радиаторите за ради съпротивлението в тях ,и ще иска втора помпа :wink: .Вземи си модел -с пълно затваряне на байпаса .
ivelinmmmm - специалист
Благодаря за съвета ,ще взема с пълно затваряне .
kalin72 - майстор
Бих искал да намаля раходите за електричество, когато помпите ми работят, та се чудя какво да правя. Имам ладомат, имам втора помпа за радиаторите, имам и трета помпа за бойлера. Имам и трипътен, който се управлява от интиелски контролер, който пуска и спира радиаторната помпа. Горелката управлява помпата на ладомата.
Дайте акъл дали да развалям работеща система, или да си пия питието :)
maistora1965 - специалист
Мерил ли си колко ток ти изразходва системата защото при мен наи големият консуматор на ел.енергия е боилерът.
kalin72 - майстор
Не съм мерил, наистина. Ако средно работят по 10-12 часа в денонощието, не е за пренебрегване разхода...
Бойлера ми почти не се включва на ток, освен в кратки периоди, когато няма слънце и горелката не работи.
gnt69 - майстор
вт юни 05, 2018 4:56 pmkalin72 написа:
Не съм мерил, наистина. Ако средно работят по 10-12 часа в денонощието, не е за пренебрегване разхода...
Бойлера ми почти не се включва на ток, освен в кратки периоди, когато няма слънце и горелката не работи.
Вземай енергоспестяващи помпи и ако останат пари бира, че топло вече. :partyman:
kalin72 - майстор
Така и ще направя, само се чудя на Ладомата каква да сложа...оригиналната ми се струва, че е 25/60...не съм на мястото, че да проверя, но има време :)
шоп - майстор
Правил съм си сметката с енергоспестяващи помпи и не ми излезе сметката.
Няма да се изплати и след 10 години инвестицията
Според мен по-добрият вариант е два фотосоларни панели по 260 вата + хибриден инвертор

То и тази инвестиция няма да се изплати за 10 год, но ще работи и след 20-25

П.П. подариха ми панели и тази година ще тествам живот и здраве.в

Тема "Трипътен термостатичен вентил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: