• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Не подминавай и Oventrop.
Съвсем лични вчепетления и на доволно ниво.
Което намериш най йофтинко, от изброените.
sian - специалист
Термовентилите имат посока. Може ли да се свържат срещу посоката на потока и ще работят ли нормално.
milenskior - специалист
Не е добре да се свързват обратно. А ти защо искаш да го правиш?
sian - специалист
пет сеп 21, 2018 4:54 pmmilenskior написа:
Не е добре да се свързват обратно. А ти защо искаш да го правиш?
Имам един ъглов, може да се захрани единствено отдолу. Ако я поставя така че осезателя да е вертикален мисля че няма да работи коректно.
milenskior - специалист
пет сеп 21, 2018 5:54 pmsian написа:
пет сеп 21, 2018 4:54 pmmilenskior написа:
Не е добре да се свързват обратно. А ти защо искаш да го правиш?
Имам един ъглов, може да се захрани единствено отдолу. Ако я поставя така че осезателя да е вертикален мисля че няма да работи коректно.
Да ако е вертикално не работи както трябва но пак работи. Аз съм сложил на един радиатор термовентила на изхода понеже на входа е невъзможно, но съм спазил посоката и пак работи просто задавам по-малки стойности защото близо до пода е по студено.
sian - специалист
Какви типове термоглави -вентили се използват. И каква е тяхната съвместимост.
kozl - майстор
пет сеп 21, 2018 3:47 pmsian написа:
Термовентилите имат посока. Може ли да се свържат срещу посоката на потока и ще работят ли нормално.
На тези вентили затворната част е кекла и при обратен поток налягането ще е в посока затваряне на кеклата, което предполага, че вентила ще сработва като обратна клапа поставена наопаки. Ето това е нежелателно явление. Разликата м-у ОК и вентила за терморегулиране е, че пружината действа в различна посока. В ОК държи кеклата винаги затворена, а при вентила да Т винаги отворена. Или при вентила за Т налягането и пружината работят в една посока, а като обърнеш посоката на налягането кеклата започва да работи не на отваряне, а на затваряне, на което затваряне се противопоставя силата на пружината. Е какво точно ще стане зависи от силата на пружината и налягането пред и след вентила.
И понеже в отоплителните системи това налягане е малко по-вероятно е вентила да работи с усилени вибрации при достигната нагласена Т. Пък и в зависимост от к-цията на стъблото към кеклата, ако има свобода на движение спрямо по остта към пружината такъв вентил ще затвори при обратно свързване на потока и директно ще заработи като обратна клапа поставена наопаки.
  • 1
  • 2

Тема "Каква марка термостатни вентили и глави?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: