• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vrangelov - специалист
Евалата е за тебе, не за мен.

Поздрави
m.eit - специалист
пон окт 01, 2018 7:19 pmLazarGanev написа:
Ами да кажа - котел Бош 40кВт няма, нито пък горелка. Най-вероятно става дума за някаква горелка 40кВт, която ще се монтира на 32кВт Бош.
Има 45 KW ,По смислено е снего да комбинира споменатата горелка .https://orex.bg/stomanen-kotel-bosch-so ... p2930.html
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, него го изключих от представите си, защото е абсолютно безумна комбинация за 200-300м2 добре изолирана къща.
kelesha - напреднал
не мога да разбера едно нещо :
защо всички са свикнали да надуват тез киловати като спортни коли / да има
както е казал мечо пух : колкоо повече толкова по добре / е в този случай няма никакъв смисъл на къща с добра изолация да се набута 45kw котел .
ако е всичко както бе описано дори и 25-30 е макса което ще бъде необходмо дори и да има и БГВ. камоли и със Слънчева система , тогава дори тез киловати ще паднат
radius - майстор
Щот собствениците се стискат 200лв. за ОВК проект и после набиват хиляди, да може да се топлят като стане - 40С.
kelesha - напреднал
вт окт 02, 2018 12:01 pmradius написа:
Щот собствениците се стискат 200лв. за ОВК проект и после набиват хиляди, да може да се топлят като стане - 40С.
Виж за това си прав и то много .......
но все пак това е форум и всеки влиза с въпросът си , тъй че макар да си прав реалноста е таква а да не говорим и за енергиино обследване на къщата
Ще дам пример
Къща на два етажа около 330кв, след енергиен проект който бе направен му сложихме Виадрус на Дръвчета Модел Бейсик 4секций и клиента е доволен и най важното за мен е че при правилната изоляция всичко е възможно , макар да не бях съгласен клиента сам поиска този котел за тези квадрати
вт окт 02, 2018 12:01 pmradius написа:
Щот собствениците се стискат 200лв. за ОВК проект и после набиват хиляди, да може да се топлят като стане - 40С.
Не сте прав - обикновено проектите се правят без да се дават уточнения... само да ги има и само да минат пред Общината. За мое съжаление, даже и Ел.проектът ми беше направен така, въпреки че помолих да комуникираме с проектанта и да бъдат изяснени основни позиции. Нашият ОВК-проект е направен за отопление с климатици... а и много са факторите, които се променят с времето за периода от проектирането до завършването на сградата.
Хубав ден на всички!
Virtex - майстор
вт окт 02, 2018 8:49 amkelesha написа:
в този случай няма никакъв смисъл на къща с добра изолация да се набута 45kw котел.
Освен цената на самият котел има ли други негативи ?

Изключвам 'хваленето' при наличие на голям котел или подобни подбуди из родината, чисто технически ми е интересно.
radius - майстор
ср окт 03, 2018 3:57 pmPetiaDCh написа:
Не сте прав - обикновено проектите се правят без да се дават уточнения... само да ги има и само да минат пред Общината.
Прав съм, аз говоря за ОВК не за пред общината, а направен за пред собственика. Самия факт, че изключвате такава възможност говори за нагласата на потребителя към такива проекти. На мен не са ми искали ОВК проект от общината, но си платих да се направи като хората с реалните изолации и каквото бях замислил да правя.
Makro - напреднал
Peletherm-а на Ерато определено е правен за западния пазар, бих заложил на него.
Гледам, че имат и нов модел 45 Кв - Phaeton:
https://ecotherm.bg/project/greenecothe ... -phaethon/
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Препоръка за пелетен котел към 40кВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: