Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет сеп 14, 2018 10:12 pmfbr написа:
С тая тясна камера, Боша хич не е за дърва.
Здрасти ЦРУто!
http://shop.amigobg.com/product/312/kot ... 2000b.html
Писах за дърва или въглища, а Боша предлага и за тясна.
N.Petkov - специалист
:) flme малко ми е далече Бургас, но благодаря :prost:
speka_rs - майстор
Да е далече Бургас, пък колко да е далече. Аз като си спомням моето Грейко го транспортирах ме от София до Русе, ама цената беше добра.
filmatoplo - майстор
:) Доверие ли ми нямаш -Котлите ми идват по куриерски фирми за около 60 лв -пък да си изкараш 1 плаж и да го видиш :wink:
N.Petkov - специалист
Поръчах проект на една фирма, чакам резултата. Проучвам котли/комбинирани/ обиколих няколо дистрибутори на Грейко, но нямаха комби варианта, малко е апокрифна май тази схема на разпространение на тези котли, все пак когато купуваш прудукт е редно да можеш да го пипнеш и огледаш първо. Ходих в склада на Ерато и в Амиго и др. остават още няколко фирми да обиколя но общо взето котлите се свеждат до 4-5

1. Greyko expert kombi- не можах да го видя, камерата за дърва колко е голяма, вертикален топлообменник.
2.Bisolid Automat25- вертикален топлообменник, авт.запалване на дървата, горелката е добра но с куцо управление доколкото разбрах от форума. камерата за дъва е голяма.
3.Bisolid saverC combi 25- камерата е като на автомата, гори или дърва или пелети само качественни.
4.Bisolid Saver WFM 25- същия като горните без горелка може да се добави доп. различна от Bisolid. котлите Bisolid ще пиша в темата за Bisolid
5.BURNiT WBS Active 25kW- в момента на промоция, три ходов хор. топлообменник с турболатор лесно зареждане през предната врата, авариина серпентина управление без zPid. готовност за горелка.
6.MAT Power 25- конструкцция като burnit но с управление zPid, и третият ход е с димогарни тръби с турболатори поради което е с90кг. по-тежък.

От опита ми с дакон тези с вертиклен димоход са по неудобни за дозареждане и ще пропушват, но може би топлоотдаването ще е по-добро. 5.и 6. ще са по-удобни за жената да ги зарежда дървата не могат да се заклинят в камерата.
Моля да споделите наблюдения за тези котли :supz:
filmatoplo - майстор
:) Предложих Де Дитрих доста запазен за има няма 700 лв ,по куриер ще дойде за още 60-70 лв -ама пусто недоверие . :)
N.Petkov - специалист
:) Точно към теб нямам недоверие, котела е хубав виждал съм го, но въздушната клапа се управлява със синджир а преди време майка ми при зареждане да вземе да зачикне при зареждане една брънка без да види и котела удари 120гр. добре че бях сложил буфер и той беше вдигнал над 100.
Голям страх брах да не гръмне додет го охладя.
Искам да взема поне с вентелатор ако вдигне темп. да спре и вента. Може да го зараня с външен въздух и клапа, която да се затваря като спре. Гледам, че имат опция за датчик за димни газове. :?

Тема "Проект отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: