• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
чет юли 04, 2019 1:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юли 03, 2019 11:25 pmsokolov.91 написа:
Сложи му един въеншен датчик за 40лв. Не е като да даваш 1000лв. за регулатор и термоглави. В менюто на котела можеш да си натроиш кривите на датчика.
Много по-добро решение е, отколкото и без регулатор и без външен датчик. Да не говорим, че Висманите масово така си ги карат - по външна температура без стаен термостат. Или в най-добрия случай с някой Салус за 100лв. + външен датчик.
чет юли 04, 2019 2:05 pmшоп написа:
... И аз не разбирам, защо при двуконтурен котел трябва да има и обемен бойлер. Кой прави такива неща?
Не се изразих правилно. Имах в предвид двуконтурен с вграден бойлер 40-50 л.
Чел съм, че някои собственици на двуконтурни, монтират обемен бойлер, поради неудобството от малък дебит или дълго трасе на БГВ.

Соколов, външен датчик ще има. Досега така съм се отоплявал пелетно, газово пак ще е така.
Започнах да си правя отоплението "умно" и ще го довърша изцяло, с възможност за онлайн контрол.
sokolov.91 - майстор
[/quote]
Соколов, външен датчик ще има. Досега така съм се отоплявал пелетно, газово пак ще е така.
Започнах да си правя отоплението "умно" и ще го довърша изцяло, с възможност за онлайн контрол.
[/quote]
Е ти си го направи умно, то не е лошо. Просто, ако са ти свършили парите на първо време може да минеш и без умните термо глави у без контролер.
То и аз бих минал на тях, ама нямам излишни 1000лв. А и не съм сигурен дали за да си говорят контролера и умните термо глави със котела (condens 2500w) няма да се наложи да се купи и още един бокс с електроника, дето се слага до котела.
чет юли 04, 2019 4:51 pmsokolov.91 написа:
... Просто, ако са ти свършили парите на първо време може да минеш и без умните термо глави у без контролер.
... А и не съм сигурен дали за да си говорят контролера и умните термо глави със котела (condens 2500w) няма да се наложи да се купи и още един бокс с електроника, дето се слага до котела.
Да, като му дойде времето- тогас.
СТ 200 е съвместим с конденз 2500.
sokolov.91 - майстор
чет юли 04, 2019 7:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет юли 04, 2019 4:51 pmsokolov.91 написа:
... Просто, ако са ти свършили парите на първо време може да минеш и без умните термо глави у без контролер.
... А и не съм сигурен дали за да си говорят контролера и умните термо глави със котела (condens 2500w) няма да се наложи да се купи и още един бокс с електроника, дето се слага до котела.
Да, като му дойде времето- тогас.
СТ 200 е съвместим с конденз 2500.
Ама директно ли се свързват едно с друго или минава през допълнителен box? Все ми се въртят пред очите едни клипчета, че имаше нещо такова.
чет юли 04, 2019 8:27 pmsokolov.91 написа:
Ама директно ли се свързват едно с друго или минава през допълнителен box? Все ми се въртят пред очите едни клипчета, че имаше нещо такова.
https://www.bosch-easycontrol.com/media ... ist_bg.pdf
чет юли 04, 2019 9:29 pmsokolov.91 написа:
https://www.bosch-easycontrol.com/media ... ual_fr.pdf

Ето това съм гледал.
Соколов, не си пълни темата с празен амбалаж!


"Този продукт осъществява комуникацията между
топлогенератор без функция EMS (Energy Management
System) и следните уреди:
• регулатор с интерфейс EMS,..........."


Копирано от линка.
sokolov.91 - майстор
Разбрах. Просто да се знае.
sokolov.91 - майстор
Днес реших да проверя У филтрите на системата за 1 година какво са събрали. Филтъра на радиаторите беше чист като сълза. Този на бойлера обаче беше мазало. Цялата му мрежа беше в гъст лепкав филм в цвят ръжда. И едно голямо лепкаво топче в същия цвят. Като взех да го мия и ми се полепи по ръцете тая гняс едвам се измих. Сапун не му подейства. Накрая с бензин се измих. Все едно мазут, само дето цвета му беше тъмно кафяв.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: