• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон авг 20, 2018 2:58 pmAntonii написа:

И тази представителна калоричност е един доста интересен параметър с неясен произход.
Именно заради тази заявена калоричност, дори и руснаците бягат от газа и минават на термопомпи. Отделно в руската федерация едно включване струва около 1/2 милиона рубли + такса за годишна техническа инспекция.

Май никой не обича да го лъжат. Дали в 1м3 отчетен и платен газ има 1 или 10% въздух или влажността е 1 или 10%...кой ли знае?
Цифрите са примерни и само си размишлявам понеже
нямам и скоро няма да имам природен газ до дома ми. Ако имах достъп до природен газ бих си се включил само и поне да разбере колко е набутващо или пък изгодно:-)
filmatoplo - майстор
:wink: Нали се пълнят джобовете -нека е тъмна индия отчитането :wink: .
sokolov.91 - майстор
Излезе и цяла сметка за ток от както не ползваме бойлера на електричество. Сметката е с 35лв. по-малко. От тези 35лв. като приспаднем сметката за газ 18лв. излиза 17лв. по малко за топла вода. Или обобщено - на газ е почти два пъти по евтино отколкото на ток.
Интересно ми е как мои колеги плащат по 15лв. газ, пък тока им намалял с по 60 70лв. :-D
Antonii - майстор
Нормално, то отношението на цената за kWh на топлоенергията добита от газ и тази от електричество е почти два пъти.
Така, че отчитането ви е напълно коректно.
А при тези дето сметките им падат с по 60-70лв важат други физични закони.
sokolov.91 - майстор
Малко извън темата е, но реших да споделя. Ето какво се случва с чисто нов бойлер ползван 6 месеца.

Изображение

Бойлера е в 4 квадрата баня с прозорец 60см. Х 90см. и е на една педя от прозореца. Прозореца в банята не се е затварял откакто бойлера е монтиран.
Очертава се страшен боклук този бойлер!
sokolov.91 - майстор
Здравейте отново.
Искам да ви попитам има ли начин да се направи корекция на температурния датчик, който се намира в терморегулатора CR 100? На дисплея показва, че стайната температура е 22 градуса, а всъшност е доста по-малко. Имам друг термометър в стаята, който показва 18 градуса докато терморегулатора показва 22*. Интересува ме има ли някакъв начин да калибрирам вградения термодатчик на управлението по външен термометър?

П. С. Оправих се сам. Опцията за корекция на датчика беше на доста странно място. Ако някой се интересува: Настройки -> Формат -> Калибр. датчик.
Има възможност за корекция ±3 градуса.
idealist - специалист
Соколов,
Предлагам една таблица конвертор на енергия. Може да помогне.

https://convertlive.com/bg/%D0%BA%D0%BE ... 0%BD%D0%B5
sokolov.91 - майстор
нед ное 04, 2018 8:23 amidealist написа:
Соколов,
Предлагам една таблица конвертор на енергия. Може да помогне.

https://convertlive.com/bg/%D0%BA%D0%BE ... 0%BD%D0%B5
Доста полезен конвертор. Благодаря.
съб ное 10, 2018 4:21 pmsokolov.91 написа:
...Доста полезен конвертор. Благодаря.
Любезен си, ма редичко си преглеждаш темата.
Зает си с живота
sokolov.91 - майстор
съб ное 10, 2018 9:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 10, 2018 4:21 pmsokolov.91 написа:
...Доста полезен конвертор. Благодаря.
Любезен си, ма редичко си преглеждаш темата.
Зает си с живота
Почти всеки ден я отварям тази тема. Имам дори пряк път на началния екран на телефона към нея.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: