• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср ное 28, 2018 7:34 pmandy_forresite написа:
Не бих казал. Това е най-добре структурираната тема за отопление на газ с интересни мнения вътре. Уверен съм че ще се чете от много хора, които към момента не са я видели.
Анди, пак я чета, че напреднах в отношенията с газовото дружество.
Вчера платих такса присъединяване, а инсталацията ми е почти готова.
Много смешно и една глупост съм писал няколко пъти, но пък котела на Сокола заспа.
Сега мисля кой стаен да е.
Връщам се на страницата.
sokolov.91 - майстор
вт юли 02, 2019 4:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 28, 2018 7:34 pmandy_forresite написа:
Не бих казал. Това е най-добре структурираната тема за отопление на газ с интересни мнения вътре. Уверен съм че ще се чете от много хора, които към момента не са я видели.
Анди, пак я чета, че напреднах в отношенията с газовото дружество.
Вчера платих такса присъединяване, а инсталацията ми е почти готова.
Много смешно и една глупост съм писал няколко пъти, но пък котела на Сокола заспа.
Сега мисля кой стаен да е.
Връщам се на страницата.
Говори де.
На какъв котел се спря?
ср юли 03, 2019 3:38 pmsokolov.91 написа:
Исках Wolf 14 киловата, но инсталатора ме отказа, та отново съм с "родното" Бошчи 14 киловата.
Ти какво мислиш по въпроса с мощността- дали ти беше нужен по мощният?
Въпроса е по скоро за поколенията.
За умнотията, вероятно ще е https://satex.bg/bg/product/458.html,
щот си падам снобарската по високо технологични играчки.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср юли 03, 2019 8:37 pm, променено общо 1 път.
sokolov.91 - майстор
ср юли 03, 2019 6:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юли 03, 2019 3:38 pmsokolov.91 написа:
Нещо не ти работи линка.
А относно киловатите на котела... можеше и 14ка да взема, но не е грешка така или иначе. След Декември 2018та не съм го барал до Март 2019та. Само като стана по-топло минах пак по управление от стайна температура и накрая го спрях.
ср юли 03, 2019 7:02 pmsokolov.91 написа:
Нещо не ти работи линка.
... Само като стана по-топло минах пак по управление от стайна температура и накрая го спрях.
https://satex.bg/bg/product/458.html
Смятам да карам само по стайна, а като стане топло няма ли да се изключи сам?
sokolov.91 - майстор
ср юли 03, 2019 8:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юли 03, 2019 7:02 pmsokolov.91 написа:
Нещо не ти работи линка.
... Само като стана по-топло минах пак по управление от стайна температура и накрая го спрях.
https://satex.bg/bg/product/458.html
Смятам да карам само по стайна, а като стане топло няма ли да се изключи сам?
Зависи как го настроиш. Може и сам да спре.
Ти щом ще си с умните термоглави може и само по стайна да си го караш.
Ми.....за въпроси, коментари и отчети, ще пиша в твойта тема. Не случайно Анди я окачестви подобаващо, ама не са надувай, че да не пръснеш чорапите! Хич ма няма в подредбата, щото като постигна желания успех и проблема вечи ни ма занимава. Аз съм по "разговорните" теми.
sokolov.91 - майстор
ср юли 03, 2019 10:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ми.....за въпроси, коментари и отчети, ще пиша в твойта тема. Не случайно Анди я окачестви подобаващо, ама не са надувай, че да не пръснеш чорапите! Хич ма няма в подредбата, щото като постигна желания успех и проблема вечи ни ма занимава. Аз съм по "разговорните" теми.
Жалко, че тенденцията е да се продават и произвеждат предимно двуконтурни котл. Иначе може да пробваш и новия модел Бош 2300W. Тъкмо да са еднакви с регулаатора.
И въпреки умните термо глаави пак не е лошо да си му сложиш един външен датчик. Хич да не го ползваш за котрол пак си има предимства да имаш.
ср юли 03, 2019 11:25 pmsokolov.91 написа:
Жалко, че тенденцията е да се продават и произвеждат предимно двуконтурни котл. Иначе може да пробваш и новия модел Бош 2300W. Тъкмо да са еднакви с регулаатора.
И въпреки умните термо глаави пак не е лошо да си му сложиш един външен датчик. Хич да не го ползваш за котрол пак си има предимства да имаш.
Двуконтурните си имат своето място под слънцето. Щом инженера го е измислил, значи някъде е по подходящ. Друг е въпроса, че се препоръчват и продават на клиенти, където не смогват с БГВ. За мен недомислица е двуконтурен с малък бойлер. Те на това няма да му платя скъпотията, щом за разликата в цената ще си имам доволно количество топла вода, но .....да не спорим с инженера.
Котела вече е монтиран- 14 киловата, останаха тоците.
На първо време ще го карам по Т на водата, че колкото и да съм сноб, финансите СВ. По натам термостата с термоглавите, интернета и всички Ръчни екстри.

Бе само двамата си пишем тука, ама сигурно щото е обратния сезон.
Гледам и закачената седи на stand-by.
Ши ги видим "кога сняг забръска, що ще правят те зимъска". Сега я мислят като кучето за колибата.
шоп - майстор
чет юли 04, 2019 1:38 pmТрифон П.Трифонов написа:

Двуконтурните си имат своето място под слънцето. Щом инженера го е измислил, значи някъде е по подходящ. Друг е въпроса, че се препоръчват и продават на клиенти, където не смогват с БГВ.
Нормално точно на такива клиенти да се препоръчват. БГВ без край
чет юли 04, 2019 1:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
За мен недомислица е двуконтурен с малък бойлер.
:? И аз не разбирам, защо при двуконтурен котел трябва да има и обемен бойлер. Кой прави такива неща?
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: