• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Воистина Воскресе, Соколов!

Чакам си газчицата и аз. На есен трябва да съм готов, оти подписахме годеж, с дружеството.
Идва инсталатор, гледахме, чесахме са, та ще избирам между два котела на 14 киловата.
Инак схемата са изясни сякаш.
Бе живот и здраве да е!
... пък кот такос.
sokolov.91 - майстор
нед апр 28, 2019 4:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дай боже всеки му газчица :prayer:
С нетърпение чакам да споделиш какво си сътворил.
нед апр 28, 2019 5:09 pmsokolov.91 написа:
Дай Боже всеки му газчица :prayer:
С нетърпение чакам да споделиш какво си сътворил.
Нека да дойде оферта.
Тоя път няма да се меся на инсталатор, та ще стане като за показване.
Демек той ще го твори.
Моята стара измишльотина е само функционална.
sokolov.91 - майстор
нед апр 28, 2019 5:25 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед апр 28, 2019 5:09 pmsokolov.91 написа:
Като чуя инсталатор и настръхвааааам. :axe:
От друга страна - ако не бяха инсталаторите още нямаше да мога да слепя 2 тръби от ППР. [-o<
СоколоФ, виждал съм на живо две-три инсталацийки от инсталатор.
Имам самочувствието да се справям с мед и твърд припой, ютията даже не я смятам, а за менгеме, плашка и резби да не говорим. Не мога за заварявам жилязу.
Не мога ги наридя, бе чувееек. Па ония като за изложба.
Сега, като са замисля, готино е да си го направиш сам, готиво е и ако можеш да си платиш на свестен майстор.
sokolov.91 - майстор
нед апр 28, 2019 7:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
Айде бе... подредбата е въпрос на практика. С тия нови материали и технологии като направиш 20 30 инсталации и ще ги подредиш слънце. Я им дай на тия инсталатори да режат черни тръби с ножовка и да навиват резби да ги питам така ли ще ги наредят.
Аз само едно ще ти кажа... по-голям кеф от това сам да си направиш нещо няма... всъшност има - друг да го признае :)
sokolov.91 - майстор
Малко късно, но чаках Майската фактура да излезе, защото и в нея има малко кубици за отопление.
Та, да дам отчет за отоплителния сезон 2018г. / 2019г.
Започваме по месеци от първия, в който съм пускал котела да работи за отопление, независимо колко малко е било.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Септември - 50 кубика - 38,22 лв.
Октомври - 113 кубика - 94,54 лв.
Ноември - 217 кубика - 190,70 лв.
Декември - 411 кубика - 344,08 лв.
Януари - 378 кубика - 328,51 лв.
Февруари - 295 кубика - 255,28 лв.
Март - 198 кубика - 169,57 лв.
Април - 165 кубика - 142,25 лв.
Май - 89 кубика - 76,61 лв.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
ТОТАЛ - 1916 кубика / 1639,76 лв.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Като миналата година лятото котела харчеше по 25 / 24 кубика на месец за БГВ. Сега ще дойдат около 30 кубика за БГВ, но вече и миялната е към БГВ-то така, че е нормално.
Цената на газа миналата година Юли месец беше 0,77лв. за кубик. Тази година Май месец е 0,86лв. за кубик, при почти една и съща ставка за калоричност - 10.5 киловата за кубик.

Обобщено бих казал, че съм доста доволен от последния отоплителен сезон. За сравнение с предишни отоплителни сезони бих написал накратко така:
въглища - 4 тона по 300лв. - 1200лв.
дърва - 2 кубика по 70лв - 150лв. с рязането
ток - 7 / 8 месеца средно по 100лв. (сега е по 50лв. целогодишно) - 800лв.
Излиза ми над 2200лв. с други дребни разходи, като се има предвид, че преди банята не се отопляваше, а другите стаи се топлеха по десетина часа на ден с изключение само на спалнята.
Изобщо не искам и да споменавам и за разликата между комфорта и кефа между този сезон и минали сезони.
Супер е на газ. До 1,5 лв. за кубик не бих си и помислил за друго отопление. =D>
Соколоф, туй последното изречение земи го изтрий!
Скъпо било, викат!!!
Ти си разбивача на митове.
Неска са сгодих с бандата за кредита.
Чакам монтаж.
Исках Wolf 14 киловата, обаче ме отказаха.
Бошчанци ша бъди, като твойто.
sokolov.91 - майстор
С климатици или с термопомпа (водна или въздушна) може и да е по-евтино отколкото на газ. Пътвоначалната инвестиция е еднаква, като с термопомпа може и да е повече. После, обаче нещо стане ли - поддържата на газта е по-лесна, по-бързаа и по-евтина. Пък и газовия котел е доста по проста машина от една термопомпа или климатик. Тука като четох преди еднаа тема за едни термопомпи Висман на един доктор... мани мани. :shock:
Георги767 - специалист
Евала на синята шир както беше казал някъде Трифонов.Доста късно се осъзнах и аз. =D> Моето потребление е малко по малко ,но няма как да сравняваме къща с апартамент.Но все пак съм много доволен от отоплението на газ.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 51

Тема "Локално парно на газ - от 0 до 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: