Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kikovipera - напреднал
Здравейте преди няколко дни купих този ЮПС http://q-trade.bg/product_info.php?products_id=910 и го свързахме към помпа грундфос . Проблима е че при спиране на тока ЮПС-а държи 10 -15 мин и спира след което го включвам пак и продължава да работи след няколко минути работа пак спира . Помислих че е прецакан юпс-а и го смених вчера с друг от същия модел заредих го 6 часа без да има включено нещо към него и днес пак спира тока но проблема си остава след 15 мин приблизително работа ЮПС-а изгасва и пак го включвам да тръгне и след 5 мин пак изгасва. Помпата също е нова на 3 дни работа.Какъв може да е проблема ???
filmatoplo - майстор
Проблем няма - толкова си може юпиеса , и моя първия беше такъв . Прецака първо малкия си внедрен акомулатор , после прецака и един външен акомулатор дето му сложих , накрая ме перна ток на клемите и го тряснах от земята .Купих си юпс точно за помпа 150 вата на Интиел Поморие , има и др марки . И аз изгорях като теб първия път . :evil:
hygro - майстор
Най-вероятно си е изправен, но просто толкова си може анемичният 9Ah акумулатор.
filmatoplo - майстор
Не , нали му сложих и 55 ампера пак толкова може .
kikovipera - напреднал
Незнам дали е от това че толкова си може юпс-а но след като изгасни и пак го включа продължава да върти помпата тоест не е изтощен
hygro - майстор
Неее, в този случай причината е, че не успява да зареди 55Ah в обозримо време :)
Antonii - майстор
kikovipera написа:
Незнам дали е от това че толкова си може юпс-а но след като изгасни и пак го включа продължава да върти помпата тоест не е изтощен
Другият вариант е да прегрява и да изключва от защита.
Ако в помещението е над 25градуса е напълно възможно, имал съм такива случаи.
filmatoplo - майстор
Изрично питах един келеш колко държи , той каза 5 часа и излъга идиота :evil:
zmeios - специалист
Писал съм го на куп места, ще го напиша и тук, белким някой ГО ПРОЧЕТЕ най-накрая.

Повечето компютърни UPS-и имат таймер за изключване по време на работа - 15-20 минути е стандартно. Това значи, че като мине на батерия, машината държи не повече от съответния таймаут, след което форсирано изключва.

Прави се не за да прецакат потребителите, а защото компютрите имат постоянна консумация и в изключено състояние (а може и да има и други устройства, принтер, суичове и прочее), които - ако спирането на тока е твърде дълго - ще скапят излишно акумулатора в UPS-а, без да носят полезност.

Таймерът, за съжаление, не е програмируем (или поне аз не съм чувал за такъв), а таймаут-ът е твърдо кодиран във фърмуера на uC-то което управлява UPS-а.
filmatoplo - майстор
Аз съм съгласен - така прави , но двата скапани акомулатора са факт . Пък и защо върна 220 волта към клемите на акомулатора не ми пука ама там пипнах и ела да го видиш след удар в земята на какво прилича юпиеса .Колко е красив новия . :)

Тема "Проблем с UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: