• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
ср сеп 02, 2020 11:50 amТрифон П.Трифонов написа:
Ще. Помпата ти е 25/6.
А трасето дали ще е добре с 32ка ппр? Мисля бъдещата къща да не се нуждае от повече от 6 7 киловата в дни до - 10 / - 15 градуса.
Притеснявам се да не се наложи да наблъскам потока на там и при мене да не стига. Хидравлично съпротивление, ала бала..?
Мисля, че добре си го измислил. Че стане.
Котлето ти е 20 киловата и би могло да топли 120-150 квадрата без изолация.
Помня, че до сега топлеше 65. С новата къща да станат.....е колко много да станат, за двама души? Единствено, че тръболяка ти е малко повече, но затова на тия котленца им слагат ячи поНпи.
sokolov.91 - майстор
ср сеп 02, 2020 12:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
Мисля, че добре си го измислил. Че стане.
Котлето ти е 20 киловата и би могло да топли 120-150 квадрата без изолация.
Помня, че до сега топлеше 65. С новата къща да станат.....е колко много да станат, за двама души? Единствено, че тръболяка ти е малко повече, но затова на тия котленца им слагат ячи поНпи.
65 квадрата бяха до сега. После ще отпаднат едни 10 и ще се добавят едни 40 и така. Къщата ще е 52 квадрата външно. Тухла четворка и преградни итонг 10ка. Чисто под 40 квадрата даже. За двама човека е добре. За 50 бона толкоз :lol:
Не знам колко дълбоко да закопая трасето под земята в участъка от 3 метра, дето ще е навън. В момента имам готово трасе до половината път в мазата на ниво 70см под земята. Кофти е че са 25ци и ще трябва да ги сменям, нооо...
Мятай я работата, че очите само се плашат, но докато я отпочнеш. После е лесно.
Сякаш до80см под земята беше границата, до която стигаше замръз. При тебе тръбите ще топлят земята, та няма какво да се притесняваш от замръз. Яко изолиране на тръбите.
Както и предположих, съвсем малко над 100 квадрата ти е общото. Даже и ще хартисва мощност.
sokolov.91 - майстор
Кофти само, че ще трябва да са на бойлер на ток, но пък 1 бойлер за двама старци... Няма да е толко зле :-D
ср сеп 02, 2020 12:46 pmsokolov.91 написа:
Кофти само, че ще трябва да са на бойлер на ток, но пък 1 бойлер за двама старци... Няма да е толко зле :-D
Ти па!!! Пусни им 2 тръбички от твоя бойлер! Нали ще копаеш?! Едната е за рециркулация. Не знам само след колко потребена топла вода ще се избие инвестицията- помпа, тръби, изолация, евентуално някаква автоматика.
Я, то било лесно бе! След около 240 кубика вода, дозатоплена с 30 градуса и от спестените по 6 стотинки разлика от цената на природното гориво, до цената на нощната енергия. Заложил съм 500лв инвестиция, ей тъй, по усет и да има.
Опалянкаааа, забраихме новият бойлер, който може да извадиме от ония пари и нещата задобряват. Остана да се "избиват" около половината- 120 кубика топла вода.
Сега остава да сметнеш за колко време ще я потребят.
Успех, СоколоФ!
За изготвянето на инвестиционен проект и технико- икономическа обосновка, пичеля виртуална бира, да не забрайш!
Споменах ли голямия -нус, по повод общите работи, което ми носи още една......
sokolov.91 - майстор
ср сеп 02, 2020 2:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср сеп 02, 2020 12:46 pmsokolov.91 написа:
Кофти само, че ще трябва да са на бойлер на ток, но пък 1 бойлер за двама старци... Няма да е толко зле :-D
Ти па!!! Пусни им 2 тръбички от твоя бойлер! Нали ще копаеш?! Едната е за рециркулация. Не знам само след колко потребена топла вода ще се избие инвестицията- помпа, тръби, изолация, евентуално някаква автоматика.
Я, то било лесно бе! След около 240 кубика вода, дозатоплена с 30 градуса и от спестените по 6 стотинки разлика от цената на природното гориво, до цената на нощната енергия. Заложил съм 500лв инвестиция, ей тъй, по усет и да има.
Опалянкаааа, забраихме новият бойлер, който може да извадиме от ония пари и нещата задобряват. Остана да се "избиват" около половината- 120 кубика топла вода.
Сега остава да сметнеш за колко време ще я потребят.
Успех, СоколоФ!
За изготвянето на инвестиционен проект и технико- икономическа обосновка, пичеля виртуална бира, да не забрайш!
Споменах ли голямия -нус, по повод общите работи, което ми носи още една......
Да... Както казах жалко, че ще са на ток. :lol:
Имам идея какво трябва да стане за да са на моя бойлер. За това изкорених идеята в зародиш. Много работа и пари е. Долу в мазата трегерите са по 50см и като знам преди как пробивах дупките с един къртач и видия 32ка обща дължина над метър (машина с видия) по корем под стълбите... Сега да пробивам още 2 с 36ца... Не е работа. Отделно бойлера ми е 100 литра и е на първия етаж на 6 метра от котела и на още 17 от бъдещата баня на новата къща. Тръби помпи кклапи и загуби по трасето за рециркулация. Няма смисъл. Единствения вариант е да сложа до котела стоящ бойлер над 200 литра и да направя рециркулация по съществуващото трасе за сегашния бойлер до моята баня и още едно трасе с рециркулация до банята на новата къща. Ама пак... нов бойлер 2 помпи клапи дупки... Зарежи. Пии 2 бири и туй то. :partyman:

П. С. То по-добре да си купят един газов проточен бойлер за 500лв и да викна газаджоята да направи едно отклонение на газовата тръба до котела, да им закарам газ до там и да се приключи. Една дупка през трегерите за 20ка мед и това е. Няма помпи няма рециркулации. Цялата работа 700лв макс за бойлер, газаджия и медна тръба. Айде са смятай избиването :wink:
ср сеп 02, 2020 9:52 pmsokolov.91 написа:
... Зарежи. Пии 2 бири и туй то. :partyman:

П. С. То по-добре да си купят един газов проточен бойлер за 500лв и да викна газаджоята да направи едно отклонение на газовата тръба до котела,...Цялата работа 700лв макс за бойлер, газаджия и медна тръба. Айде са смятай избиването :wink:
334384.255л топла вода, загрята от 10 до 40 градуса.
Откланение на газовата тръба ще е проблем сякаш.
Ти ши ма удариш в земята, ако успееш да оправдаеш инвестицията за 2 години.
Пиша си още 2 бири.

п.п. Не съм включил КПД на котлето, в уравнението, та ти опрощавам едната.
sokolov.91 - майстор
Защо да е проблем отклоненоето? Няма да има достатъчно газ за бойлер и котел ако работят едновременно ли? Изпълнението няма да е толкова трудно. Един тройник на сегашната медна тръба при котела и още един кран и натам през мазата, под земята та в къщата до газовия бойлер. Газаджията и надзора са "наши" хора, не мисля, че ще се стигне до проект за отклонението :-D
чет сеп 03, 2020 6:52 amsokolov.91 написа:
...Газаджията и надзора са "наши" хора, не мисля, че ще се стигне до проект за отклонението :-D
Това имах в предвид- интервенцията би била неправомерна.
Отклонението ми е по проект. Явно в твоят са го пропуснали недопустимо.
Сложете още една Тетка с кран и да сочи към кухнята!
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: