Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет юни 15, 2018 2:21 pmandy_forresite написа:
Съотношението левове към киловатчаса при цената на горелка е като съотношението колко киловата мощност получаваме за цената на нов автомобил. Ferarri, Mclaren, Audi, BMW, MB, Bentley ... са куци патерици. Дачия-та ще спечели.
Като знам как се обявяват отопляемите площи, повече от 15 kw няма да ти трябват. Голямата мощност идва от правилното съчетаване на количеството гориво и въздух. Като при колите. Друг начин няма. 33 kw на пелетна горелка се постигат с не по-малко от 6,5 кг/час.
По-важните неща са склонност към задръстване с пелети, правилно горене, лесно настройване на горивния процес, максимално ниска и стабилна минимална мощност и разбираемо и интуитивно управление - да знаеш как да постигнеш желания резултат. Защо минимална мощност? Защото максималната се използва само за първоначален подгрев на водата в отпл. система. Става въпрос за няколко десетки минути. Няма значение дали ще са 20 или 25 минути. Проблемът при мощната горелка идва във високата ѝ по правило минимална мощност. При положителни температури, а често и при отрицателни (зависи от топлозагубите на жилището и ползването на БГВ), ще се стига до гасене по температура на водата в котела. След това ще запалва пак, пак ще се гаси, пак ще пали и така до безкрай. Така не се пести гориво. Преразход от 5-10 кг/ден е напълно реален при грешка в избора на мощност (KW) на горелката. Някой ще каже "Е, и? Какво от това, не е много". Не е много, но разнесено за 100 и повече дни вече дава Разлика.
Къде мога да прочета за тази горелка? Видях само една картинка.
Практиката също показва и че бойлери под 150 литра не си заслужава да бъдат загрявани с пелетното съоръжение през топлата половина на годината. Един дневен душ ти е 20 стотинки. Вечерно нормално къпане на нощна пак толкова. Един кг слънчогледови бонбони е 16-25 стотинки, според кой какви и откъде е купил. Този 1 кг пелети ще замине само докато се вдигне прилична температура в котела и чак след това ще почне да подгрява бойлера. Всеки котел и горелка ще сгреят вода за битови нужди в бойлер стига да има горене с някакъв пламък. Сметни си консумацията на ток и пелети да видиш как е по-изгодно. Над 30-35% превишение в цената на електрическите KWк вече ще си заслужава да имаш БГВ от пелетите.
Горелката има 3 степени на мощност с различно съотношение пелети/въздух (не знам точно какви са пропорциите в момента,но най-ниската е под 20 кВ) и е тояно така както казваш-ползваш големите киловати да стоплиш и после само подържаш с нисък разход.Благодаря за мнението :)
Анди, наистина ма кефиш. Признавам го съвсем чистосърдечно.
Каквато и да е причината, всеки път си подробен, обстоятелствен и изчерпателен.
Вероятно това ме е дразнело в теб.
След предходното и коментара под него, кък да ни са идосвам заради прахосания интелектуален труд?!!!
andy_forresite - майстор
Чак пък всеки път...
Хората не знаят. Според тях след като веднъж водата в котела стане гореща тя ще продължава да е все така гореща с две шепи пелети. Възможно е да се получи, но трябват малки топлозагуби и прецизно регулиране на дебита през всеки радиатор (термостатична глава). На оборудвани само с кранчета 15-20 киловата радиатори ще им се поддържат 60 градуса към тях с две шепи пелети точно никога.
Минималната не може да е 20 kw. Предполагам е 10 и може да се свали на 7,5-8. Аз съм направил моята максимална на 4 кг/час, което е около 18 kw. Изгорелката ми е друга обаче.
lakosste - специалист
Само аз ли си мисля ,че тази горелка ще задръства на слънчогледови?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не само ти, но това няма значение :wink:
lakosste - специалист
:2thumbs:
ср юни 20, 2018 9:56 pmLazarGanev написа:
Не само ти, но това няма значение :wink:
:2thumbs:
Здравейте,

Някой да има мнение или наблюдение върху тези пелетни горелки?

https://ij-group.com/produkt-kategoriya ... i-gorelki/
шоп - майстор
ср юни 27, 2018 10:45 amhaskovo666 написа:
Здравейте,

Някой да има мнение или наблюдение върху тези пелетни горелки?

https://ij-group.com/produkt-kategoriya ... i-gorelki/
Вие сте от Хасково, Вие би трябвало да имате наблюдения :)
ср юни 27, 2018 10:49 amшоп написа:
ср юни 27, 2018 10:45 amhaskovo666 написа:
Здравейте,

Някой да има мнение или наблюдение върху тези пелетни горелки?

https://ij-group.com/produkt-kategoriya ... i-gorelki/
Вие сте от Хасково, Вие би трябвало да имате наблюдения :)
Е, вие нали сте по-информирани,затова реших вас да питам,дали имате някакви наблюдения

Тема "Пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: