• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ikoleff - напреднал
Благодаря за мненията на съфорумците!
Да споделя какво реших относно отоплението плюс един доста важен въпрос. На целия първи етаж ще поставя подово отопление, като на втория етаж навсякъде радиатори. Газов кондензен котел и така. Предстои януари месец изграждане и пускане. Остана само въпроса с подовата замазка над водното подово. Предвиждам да е поне 4 см, след пускане на лазерен нивелир забелязах разлики от около 1-2 см в някои от помещенията, но това предполагам с поставянето на фибрана би могло да се компенсира, а и трябва, доколкото разбирам, за да се обезвъздушава правилно системата.
Каква замазка бихте ми препоръчали да направя след това? Knauf FE50 Largo добър вариант ли е? Бихте ли ми препоръчали фирма или майстор с опит работещи в София.
Благодаря!
burd - специалист
Замазка- земновлажна. Нива с лазера си взимаш и определяш нулата- фибрана + 2см тръба ( тя е 16ка, ама имаш 2 мрежи, 4 и 2мм ) и 2-3 сантима отгоре. Това ти дава нулата на външните врати ( дограма за тераса, входна )... После замазкаджията по тях ти я дърпа. Ама напролет или скоро, че е студеничко вече.

П.п да не забравиш и обсаден стиропор 1см са сложиш
burd - специалист
Замазка- земновлажна. Нива с лазера си взимаш и определяш нулата- фибрана + 2см тръба ( тя е 16ка, ама имаш 2 мрежи, 4 и 2мм ) и 2-3 сантима отгоре. Това ти дава нулата на външните врати ( дограма за тераса, входна )... После замазкаджията по тях ти я дърпа. Ама напролет или скоро, че е студеничко вече.

П.п да не забравиш и обсаден стиропор 1см са слож
sstefanov - майстор
Прочетох заглавието и се зачудих защо ще му е на някой да отоплява кръстопът? :-D
вт дек 11, 2018 12:06 amsstefanov написа:
Прочетох заглавието и се зачудих защо ще му е на някой да отоплява кръстопът? :-D
Хаха, колко проницателни стават хората следобед!!!
radius - майстор
Ми докато се чуди накъде да хване, да не студува.
ikoleff - напреднал
Добре, че все още не разчитам на това отопление иначе да съм си умрял от студ до сега. А иначе, вече съм хванал пътя, не е на кръстопът, въпроса е в планирането до крайната спирка :)
вт дек 11, 2018 2:46 pmikoleff написа:
Добре, че все още не разчитам на това отопление иначе да съм си умрял от студ до сега. А иначе, вече съм хванал пътя, не е на кръстопът, въпроса е в планирането до крайната спирка :)
Радвам се, че не си се засегнал. Малко разведряване.
Сподели как е отоплението, как го мислиш и до къде си го докарал мисленото!
ikoleff - напреднал
вт дек 11, 2018 2:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Радвам се, че не си се засегнал. Малко разведряване.
Сподели как е отоплението, как го мислиш и до къде си го докарал мисленото!
Аз писах малко по-нагоре в темата какво реших и до къде съм го докарал. Общо взето целия първи етаж (предверие/коридор, всекидневна, кухня, тоалетна) водно подово, а на втори етаж навсякъде с радиатори. Махнал съм подовата замазка и чакам общо взето изпълнителя да действа втората седмица на януари. Ще се топля на газ. Въпроса на дневен ред е в замазката над подовото, все още нея мъдря с какво, колко и кой.
шоп - майстор
вт дек 11, 2018 3:50 pmikoleff написа:
Ще се топля на газ. Въпроса на дневен ред е в замазката над подовото, все още нея мъдря с какво, колко и кой.
Газа е скъпо и мързеливо отопление. За да сте доволни трябва да сте в кондензен режим.
Не пестете от Ф то на тръбата и стъпката. Изолацията отдолу поне 10 см. Над тръбата поне 5 см чисти замазка!!!

Ако е по-малко слагайте и фибри въпреки двойната арматура. При 2-3 или 4 см е възможно да къртите замазката.

За да сте в кондензен режим направете и вторият етаж с подово или сложете 2-3 пъти преоразмерени радиатори или конвектори, които да Ви покриват топлозагубите при -20 външна с 35 до 40 градуса топлонисетел.
Успехи!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отопление на кръстопът" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: