• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср сеп 19, 2018 11:07 pmkkksparky написа:
ср сеп 19, 2018 7:55 pmspeka_rs написа:
...
Мерси,
а според вас грейко/опоп/фероли или кой е с най-малко поддръжка и надежден?
С еднаква поддръжка и еднакво надеждни предполагам.
С Грейко ще си по безгрижен и както писа колегата горе- "Грейкото гори слънчоглед и това е най-ефтиния начин за отопление към момента." , като уточнявам- с пелети.
zaid1127 - специалист
ср сеп 19, 2018 7:55 pmspeka_rs написа:
Колега, това е което се мъчат да ти намекнат или натвърдят колегите от форума : Купи си котел Грейко 20 кв, пусни си системата, а след това като си сложиш изолация, ще се убедиш че и те ще са ти достатъчни за твоите 255 м2.
Грейкото гори слънчоглед и това е най-ефтиния начин за отопление към момента.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Това, най вероятно е казано със сарказъм :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Щото във този форум пишат само хора които продават Грейко и ако питаш какво да си сложиш отговора е ясен. :-D :-D :-D :-D

Направи си инсталация със буферен съд, 300-500 литра. Избери си котел който може да се управлява по буферен съд, като този:

По този начин ще постигнеш по редки паления и икономия на гориво. Така ще можеш да консумираш колкото по малка мощност от тази на котела.
speka_rs - майстор
За колегата по горе, не ползвам сърказъм. Купих си котел Грейко след доста четене.
След като се заиграх със него и един буфер 500 л постигнах доста добри резултати. Отоплявам 120м2 етаж от къща и котела ми е ограничен на 13 кв и горя не повече от 7 часа на 24 в най студените дни. Така че при добра изолация, която колегата е описал съм готов да сложа един стек бира на бас, че 20 кв ще му стигат. Това е моето скромно мнение на ползвател, а не на пордавач, инсталатор или какъвто и да е имащ изгода човек. Мъча се да предпазя човека от това котела ми е голям какво да правя разхода.
ср сеп 26, 2018 5:01 pmzaid1127 написа:
ср сеп 19, 2018 7:55 pmspeka_rs написа:
Колега, това е което се мъчат да ти намекнат или натвърдят колегите от форума : Купи си котел Грейко 20 кв, пусни си системата, а след това като си сложиш изолация, ще се убедиш че и те ще са ти достатъчни за твоите 255 м2.
Грейкото гори слънчоглед и това е най-ефтиния начин за отопление към момента.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Това, най вероятно е казано със сарказъм :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Щото във този форум пишат само хора които продават Грейко и ако питаш какво да си сложиш отговора е ясен. :-D :-D :-D :-D

Направи си инсталация със буферен съд, 300-500 литра. Избери си котел който може да се управлява по буферен съд, като този:

По този начин ще постигнеш по редки паления и икономия на гориво. Така ще можеш да консумираш колкото по малка мощност от тази на котела.
Здрасти,
мерси много за отговора. Последно се бях спрял за IVG система. Да попитам само защо буферния съд да е 300-500л. тъй като бях се спрял на 200 литров? IVG е с управление на натурела, което мисля поддържа управление по буферен съд.
Поздрави
шоп - майстор
ср сеп 26, 2018 5:46 pmkkksparky написа:
Да попитам само защо буферния съд да е 300-500л. тъй като бях се спрял на 200 литров?
Ми защото 200 литра е минималната долната граница за бойлер загряван от котел, а за буфер си трябва обем.

Парите хвърлени за арматурата хвърлени по подвързването на буфер 500 или 5000 литра са едни и същи и в този ред на мисли буфера максимално възможен според финанси и място.
ср сеп 26, 2018 5:46 pmkkksparky написа:
...

Здрасти,
...
Да попитам само защо буферния съд да е 300-500л. тъй като бях се спрял на 200 литров? IVG е с управление на натурела, което мисля поддържа управление по буферен съд.
Поздрави
Здрасти и на тебе, ма от мене,
Аз съм с 500л буфер. Помага много на котела, но не е достатъчен
200л е бойлер, не буфер, освен за термопомпи и подови.
И оня с "немското" име да знае, че съм от отбора на Грейковците, ама Членувам и в буферния отбор. Затуй пиша толкос доволно.
Туряй къфто котел си избереш, само да не е повече от 25 киловата.
Всяка минута работа на котела, за отопляване на домът ти, който е без добра топлоизолация........бе пари на вятъра.

Бреййй, Шопа ма изпривари!!!
Наздраве, колега!
шоп - майстор
ср сеп 26, 2018 6:36 pmТрифон П.Трифонов написа:


Бреййй, Шопа ма изпривари!!!
Наздраве, колега!
Наздраве!

Това много ми хареса:
"Всяка минута работа на котела, за отопляване на домът ти, който е без добра топлоизолация........бе пари на вятъра."

Много точно написано!

За мен извода е: първо изолация-после инвестиция в автоматизирано отопление.
ср сеп 26, 2018 6:47 pmшоп написа:
...
За мен извода е: първо изолация-после инвестиция в автоматизирано отопление.
Е те това написах на предната страница, преди седмица.
Ма такос е то, човек като си го навий на пръста нещо и акъла му се там, а ум не останал.
То и аз съм така де. На другите лесно се дава.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср сеп 26, 2018 5:01 pmzaid1127 написа:

Щото във този форум пишат само хора които продават Грейко и ако питаш какво да си сложиш отговора е ясен. :-D :-D :-D :-D

Направи си инсталация със буферен съд, 300-500 литра. Избери си котел който може да се управлява по буферен съд, като този:

По този начин ще постигнеш по редки паления и икономия на гориво. Така ще можеш да консумираш колкото по малка мощност от тази на котела.
Колега zaid1127,
като излезе този котел преди 7-8 години със шнайдерското управление, аз бях един от първите, които усетиха, че зад скъпата червена кутия се крие нещо истинско и след първия сезон дойдоха представители на производителя, за да ми честитят, че съм на второ място по продажби след всички дистрибутори без да съм официален дистрибутор. Ти това представяш ли си го :cool: ? Шнайдерското управление беше много добро, но нямаше модулация, което е крайно неудобно. После 2 години чакахме за шведското управление, а като дойде вече беше морално остаряло, да не говорим - безбожно скъпо.
Колкото до буфера - да, ако човек те послуша и реши да си вземе Пелетерм 30V2 за 7К, после задължително трябва да даде още 3К за буфер и оборудване, защото минималната мощност на този котел е 10кВт. Този котел е подходящ за жилища 250-350м2 и тогава няма да има нужда от буфер, но колко жилища са такива. Един добър и правилно оразмерен котел няма нужда от буфер. Да, с буфер е по-добре, но не се изплаща.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Препоръка за пелетен котел към 40кВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: