• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
Ами това е. И контактния термостат на бойлера ще управлява помпата. И май ще трябва възвратен клапан пред помпата, за да не връща студена вода, когато помпата не е включена.
sokolov.91 - майстор
Ами предпазния клапан на студената вода на големия бойлер? Връщащата линия от помпата не трябва ли да е след клапана?
Някак не мога да си представя работата на тая система в реална ситуация...
fbr - майстор
Не, клапана на големия бойлер не влияе в случая, тъй като посоката на потока е по посока на клапана. Правилно си означил потоците. Къде, според теб, куца схемата, че не можеш да си представиш. В изходно положение, помпата ще върти и ще доставя топла вода от големия, но в началото докато загрее малкия, няма да имаш нормална гореща вода. След като малкия бойлер загрее, контактния термостат ще изключи помпата. Ако след това се ползва топла вода от мивката при малкия бойлер, ще се ползва топла вода от него, като изстиналата вода, пристигнала от тръбите, ще остане на дъното на малкия бойлер и ще включи контактния термостат. Доставената вече топла вода, ще се издига в горната част на малкия бойлер и ще се ползва на проточен принцип.
sokolov.91 - майстор
А възвратен клапан къде и в каква посока на пропускане?
fbr - майстор
След помпата в посоката на помпата.
sokolov.91 - майстор
пон яну 21, 2019 7:04 pmfbr написа:
След помпата в посоката на помпата.
Ами този клапан ако е електрически свързан заедно с помпата дали ще е по-добре?
А каква помпа ще ми свърши работа? Имам една малка Грундфос на 1 цол. Ако има шанс да стане ще и снимам табелката.
fbr - майстор
Каквато и да е, ще свърши работа, само трябва да издържа на хидростатичното налягане на водопроводната мрежа. Като напор и дебит няма големи изисквания, тъй като ще работи само за циркулация, така че твоята направо ще заспи там на 1-ва скорост. Няма смисъл да харчиш електрически клапан там. Обикновен възвратен върши работа, да пропуска само в една посока.
sokolov.91 - майстор
Възвратния клапан от ляво на пунктира на схемата ми нали така? В смисъл не да е при големия бойлер, ама това СЛЕД ПОМПАТА се има предвид нали? А някъде някакви обезвъздушители или ще се обезвъздушава през крановете на чешмите?

Изображение

Това е помпата, с която разполагам.
А това имам предвид под местоположението на възвратния клапан.

Изображение
Соколе, просто я направи пустата рециркулация или ши та намеря и ши ти я напрая!
На фастчат го обърнахте. А'м пишети си на ЛС, щото тва, даже и в твойта тема да е, не носи полза никому!
Разочароваш ме бе. В саксия расте, туй младо поколение.
sokolov.91 - майстор
Аааа, Трифоне, не така. Аз сега няма да правя нищо. Сега само събирам информация. А ако ще ме намираш - намери ме с нещо на кокъл и свободно време. Не ме търси за работа. Аз не съм никак сакат. Мога да се оправя и сам с работата. И това за саксиите... ти май още нищо не си видял... изчакай някой зет, тогава ще те питам. :partyman:
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: