• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт яну 01, 2019 11:36 amsokolov.91 написа:
Честита Нова Година!
... :partyman:
За много години, на теб и четящите съфорумци!
Скъпичко е, но и аз ще си го причиня, че рахата, удобството и здравето са ми по скъпи.
Отоплението, за сезона, няма да е повече от 1200-300 лева.
И аз похарчих толкова, за пелети, ама му слугувам, на котела. Мъкна към бункер, отмъквам от пепелник, чистя, стържа, дишам пепеляк......еееееееее!!!!!
Радвам се, че отоплението ти работи добре, а и вече се разбрахте.
sokolov.91 - майстор
Има какво още да се разбираме ние с котела, но другия отоплителен сезон. Лятото съм замислил изолация на пода на стаята под гаража. Имам за смяна една етажна врата към стълбите, която е в ужасно състояние. Имам и външна изолация за довършване. Отделно мисля да направя кутии на тръбите, дето минават по таваните на мазетата и да ги напълня с вата. Мисля и един радиатор да добавя в коридора на етажа. След изброените по-горе планирани действия и без това сигурно ще ми е нужна още радиаторна мощност за да не цъка котела.
Не знам само с жената как ще се разберем, че аз като говоря за ремонти тя пита за море :lol:
вт яну 01, 2019 7:19 pmsokolov.91 написа:
...тя пита за море :lol:
Правилно пита. Може и да има, ама не съм чул за изгърбени от море.
sokolov.91 - майстор
вт яну 01, 2019 7:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 01, 2019 7:19 pmsokolov.91 написа:
...тя пита за море :lol:
Правилно пита. Може и да има, ама не съм чул за изгърбени от море.

Абе друго си е наколена с лепачката отколкото по корем на 40 градуса слънце. Па и след това бирата е по вкусна като е заслужена... нещо, че никой не ти я признава :?
andy_forresite - майстор
Трифон, може да излезе сметката с газта за сезона на кантар с олюто само след обилна топлоизолация. При същите условия - никакъв шанс. Цената е горе-доло /2 пъти.
И земи се стегни. Нещо се отпускаш. Нека си минават годините. Те са само физически. На ментално ниво Ние сме над тези неща :yawinkle: .
вт яну 01, 2019 8:06 pmandy_forresite написа:
Трифон, може да излезе сметката с газта за сезона на кантар с олюто само след обилна топлоизолация. При същите условия - никакъв шанс. Цената е горе-доло /2 пъти.
И земи се стегни. Нещо се отпускаш. Нека си минават годините. Те са само физически. На ментално ниво Ние сме над тези неща :yawinkle: .
Оффф, ши са стегна Анди, ама след само още една сърма.
Снощи женските ма накараха да си облека парадната униформа от 86та.
15 санта не му стигнаха на колана да ма побере.
Мани го тва– разтърчавам са и след месец съм във форма, а след 3 ще вляза в старите дрехи.
Вчера топлих сичките стаи, че насякъде гости. Горелката почти не спря. За 24 часа точно 3 чувала, докато отопли студените стаи и в един момент сичко си заспа. Главите попритвориха, радиаторите леко поохладняха, температура 21 в спалните, 23 в хора, 24 в банята.
20 киловата са много за 86 квадрата, дори и без топлоизолация.
Преди месец убедих колега, че не му трябват 30 киловата, а 20. Оня ден са хвали, купил трийска.
Сметнах му разхода на минимална мощност. Отказа да плаща. Те не му и трябват тия киловати.

Колко да е скъпо с газта? Повечето време съм сам, с кучката. Топленето, по празници, няма да ма събори.
Искам рахат, вече.
sokolov.91 - майстор
От няколко дни си мисля...
Понеже на майка ми и баща ми кухнята е доста далече от бойлера (над 15 метра в посока от най-близката тръба за топла вода) и те в момента са на проточен електрически бойлер тип Юнга. Как бих могъл да ги снабдя с топла вода подгрявана от котела без да се налага да чакат по 1 минута докато топлата вода от основния бойлер дойде до тяхната батерия? Не виждам вариант котела да може да топли два бойлера. Не ми се иска да слаагам и проточен бойлер на газ, защото трасето ще е не по-малко от 10 метра в посока и отделно от цената на газовия бойлер ще трябва да викам газаджии и да пробиват дупка за димоотвот в 50см. камък и да разклоняват газовата връзка и пак надзор да има и... сто разправии и сумати пари.
Та, някакви идеи..?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 20, 2019 7:37 pmsokolov.91 написа:
От няколко дни си мисля...
Понеже на майка ми и баща ми кухнята е доста далече от бойлера (над 15 метра в посока от най-близката тръба за топла вода) и те в момента са на проточен електрически бойлер тип Юнга. Как бих могъл да ги снабдя с топла вода подгрявана от котела без да се налага да чакат по 1 минута докато топлата вода от основния бойлер дойде до тяхната батерия? Не виждам вариант котела да може да топли два бойлера. Не ми се иска да слаагам и проточен бойлер на газ, защото трасето ще е не по-малко от 10 метра в посока и отделно от цената на газовия бойлер ще трябва да викам газаджии и да пробиват дупка за димоотвот в 50см. камък и да разклоняват газовата връзка и пак надзор да има и... сто разправии и сумати пари.
Та, някакви идеи..?
Слагаш едно бойлерче 10 или 30л и с една помпичка за рециркулация им прехвърляш от твоя, пък помпата я управляваш с термостат от 20лв със ензор наврян под изолацията.
sokolov.91 - майстор
В смисъл малкото бойлерче... и то ли трябва да е със серпентина, че иначе не мога да си го представя. Ако е със серпентина бойлерчето тогава има смисъл,ама толкова малко бойлерче има ли със серпентина?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не му трябва серпентина, прехвърляш готова гореща вода
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: