• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kelesha - напреднал
пон окт 01, 2018 1:26 pmVirtex написа:
Темата е малко разчистена.

zaid1127, келеша и другите производни на един човек може да спрат да се излагат :)
Извини ме VIRTEX ама я ми подскажи с какво се излагам, че явно съм пропуснал нещо и не съм производен на никого освен на мен
Господа това че отскоро започнах да влизам по често в тоз форум по никакъв начин не означава че ние които имаме работа и си монтираме и сме си доказали наши инсталации пред клиенти и особенно Който са доволни се ИЗЛАГАМЕ .
Нали знаеш кои са Троловете ------ така това е форум в който мога да споделя мнение и опит и то не малък както и всеки един друг би го направил
Работя и използвам доста изделията на Ерато както и на други фирми това че ги предпочитам си е мое мнение както и решение , а е така защото имат постоянно развитие във всяко едно изделия нещо което повечето производители нямат , защото са Копирачи на продукти
Тъй че ще те помоля да задържиш високо компетентното си мнеие за себе си :)
LazarGanev - "Велик майстор"
:) Не, zaid1127 със сигурност не е idunho, той не монтира пелетни котли. По-вероятно ми се струва да е човек/търговец от Ерато, отколкото колега инсталатор :cool: . Познах ли? :)
Все пак се опитва да звучи доста грубо - "Продаваше газови котли в един гараж (все едно акцизна стока на черно) :) ", а не "Офисът му беше в едни гаражи"
Последна промяна от LazarGanev на пон окт 01, 2018 2:52 pm, променено общо 1 път.
m.eit - специалист
пон окт 01, 2018 11:31 amandy_forresite написа:
Така се печелят симпатии на потенциални клиенти. От Вас, господине, не бих си поръчал и кабел за датчик.
Конденз може да се получи само при ефективни котли с добра уплътненост. Всеки смучещ въздух от околната среда казан дава ниска t° на пушека и хората се кефят "Иеее, 96.7 градуса на димните газове, яко!" докато те всъщност са 160, но подръпва тайно малко от вратата, от някой капак, от оставен технологичен отвор, от свръзката към фукса преди термометъра, или след тунинг подгрят въздух за горелката пак преди термометъра, някъде по кутията под котела ... и те стават под 100.
Аз не съм търговец на котли,нито на горелки ,доказва го комбинациите които правя,щото ако харесвах котлите на грейко щях тях да ги предлагам.Я познай къде ще имам по–голяма финансова изгода,ако продам котел грейко за 2350 лева или GF за 1540 лева ? Колкото за уплътняването на котлите то грейкото не е по-добре уплътнен от GF -то. Температурата се мери в центъра на кюнеца на котела. :weedman:

Не си търся клиенти във форума,имам си достатъчно !

Просто споделям опит !

пп. Има една хубава стара приказка „Всеки си заслужава майстора" ! Наздраве! :partyman:
Virtex - майстор
пон окт 01, 2018 1:46 pmkelesha написа:
Работя и използвам доста изделията на Ерато както и на други фирми това че ги предпочитам си е мое мнение както и решение
Това е хубаво, но се забелязва определена агресия от страна на едни представители спрямо други представители на отоплителна техника. Съответно има дадени допирни точки в това отношение, както и други такива спрямо определни ново-активни потребители и затова има такъв коментар.

Всеки има право да препоръчва каквото желае, да дава съвети, но не и грубо или да се опитва да 'излага' други, доказани с помощта си участници.

В реалният свят човек може и 10000 години опит да има, но скорошно активизиране във форума и съответно агресивно поведение няма как да бъде прието лесно. Това не е конкретно към теб, а като цяло.
zaid1127 - специалист
Virtex, като чистиш, чисти на ред !!!
или трябва да ме обиждат, а аз да си трая ????

Въобще в този форум, ако някой изкаже мнение различно от "Харесвам Грейко" се взема на нож.
и е "търгец от ерато".
Опаааа, появи са нов месия, ма като го гледам как проповядва- същия шушляк като мене.
Десет години стаж, па се отворил за форума едва миналата година.
Зинаида, разкажи как го постигаш тоя нисък разход! Само си мълчиш тайнствено и джафкаш насам-натам.
Или напиши нещо по темата, че откак пръскаш слюнка тука, нищо съществено. Еле па с ония 300-500л буфер. Нали на умен котел буфер му не требе, инсталаторе?
Здравейте - може ли да ми кажете къде е истината.... къща на 2 етажа, около 200кв.м. всеки след направен оглед от двама различни представители на фирми за отопление, единият препоръчва котел на пелети Бош 40кВ, а другият - турски Слимпел...? 25кВ. Защо е такава разликата, какво може да ме посъветвате като избор?
andy_forresite - майстор
Като мощност втората стойност е истинската. Котел Слимпел не знам какво представлява. Може и да е качествен. Приятел топли 200 квадрата без изолация с дакон 24 kw на въглища. На моменти минималната му мощност от 7-8 киловата им идва много и вдига над зададената температура. С 40 киловата направи сметка колко квадратни метра/куб. метри застроена площ може да се отоплява.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами да кажа - котел Бош 40кВт няма, нито пък горелка. Най-вероятно става дума за някаква горелка 40кВт, която ще се монтира на 32кВт Бош.
пон окт 01, 2018 5:00 pmzaid1127 написа:
...
Опаааа, появи са нов месия, ма като го гледам как проповядва- същия шушляк като мене.
Десет години стаж, па се отворил за форума едва миналата година.
Зинаида, разкажи как го постигаш тоя нисък разход! Само си мълчиш тайнствено и джафкаш насам-натам.
Или напиши нещо по темата, че откак пръскаш слюнка тука, нищо съществено. Еле па с ония 300-500л буфер. Нали на умен котел буфер му не требе, инсталаторе?
Това е мое и си стоя зад думите и с Името си. Не се притеснявай да ме цитираш с него! За да го напиша, значи има за какво.
Не личи да си много компетентен. Опитваш да създаваш такова впечатление, но на конкретни въпроси избягваш да отговориш, а демонстрираш агресия.
Защо си тук? Защо нападаш така злобно?

Защо си анонимен?
kelesha - напреднал
пон окт 01, 2018 5:43 pmPetiaDCh написа:
Здравейте - може ли да ми кажете къде е истината.... къща на 2 етажа, около 200кв.м. всеки след направен оглед от двама различни представители на фирми за отопление, единият препоръчва котел на пелети Бош 40кВ, а другият - турски Слимпел...? 25кВ. Защо е такава разликата, какво може да ме посъветвате като избор?
като цяло е много относително някой просто ей така да ти сметне мощност.
има ли изолация няма ли ,
-прозорци къде са от коя страна/ изток, север, колко са големи
- Височина на етажите
- Разпределение на стаите

Виж спореде мен на първо четене ако нямаш изолация може би от 30-33kw
А ако има- изолация и то доста добра както и особенно важна е и на тавана дали има и с каква си може би коло 22-25кв
все пак и зависи с какъв финансов ресурс разполагаш за инсталация или за котел или за цяла система ?
Аз монтирам над 80% котлите на Ерато и мога да предложа да използваш следните два
1,Bisolid Automat35kw тубусна горелка
2. Лонг Тиме 30kw или 25kw
като и двата имат нисък праг на плавна и равномерна модулация
Разбери едно който и котел да избереш в различните мощности след два дни като темперира къщата в преходните сезони тя ще е затоплена и точно тук идва момента на модулация и правилната работа на самото изделие , съответно и правилното горене иикономията която всички мисля че гоним
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Препоръка за пелетен котел към 40кВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: