• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
an1id - напреднал
Здравейте,

Поблазнен от цената на слънчогледовите пелети се замислям за пробването им този сезон. Горелката ми е Грейко рб30 и има предлагане на добра цена на 6 мм и 8 мм слънчогледови пелети . Въпроса ми е има ли някакво значение колко е дебелината на пелетите , ще се отразява ли по някакъв начин на горенето или разхода, ако взема по дебелите от 8 мм. Истерията на дистрибуторите и техните цени е просто дива спекулация на останалите видове пелети, незнам какво се случи тази година , но доколкото ми е ясно са повишили цената само на широколистната дървесина. Миналата зима в най-пиковия момент бяха на тези цени на които в момента ги предлагат, а е лято. Представям си какво ще стане посред зима ...

Поздрави!
filmatoplo - майстор
По добре 6 мм ,къде в Бургас ги има ,колко струват ,ако е тайна пиши ми на лично съобщение. :)
4799inpl64 - специалист
чет юли 19, 2018 11:08 amfilmatoplo написа:
По добре 6 мм ,къде в Бургас ги има ,колко струват ,ако е тайна пиши ми на лично съобщение. :)
Малките камьчета обрьщат колата,нали Филме?
шоп - майстор
чет юли 19, 2018 10:27 aman1id написа:
Истерията на дистрибуторите и техните цени е просто дива спекулация на останалите видове пелети, незнам какво се случи тази година , но доколкото ми е ясно са повишили цената само на широколистната дървесина. Миналата зима в най-пиковия момент бяха на тези цени на които в момента ги предлагат, а е лято. Представям си какво ще стане посред зима ...
Пазарна икономика :idea:
Всичко си има логично обяснение.
Тока поскъпна.
Горивата също.
Суровина няма. При тези дъждове малко се сече и още по-трудно се изнася до асфалт.
Търсене има и то голямо. Последните няколко години много маймуни се качиха на клона, и обикновенно той се чупи.
Има малко или много монопол и картел. Малките гаражни пелетарници измряха заради лошо каество и сега е момента на големите да извиват ръце :)

Цената на агро пелетите следва винаги една-две стъпки цената на дървесните. Като цяло всичко е логично, предвидимо и т.н.

Посред зима и голям студ е разбираемо, че ще се сваля не риза, а кожа от гърба. Но всеки си има глава на раменете за да закупи количество гориво, което ще стигне и остане дори и при най-люта и продължителна зима.
an1id - напреднал
Разбирам за икономическата обосновка и че търсенето определя предлагането/ цената, но дори да направим една твърде груба сметка си личи грубото извиване на ръцете на купувачите и липсата на търговски морал в ценообразуването на пелетите.
С 30% ли са нараснали разходите за производството им? Не изглежда е така, но да си останем с уважението с тях, макар и едностранно, както изглежда. :|
чет юли 19, 2018 12:57 pmшоп написа:
чет юли 19, 2018 10:27 aman1id написа:
Истерията на дистрибуторите и техните цени е просто дива спекулация на останалите видове пелети, незнам какво се случи тази година , но доколкото ми е ясно са повишили цената само на широколистната дървесина. Миналата зима в най-пиковия момент бяха на тези цени на които в момента ги предлагат, а е лято. Представям си какво ще стане посред зима ...
Пазарна икономика :idea:
Всичко си има логично обяснение.
Тока поскъпна.
Горивата също.
Суровина няма. При тези дъждове малко се сече и още по-трудно се изнася до асфалт.
Търсене има и то голямо. Последните няколко години много маймуни се качиха на клона, и обикновенно той се чупи.
Има малко или много монопол и картел. Малките гаражни пелетарници измряха заради лошо каество и сега е момента на големите да извиват ръце :)

Цената на агро пелетите следва винаги една-две стъпки цената на дървесните. Като цяло всичко е логично, предвидимо и т.н.

Посред зима и голям студ е разбираемо, че ще се сваля не риза, а кожа от гърба. Но всеки си има глава на раменете за да закупи количество гориво, което ще стигне и остане дори и при най-люта и продължителна зима.
filmatoplo - майстор
:) Аз ги смятам така -100лв на тон да е материала което на дали е толкова скъп , след това за извънземното пелетиране включая вс разходи още 100лв на тон , сега остава чистата печалба -още 100лв , ами хайде де -дайте ни пелети по 300лв :? :wink: това над 300 какво е :? . говоря за дървестните а за слънчогледовите около 160-180 макс 200 лв.
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-лесно се правят чуждите сметки :-D . А колко има фалирали вече производители?!
filmatoplo - майстор
:) на чужд гръб и 20 сопи са малко :wink:
fox_vt - майстор
чет юли 19, 2018 5:07 pmfilmatoplo написа:
:) Аз ги смятам така -100лв на тон да е материала което на дали е толкова скъп , след това за извънземното пелетиране включая вс разходи още 100лв на тон , сега остава чистата печалба -още 100лв , ами хайде де -дайте ни пелети по 300лв :? :wink: това над 300 какво е :? . говоря за дървестните а за слънчогледовите около 160-180 макс 200 лв.
Те тези инсталации щото са евтини и със сто лева печалба знайш ли кога се избиват. Трябва да вкараш адски много пари за да направиш нещо работещо. А консумативите ... кажи речи като бебешките и сватбени неща първата думичка изстрелва цената нагоре.
andy_forresite - майстор
100 лева е МНОГО за печалба от един тон. Как пък всеки е решил че трябва да си върне парите за 1 година. Хайде максимум две ... просто не знам. Да ги пускат на 1000 лева тона тогава :butthead:
  • 1
  • 2

Тема "Слънчогледови пелети - 8 или 6 мм ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: