Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, решил съм да минавам на отопление с пелети и съм изправен пред дилемата да избера подходящата камина за случая. Живея в едноетажна къща с изцяло северно изложение. Имам изолация от 80 мм графитен EPS, дограмата е PVC. В момента имам изградено парно, което се захранва от камина с водна риза "Прити" (не съм сигурен колко киловата е, тъй като не пише на нея). Камината се намира в стая в мазата на къщата.
Бихте ли ме посъветвали каква камина е най-подходяща за моите условия? Прилагам описание на стаите в къщата и на радиаторите, които са монтирани в момента.
Прикачен файл:
Capture.PNG
Capture.PNG (18.82 KиБ) Видяна 6273 пъти
Ма като въшки са тия новорегистрирани, с нови теми и сичките са "частен случай".
Няма кой да чете. Се наготово го искаме.
Като за тебе, друже, Грейко бижу.
Целувай ръка и сполай ти!
....
Хм.....учудващо добре си нагодил радиаторите към площта на помещенията.
....ако си го смятал ти де, но който и да е.......бива.
Топлиш стотина квадрата, та бих препоръчал друга, с по подходяща мощност, но няма да ти е лесно с контролера, та най подходяща е горната ми препоръка.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет юли 20, 2018 9:37 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Ти остави другото, но всички новорегистрирани решили да минават на пелети, ама не четат, че тези дето вече са минали, зор ги намират
пет юли 20, 2018 9:33 pmfbr написа:
Ти остави другото, но всички новорегистрирани решили да минават на пелети, ама не четат, че тези дето вече са минали, зор ги намират
Тъй е то, земята се върти, никой не слуша и всеки си страда с неговата си болка.
Здраве да е!
Като казвам, че съм решил, значи съм прочел доста по темата (включително и в този форум) и съм говорил с познати, които се отопляват на пелети. Освен това, целият предишен сезон имам наблюдения над една Ecospar Auriga. Обмислил съм всички плюсове и минуси. Идеята не ми е хрумнала просто така, докато съм седял на тоалетната.
Като цяло и на мен фаворит ми е Грейко бижу, но исках да се допитам до някой по-компетентен от мен. Затова и пуснах темата. Благодаря на Трифон за препоръката! Колебанията ми относно Грейко са 2:
1) Този модел е сравнително нов и няма много отзиви за него (но пък повечето налични отзиви са положителни);
2) Стаята, в която ще бъде камината е с по-малка кубатура, спрямо това, което е посочено като минимум в упътването за монтаж.
Относно намирането на пелети - около мен има поне 5-6 домакинства, които се отопляват по този начин. Не съм чул някой да се е оплакал, че няма от къде да вземе пелети. От прочетеното във форума оставам с впечатление, че този проблем се наблюдава предимно по морето.
filmatoplo - майстор
Мен ако послушаш вземи Грейко .
съб юли 21, 2018 10:18 amnoob написа:
Като казвам, че съм решил, значи съм прочел доста по темата (включително и в този форум) и съм говорил с познати, които се отопляват на пелети. Освен това, целият предишен сезон имам наблюдения над една Ecospar Auriga. Обмислил съм всички плюсове и минуси. Идеята не ми е хрумнала просто така, докато съм седял на тоалетната.
Като цяло и на мен фаворит ми е Грейко бижу, но исках да се допитам до някой по-компетентен от мен. Затова и пуснах темата. Благодаря на Трифон за препоръката! Колебанията ми относно Грейко са 2:
1) Този модел е сравнително нов и няма много отзиви за него (но пък повечето налични отзиви са положителни);
2) Стаята, в която ще бъде камината е с по-малка кубатура, спрямо това, което е посочено като минимум в упътването за монтаж.
Относно намирането на пелети - около мен има поне 5-6 домакинства, които се отопляват по този начин. Не съм чул някой да се е оплакал, че няма от къде да вземе пелети. От прочетеното във форума оставам с впечатление, че този проблем се наблюдава предимно по морето.
Здравейте какво решение взехте за камина и как е отоплението и парите които платихте заслужават ли си?! #-o

Тема "Избор на пелетна камина с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: