• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон авг 26, 2019 8:14 pmvacano написа:
https://www.ka6tata.com/%D0%BE%D1%82%D0 ... s1777.html
Какви хубави работи пишат, направо да ги разцелува човек.
Газта била скъпа, а пелетите изобщо не си променят цената, нали?!

Според прочетеното, в този форум, а и от личният си опит, в отоплението и то със сравнително евтини слънчогледови пелети, изборът ми е ГАЗ.
Цените на пелетите постоянно растат, аз също.
За мен, разликата в цената, си заслужава рахатлъка.
За младите, спестеното време от търсене, пренасяне, подреждане, чистене, могат да вложат в работа- спечелени пари или почивка със семейство, приятели...
sokolov.91 - майстор
вт авг 27, 2019 6:38 pmLazarGanev написа:
Би трябвало да даде системна грешка, ама не съм пробвал. Иска си и други работи.

В документацията на CR10 пише, че може да се ползва като дистанционно управление в система без висшестоящ термостат. В книжката пък на CW100 е дадена примерна схема на къща с два CW100 или един CW 100 и един CR10. Като цяло обаче документацията на тия терморегулатори е такава боза, че нямам думи. Аз затова и питам тук...
А какви други неща още трябват, Лазаре? Сподели каквото мислиш. Недей толкова постно да коментираш.
sokolov.91 - майстор
Приканвам всеки, който разполага със стаен термостат CR10 или Cr100 да ми пише на лични или тук в темата. Бих искал да направя експеримент, който би бил полезен за много хора. Ако има някой желаещ да ми прати по куриер такъв термостат ще си поема двете куриерски такси. Искам да го тествам за няколко дни. Не вярвам някой да се навие, но все пак ако има някой нека ми пише.
Соколе, едва ли ще стане по тоя начин.
Помисли дали можеш да имитираш работата с още един паралелен термостат, по някакъв безболезнен финансово начин!
LazarGanev - "Велик майстор"
чет авг 29, 2019 10:16 pmsokolov.91 написа:
Приканвам всеки, който разполага със стаен термостат CR10 или Cr100 да ми пише на лични или тук в темата. Бих искал да направя експеримент, който би бил полезен за много хора. Ако има някой желаещ да ми прати по куриер такъв термостат ще си поема двете куриерски такси. Искам да го тествам за няколко дни. Не вярвам някой да се навие, но все пак ако има някой нека ми пише.
Аз мога да ти предоставя CR10 а експеримента, но съм почти убеден, че схемата няма да сработи, защото в презентацията на семинара на Бош за регулаторите (има двудневен семинар посветен само на изучаване на дългия списък от регулатори, докато някои производители нямат дори 2 регулатора :) ) са описани възможните комбинации от регулатори, както и невъзможните комбинации и точно тази комбинация CW100 + CR10 е изрично описана като невъзможна. Да, след твоя пост погледнах в ръководството на CR100 и видях, че е описана с хема с 3бр. С100, но предполагам, че е някаква грешка при превода, защото пише, че всеки от тях управлява отделен кръг. Но при такава опростена схема тези С100 няма как да управляват своите кръгове - няма никакви изпълнителни устройства (като ММ100, MZ100, MS100, MS200 например), върху които да въздействат, за да се каже, че ги управляват. Изпълнявал съм различни подобни схеми, например с един главен регулатор CW400 и няколко дистанционни управление C100/C10 за съответните отоплителни кръгове, но всеки кръг си има отделна помпа (или вентил), която да тръгва/спира, управлявана от ММ100 и по този начин да се управлява температурата в съответния кръг. Или пък един MZ100, управляващ зоновите помпи с няколко зонални C100/C10, от които единия е master, а останалите са slave и схемите си работят като по учебник, няма никаква боза, за каквато говориш.
А иначе ми е интересно да видя резултата от експеримента, който си намислил и за целта мога да ти предоставя един CR10, само ми дай координати.
sokolov.91 - майстор
пет авг 30, 2019 1:26 amLazarGanev написа:
чет авг 29, 2019 10:16 pmsokolov.91 написа:
Приканвам всеки, който разполага със стаен термостат CR10 или Cr100 да ми пише на лични или тук в темата. Бих искал да направя експеримент, който би бил полезен за много хора. Ако има някой желаещ да ми прати по куриер такъв термостат ще си поема двете куриерски такси. Искам да го тествам за няколко дни. Не вярвам някой да се навие, но все пак ако има някой нека ми пише.
Аз мога да ти предоставя CR10 а експеримента, но съм почти убеден, че схемата няма да сработи, защото в презентацията на семинара на Бош за регулаторите (има двудневен семинар посветен само на изучаване на дългия списък от регулатори, докато някои производители нямат дори 2 регулатора :) ) са описани възможните комбинации от регулатори, както и невъзможните комбинации и точно тази комбинация CW100 + CR10 е изрично описана като невъзможна. Да, след твоя пост погледнах в ръководството на CR100 и видях, че е описана с хема с 3бр. С100, но предполагам, че е някаква грешка при превода, защото пише, че всеки от тях управлява отделен кръг. Но при такава опростена схема тези С100 няма как да управляват своите кръгове - няма никакви изпълнителни устройства (като ММ100, MZ100, MS100, MS200 например), върху които да въздействат, за да се каже, че ги управляват. Изпълнявал съм различни подобни схеми, например с един главен регулатор CW400 и няколко дистанционни управление C100/C10 за съответните отоплителни кръгове, но всеки кръг си има отделна помпа (или вентил), която да тръгва/спира, управлявана от ММ100 и по този начин да се управлява температурата в съответния кръг. Или пък един MZ100, управляващ зоновите помпи с няколко зонални C100/C10, от които единия е master, а останалите са slave и схемите си работят като по учебник, няма никаква боза, за каквато говориш.
А иначе ми е интересно да видя резултата от експеримента, който си намислил и за целта мога да ти предоставя един CR10, само ми дай координати.
Лазаре, може и да си прав и да не стане нищо. Просто и аз четох сервизните и на двете управления и заради това си помислих, че може и да стане нещо.
Ето какво пише за CR10
http://prikachi.com/images/94/9640094j.jpg
Това пък пише в книжката на C100

http://prikachi.com/images.php?images/98/9640098S.jpg
На мен идеята ми е просто по някакъв начин да може да се накара котела да запали и да погори за някакво време. Нищо друго не искам.
morfei1 - специалист
вт авг 27, 2019 7:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон авг 26, 2019 8:14 pmvacano написа:
https://www.ka6tata.com/%D0%BE%D1%82%D0 ... s1777.html
Какви хубави работи пишат, направо да ги разцелува човек.
Газта била скъпа, а пелетите изобщо не си променят цената, нали?!

Абе, че е по-скъпо по-скъпо е, но по сметките на тези разликата е 30%, а по моите сметки излиза 23%. На кой сметката е по точна....

Примерно газов Viessmann 200W може да модулира на 1.6-1.8kw/h, премиум пелетни котли са на мин. 3kw/h. Мисля си че тези 23% ще са дори по-малко 18-20% заради по-добро управление и горене при газта. Което пак си е цифра на 2500-3000лв. отопление за сезон с нашите заплати.

Зависи, хамалогия-евтино или комфорт-скъпо гони потребителя.

Ако пелетите продължават да скачат с по 20лв. за тон всяка година, няма да е много далече, когато ще са около 490лв. а там някъде идват 0 на 0 с газта при днешната и цена.
speka_rs - майстор
Хубави размисли, но бих помолил в тях да включим и слънчогледовите пелети.
пет авг 30, 2019 10:40 pmspeka_rs написа:
Хубави размисли, но бих помолил в тях да включим и слънчогледовите пелети.
Шпек, Сокола вечи ши на изгони с президентски указ. Изкарвам ги 40%.
Да спрем със страничните приказки, А?!!!
sokolov.91 - майстор
съб авг 31, 2019 10:26 amТрифон П.Трифонов написа:
пет авг 30, 2019 10:40 pmspeka_rs написа:
Хубави размисли, но бих помолил в тях да включим и слънчогледовите пелети.
Шпек, Сокола вечи ши на изгони с президентски указ. Изкарвам ги 40%.
Да спрем със страничните приказки, А?!!!
Най-добре :lol:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: