Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Моя е в дневната , дали вреди :? до сега каквото и да ми е го преписвах на жената :lol:
andy_forresite - майстор
По принцип казват че е вредно да има акумулаторна батерия в стаята. Още повече на зарядно понеже тогава отделя пАри. Вкъщи батерията беше под леглото ми 5 години. И да се е увредил някой в здравословно отношение, то аз поне не съм разбрал.
Имах за кратко такъв Кемот. Тези 140 вата са с вентилатора, шнека и помпата. Максимума е с помпа на най-висока скорост, влючена запалка плюс шнека. На резервно захранване поддържа точно 230 волта. Синусоидата е каквато трябва. Мисля че имаше 5 чертички за остатъчния в батерията ток. При мен с батерия 54ач 6-7 часа ще издържи със сигурност на моята консумация вентилатор 25-30 вата, два шнека не знам по колко и помпа 5-22 вата. Работи на инвертор 3 часа за което време изчезнаха 2 чертички от 5. Формулата за изчисляване на времето за ползване с акумулаторна батерия хх аh при дадена консумация не ми е известна. Не беше сложна :? Не ми е трябвала досега.
Върнах устройството поради проблеми с много променливо захранване от мрежата. Под 209 волта мисля че беше, превключва на 228-229 волта. При подадени от мрежата 210 подава 230 волта, 211-231 и т.н. И така до 240 и няколко волта. Тогава пак цъка и пада на 228-229. Електрониката на камината ти няма да изгори със сигурност с такава защита. Просто за моите условия беше неподходящ, иначе е добра машинка. Няма наличност м/у другото от варианта 500W.
calcaneus86 - напреднал
Вече поръчах Кемот-а, 500 ватовия вариант, от Германия. Мисля, че при нас не варира много напрежението, а и живеем до трафопост. Не разбрах, когато е по-ниско напрежението, уредът подава по-високо и при теб е цъкал постоянно, затова си го сменил? А когато е по-високо какво се случва? Имам една защита на Соно, която започва да писка, като усети големи амплитуди в напрежението и изключва до нормализирането му. Надявам се, че този уред не функционира така, защото си представям, ако постоянно изключва в очакване на нормално напрежение...
Ще споделя впечатления, като пристигне. Има ли в комплекта клеми за акумулатора?
andy_forresite - майстор
Когато напрежението падне уредът подава по-високо. По спомен като падне до 209 волта изведнъж започва да подава 228-229 волта.
Когато напрежението е по-високо от 242 волта (пак не съм сигурен за цифрата) намалява с 15-19 волта подаваното към консуматора. Прави го много бързо. Има и индикатор за товар - едни сини чертички светват при увеличаване на товара. Също се включва вентилаторче за охлаждане като тръгнат шнековете, но не всеки път. Включването става за 2-3 секунди според колко върти шнека. При теб може и да не охлажда ... не знам, имаш един шнек, но не знаем колко ватов е. Както и да е. Ще си доволен. Аз не бях тъй като горивото ми е капризно към оборотите на вентилатора. Всеки 1 волт промяна рефлектира като 8,5 оборота/мин на вентилатора. Както върти с 1200 оборота, вдига се напрежението, уредът отрязва опасно високото напрежение към консуматора за да го защити и подава с 20 V по-малко. Така оборотите падаха със 180-190/мин и горенето се прецакваше. Не се изключва от амплитуди, не се тревожи за това.
Няма клеми към уреда.
calcaneus86 - напреднал
Благодаря ти за изчерпателния отговор! Беше ми много полезен. Като го пробвам, ще споделя впечатленията си. Сега съм в търсене на акумулатор и се чудя GEL или AGM.
чет авг 02, 2018 9:12 pmcalcaneus86 написа:
... GEL или AGM.
Тоя въпрос......хм... за приложения при UPS, няма никакво значение.
Въпроса, по скоро е колко, а не какво.
UPSа трябва да е съобразен с консуматора, съответно, акумулаторът трябва да е с необходимите параметри. ........скъпо. Бих препоръчал малък акумулатор, заради цена, но токът на зареждачката няма да е подходящ.
С две думи- гел батериите са по издържливи, по скъпи и капризни. Цената е оправдана за други приложения.
После идва проблема с капацитета на акумулатора, спрямо UPSа.
Айде сега се върни на думите на Лазар, в началото!
Дали ти е толкова необходим тоя харч?
Най издържливи, евтини и безгрижни са обикновените тягови акумулатори. Имат само два минуса. Кипат при заряд, след дълбок разряд и не могат да се монтират с капачките надолу.
Сещам се и за още един- обслужваеми са, но някои го считат за предимство, понеже е обвързано с цената.
calcaneus86 - напреднал
Така е. Имайки предвид консумацията, съм се спрял на акумулатор 70 Ah, 760A, AGM. Не искам обикновен, защото при зареждането се отделят газове. Може да са незначителни, но за мен си е проблем. Отново ви благодаря за съветите, много са полезни!
пет авг 03, 2018 10:24 amcalcaneus86 написа:
... съм се спрял на акумулатор 70 Ah, 760A, AGM....
Дай марка и модел, ако не е тайна!
milenskior - специалист
Какво ще кажете за това http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20759
Става ли или не за Грейковците?
calcaneus86 - напреднал
Exide AGM 70 Ah 760A 279,9 лв.
Bosch/Varta 70 Ah 760A 273,90 лв.

Тема "Подходящ ли е този UPS за пелетна камина с макс. мощност 350 W?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: