Най - вълнуващия въпрос зимно време.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
Здравейте,

бих искал да попитам компетентните колеги- как точно трябва да се свърже разширителния съд?
Трябва ли изобщо да се свързва- с отворена система съм.
Водната риза има 2х входа 3/4 и 1х 1"(след помпата).

Как точно трябва да се свържат тези 2та 3/4" входа.

Благодаря предварително.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
имам предвид входоветена снимката, койта са встрани на водната риза.

Надявам се все някой ще знае за какво са.
Благодаря.

Прикачен файл

20180827_214342.jpg
andy_forresite - майстор
Направи си системата затворена. Почти всички камини имат вграден разширителен съд. По-малко корозия се образува при затворената.
На твоята камина може да има и 10 отвора с резби, но на теб ти трябват задължително три:
1. Тръбата с външна резба в горния край на водната риза е за изхода на горещата вода. На камините съм виждал 3/4" и 1".
2. Същият размер тръба трябва да има и отдолу. Тя е за връщащата се вода.
3. Третият отвор е най-ниско и обикновено се прави по-малък. Например 1/2, но и 3/4 да е, му сложи кран да можеш да източваш водата от системата.
Това са ти задължителните неща. На останалото навивай тапи.

При затворена система, ако камината няма вграден клапан за налягане, понякога фабрично има още един отвор, на който се монтира въпросния клапан. Може да се монтира и с тройник на изхода за гореща вода, а също и по-далеч от камината. Има различни клапани. Едни са за 2 атмосфери, други за 2,5 атмосфери, има и за 3 атм. А има по на 6-10, но такъв не ти трябва, защото все едно нямаш защитен клапан по налягане :) .
Каквито и други дупки с резби да има, може да им сложиш тапи.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
вт авг 28, 2018 11:22 pmandy_forresite написа:
Направи си системата затворена. Почти всички камини имат вграден разширителен съд. По-малко корозия се образува при затворената.
На твоята камина може да има и 10 отвора с резби, но на теб ти трябват задължително три:
1. Тръбата с външна резба в горния край на водната риза е за изхода на горещата вода. На камините съм виждал 3/4" и 1".
2. Същият размер тръба трябва да има и отдолу. Тя е за връщащата се вода.
3. Третият отвор е най-ниско и обикновено се прави по-малък. Например 1/2, но и 3/4 да е, му сложи кран да можеш да източваш водата от системата.
Това са ти задължителните неща. На останалото навивай тапи.

При затворена система, ако камината няма вграден клапан за налягане, понякога фабрично има още един отвор, на който се монтира въпросния клапан. Може да се монтира и с тройник на изхода за гореща вода, а също и по-далеч от камината. Има различни клапани. Едни са за 2 атмосфери, други за 2,5 атмосфери, има и за 3 атм. А има по на 6-10, но такъв не ти трябва, защото все едно нямаш защитен клапан по налягане :) .
Каквито и други дупки с резби да има, може да им сложиш тапи.
сърдечна благодарност!
Имаш една бира от мен :)

Системата е отворена и има положени тръби по пода, които са на около 12години- пластмасови без алуминиева вложка.
Малко ме е страх да я пускам под налягане.
tysonlkr - специалист
Какъв модел е тази камина?
Няма ли си книжка/упътване с нея в което да пише кое как се свързва :?
filmatoplo - майстор
Двата малки извода ще са -единия за пълнене и източване , а втория за баланспредпазния клапан и мембранния разширителен съд :wink:
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
Благодаря, колеги.

За съжаление упътването е доооста "постно".
Камината е "Golden Fire PSN18".
Както е всеобщо известно, те разчитат клиентите им да може да се справят сами с продуктите им.
sian - специалист
ср авг 29, 2018 9:01 ama.tonchev@yahoo.de написа:
Благодаря, колеги.

За съжаление упътването е доооста "постно".
Камината е "Golden Fire PSN18".
Както е всеобщо известно, те разчитат клиентите им да може да се справят сами с продуктите им.
filmatoplo - майстор
Аз ти написах за какво са изводите . :wink:
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
ср авг 29, 2018 2:20 pmfilmatoplo написа:
Аз ти написах за какво са изводите . :wink:
да, МНОГО благодаря.
Всичко е 6 вече :)

Тема "Монтаж пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: