• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нещо много почвате да се увличате с тези диаметри ми се струва :cool: . Ами това са 3 радиатора смаксимална мощност 6-7-8кВт, за каква тръба ф32 става дума? При все че става дума за камина, разположена в хола и тези груби тръби ще се виждат! Ако за под 10кВт слагаме ф32, какво ще правим, ако камината е 30кВт? Ще слагаме ф50? За сведение на неьапознатите, но газов котел 35кВт има изводи 3/4". За случая е най-подходяща тръба ф18 мед или ф20 Pex-Al-Pex на пресфитинги, защото става най-нржно и красиво. В краен случай, ако ще се работи с ППР - ф25. Ако е котелно помещение - вярно, че от много глава не боли, ама като е в хола - боли!
нед авг 12, 2018 11:05 amLazarGanev написа:
Нещо много почвате да се увличате с тези диаметри ми се струва :cool: . Ами това са 3 радиатора смаксимална мощност 6-7-8кВт, за каква тръба ф32 става дума? При все че става дума за камина, разположена в хола и тези груби тръби ще се виждат! Ако за под 10кВт слагаме ф32, какво ще правим, ако камината е 30кВт? Ще слагаме ф50? За сведение на неьапознатите, но газов котел 35кВт има изводи 3/4". За случая е най-подходяща тръба ф18 мед или ф20 Pex-Al-Pex на пресфитинги, защото става най-нржно и красиво. В краен случай, ако ще се работи с ППР - ф25. Ако е котелно помещение - вярно, че от много глава не боли, ама като е в хола - боли!
така е, но винаги може да се направи един външен канал от гипсокартон от камината до тавана и тръбите заедно димоотвода да минават вътре, така не мисля, че ще бъде грозно
burd - специалист
Значи вертикалата я прави от ф32 стъклофибър или топла вода- сам си избирай. Не е много по- скъпа от ф25, а ще си имаш дебит .
От там с тройници 32-20-32 си правиш колектор с по 10тина см между тях. Като направиш единия, ще видиш как идва другия / скоро ще ги кача в моята тема за къщата как стана / , от там кран на ф20 ППР и натам с тръба на толкова. Там слагаш по един обезвъздушител и ти идва най- висока точка.

Какъв бойлер ще слагаш ? Пусни му един кръг и за него.
  • 1
  • 2

Тема "Прекарване на пелетна камина грейко с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: