Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср сеп 19, 2018 1:07 pmlektora написа:
ср сеп 19, 2018 11:53 amAndri01 написа:
По точно 2888 мин. А и зависи много какъв е комина, при използване на химия,но за четката си абсолютно прав. :)
Комина е с вградена иноксова тръба (гъвкава). За четката е ясно, както и аз отбелязах в началото.
Защо всяка химия да крие риск ... четох за нещо, което се слага в негоряща камина и дима, който отделя се свързва химически с гадостите в коомина (креозот и т.н.) и променя структурата им (от горящи мазнотии в негорящи минерали) и те падат като сажди. Т.е. не всички препарати работят на принципа на пиролизата с отделяне на висока темп.
Лекци, може да си прав, от към химията.
Пробвай, на мен за това ми плащаш, но теб ще те псувам, като върша работа, поради глупост хорска.
lektora - специалист
[/quote]
Лекци, може да си прав, от към химията.
Пробвай, на мен за това ми плащаш, но теб ще те псувам, като върша работа, поради глупост хорска.
[/quote]

Не разбирам нищо от химия. Но не е сериозно да наречеш продукти - български и на световни производители глупост, дори и от твоята гледна точка на пожарникар. Ок, вярно е, че в развитите страни "комин", какъвто масово се използва в България трудно можеш да срещнеш, но все пак и тук все по често се срещат комини, които са скъпи, но перфектно работещи и пожаробезопасни.
пет сеп 21, 2018 10:28 amlektora написа:
Лекци, може да си прав, от към химията.
Пробвай, на мен за това ми плащаш, но теб ще те псувам, като върша работа, поради глупост хорска.
[/quote]

Не разбирам нищо от химия. Но не е сериозно да наречеш продукти - български и на световни производители глупост, дори и от твоята гледна точка на пожарникар. Ок, вярно е, че в развитите страни "комин", какъвто масово се използва в България трудно можеш да срещнеш, но все пак и тук все по често се срещат комини, които са скъпи, но перфектно работещи и пожаробезопасни.
[/quote]
Така е. Тихо сега, до утре сутринта, да не чува дявола!
Щом питаш за химия, значи твоят не е добър. Ми изчисти го и го направи като хората, не рискувай! Правилната печка също е от значение(тва май го бях писал).
Това е само според мен.
Жив и здрав!

Я виж тука!
viewtopic.php?f=10&t=44543&p=937175#p937175
Иноксов е. Вътре с парцалчето, външно с флекса и диск за фино шлайфане.
За сведение, съседният комин, дето се грижи за обикновената печка, не съм го чистил от как е построен- 24-5 г.
Поредното коминче, барабар с втори етаж от къща и 30 тона вода върху първия. Ако е бил чист, дали щеше да се случи? Сезона още не е почнал сериозно.
Не го пожелавам на никого.
нед сеп 30, 2018 8:34 amAndri01 написа:
:? :? :? Ко ??
Пожарогасител съм, Андри 1ви. Бахама ни са мамата снощи, а освен че ходим да им спасяваме имуществото ши на избият с жиците.
Чи и притенции имат. Сеш"аш ли са къф е цвета им?
Бе не си палете комините, чистете ги редовно, обръщайте им внимание понякога, направете ги като хората и няма да имате грижи, не си купувайте 23 киловата печка за 50 квадрата хол и не я карайте да тлее.....! Редовно продухвайте катализатора!
.....Умната и с акъл, демек.
Andri01 - майстор
Винаги съм уважавал и гледал с респект на тази професия! сериозна и не лека! А иначе за онези-единствено и само бой го оправя!! Размахваш шланга-в буквалния и...преносния смисъл на думата и ги мяташ! :partyman:
lov - майстор
У некои бели държави за да се топлиш през комина се иска тапия че е минал коминочистача и е ударил парафа че го е почистил. И основната работа на пожарникарите е не да гасят ами да проверяват дали е спазена процедурата. Като не е чистен плащаш солидна глоба която май идваше някъде като за 10 годишно абонаментно почистване. Ма няма значение дали си в къща или блок. Всички са еднакви без значение те това е. Аз макар че съм газифициран но реално почти не го ползвам как си плащам всяка година за инспекция на газовата инсталация. Просто има пропуски в нормативната уредба.
Някой веднага ще рече има газ и се топли на дърва. Ми не ме кефи газовото и предпочитам като си седна на масата да си гледам живия пламък. И си му слугувам с чистенето а то не е кой знае каква философия. Когато е редовно става много лесно и няма драми.
А за стръмни циглени покриви пак има начини да се осигури нормален безопасен достъп но ще изместим темата.
lektora - специалист
Щом питаш за химия, значи твоят не е добър. Ми изчисти го и го направи като хората, не рискувай! Правилната печка също е от значение(тва май го бях писал).
Това е само според мен.
Жив и здрав!

Я виж тука!
viewtopic.php?f=10&t=44543&p=937175#p937175
Иноксов е. Вътре с парцалчето, външно с флекса и диск за фино шлайфане.
За сведение, съседният комин, дето се грижи за обикновената печка, не съм го чистил от как е построен- 24-5 г.
[/quote]

Малко късно, но ме нямаше тия дни ...
Моят комин не е перфектния, но мисля че е добър ... иноксова гъвкава тръба вложена в "коминните тела" на новото строителство, изолиран. А в частта където тръбата излиза извън комина е облицован и с алуминиева плака. Камината, която ползвам е също добра, френска (не е преоразмерена).
Цялото ми писане беше заради това, че използвам печката само за удоволствие и евентуално по-траен студ под 5-10 градуса. Като цяло за последната зима съм изгорил по малко от кубик, вероятно 0.5 - 0.7 (нацепени, сухи,1-2 годишни дърва) и заради това попитах за химията. Иначе съм убеден, че и да не го пипна комина ще прекарам още един кубик тази зима без проблем.
пон окт 01, 2018 11:46 amlektora написа:

Малко късно, но ме нямаше тия дни ...
Моят комин не е перфектния, но мисля че е добър ... иноксова гъвкава тръба вложена в "коминните тела" на новото строителство, изолиран. А в частта където тръбата излиза извън комина е облицован и с алуминиева плака. Камината, която ползвам е също добра, френска (не е преоразмерена).
Цялото ми писане беше заради това, че използвам печката само за удоволствие и евентуално по-траен студ под 5-10 градуса. Като цяло за последната зима съм изгорил по малко от кубик, вероятно 0.5 - 0.7 (нацепени, сухи,1-2 годишни дърва) и заради това попитах за химията. Иначе съм убеден, че и да не го пипна комина ще прекарам още един кубик тази зима без проблем.
Хм, коминът изглежда е добър. Ако е само твой що да не запалиш някое прахче?!
Вероятно няма да има нужда, след като не е експлоатиран много, а и каминката е точна.
Повтарям за кой ли път- печката ми на дърва е свързвана с никога непочистван комин, като на същият бяха закачени още две печки.
Пиши за резултата!

Тема "Препарат за почистване на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: