• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
ср фев 19, 2020 9:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 19, 2020 8:53 pmsokolov.91 написа:
...ако проблема е сериозен и спешен толкова ли се бавят платките. Казаха, че по принцип за 1 ден пристигали платките от Румъния. :lol:
Верно, не е спешен или сериозен, ама събитието е гаранционно, та що не подходят принципно бе, да ги...?!
Дал си им пари, пък тях не ги ли сърби?
Минало е повече от месец. Няма ли някакви срокове, в тая насока? Нищо, че оня разбран, пък котела ти не работи както е проектиран да може.
Явно точно щото е принцип се мотат, дано па новата платка успее да си изкара остатъка от гаранцията :-D
А и котела според БОШ си работи ОК. Нали все пак регулатора е с фъзи лоджик. Явно след година и половина се светна, че съм с едноконтурен котел и бойлера ми е с яка серпентина и нямам нужда от Еко и Комфорт режим и се кротна на нещо средно между двата :lol: Ама АЗ нали съм си мрънкяч, а пък те са БОШ айде да ми сменят платката с друга та да мирна. Ама аз пък се оказах супер мрънкяч и искам па същата :lol: Аз им казах на хората. Ако му беше минала гаранцията на котела и се налагаше смяна на платка, и ми донесете различна от моята и ми кажете 400лв. нямаше да я взема. Защо сега като е без пари да я взимам? И те: Еми да, прав си...
Иначе шефа на Тератерм Верно е много разбран. Това не е с ирония.
:partyman:
sokolov.91 - майстор
чет фев 20, 2020 7:07 pmfilmatoplo написа:
:)
Голема работа са тия от БОШ. :roll:
Antonii - майстор
Тук ще има да почакаме за такова ниво на обслужване.
вт апр 28, 2020 12:17 pmsokolov.91 написа:
Кое си задал на 40 БГВ или отопление..? Пиши на лично да не спамим :lol:

БГВ ми е настроено на 40 градуса.
Слънчевите колектори са ги направили до обяд. В 16.00 щракнах, че да имам 200л на 40 градуса за къпане, но контролера чака да падне Т до 30, че тогава да запали.
Бе ши са нагаждами един към друг.
sokolov.91 - майстор
Най-накрая ми смениха платката, този път с правилната. Нещо не успяха да я кодират като старата, ама здраве да е. Сега съм с код 20 - Турция.
Иначе работи. Направиха контролно мерене с газанализатор и коригираха малко газовия клапан.
Сега ЕСО режима си работи както преди нова година. :lol: :partyman:
Четири месеца реакции!
Нещо за днешния празник тури ли им в торбичката?
Честито ти Еко режим и дано не са скапва никога повече, при такъв гаранционен сервиз!
sokolov.91 - майстор
пет май 01, 2020 9:18 amТрифон П.Трифонов написа:
Четири месеца реакции!
Нещо за днешния празник тури ли им в торбичката?
Честито ти Еко режим и дано не са скапва никога повече, при такъв гаранционен сервиз!
Хехехе. Питах ги момчетата за кафе, все пак Нова Бразилия и Якобс аз го правя, но учтиво отказаха. Съжалих, че на винпром... не съм работник и така...
Екстра си е сервиза... Само да не му се налага на някого да пробва своя. :lol: :partyman:
sokolov.91 - майстор
До година евентуално ще се наложи да правя промени по инсталацията. Наще ще си правят къщичка в задния двор и ще трябва да им закарам топло до там. Това, което ме човърка обаче е дългото трасе от котела до бъдещата къща и последващия баланс на системата. Мисля да закарам до къщичката 32ка ППР и след това колектори и 20ки PEX в замазка та до всеки радиатор. Радиаторите ги виждам 2 по 180 на 600 панелни тип 22 + един 150 пак панелен на 600 тип 22 + десетина глидера на Н500 и евентуално един панелен 120 на Н300 тип 22. Та въпроса е захранващата линия на всички тия радиатори от котела до колекторите ще е дълга към 15 метра, като ще има и част от трасето вкопано в земята, защото двете къщи ще са на разстояние една от друга 3 метра. Отделно най далечния радиатор ще е на още 6 метра от бъдещия колектор в новата къща. Дали ще отива топло до там? Помпата дали ще смогне на трета степен? Дали ще трябва да вдигна налягането в системата (сега съм на 1.4 бара) и съответно разширителя в котела дали ще ми стигне (защото сега имам стотина литра в системата)? И последно но не по важност дали няма да се наложи да си притворя много радиаторите на етажа, за да отиде топло до къщата на наще и съответно на моя етаж да не идва достатъчно топло?
Ей такива неща ме глождат...
Ще. Помпата ти е 25/6. Не мой се пуаши!
Ако няма топло при тебе, значи много си притворил- отпусни малко де!
Хахааа, отпусни се, искам да кажа, че още отсега си се стегнал!
Мойта беше я набичил сервизния на 3, а радиаторите горе свиреха Ботев марш.
1800/600-33, 2000/500-22, 1600/600-22, 2000/600-22 и огромна лира. Намалих на 1.5 и
сичко е точно. Турил съм Кекса, но го оправих, хахааа.
Изолирай до безобразие! Сега вече котелчето ти ще влезне в режим.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср сеп 02, 2020 12:40 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: