• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,монтираха ми термостат salus модел А10 .Според инструкциите трябва да се настрои на 40 градуса,за да се изключи/т.е. да затвори клапата и да спре притока на вода/ когато водата от котела падне под тази температура.Нищо подобно не се случва.Първо показва че клапана е отворен ,но притока на вода спира и обратното.Когато бойлера е включен към тока само-минава топла вода по системата.Какъв може да е проблема според вас?
LazarGanev - "Велик майстор"
Неправилна комбинация с клапана. А защо изобщо има циркулация при 40*С, защо помпата не изключва под 50*С? Този клапан и термостат са абсолючно излишни. Вземи точилката и попитай този, който го е монтирал :wink:
andy_forresite - майстор
Мисля че трябва да се изключи от тока, да се отвори и жичка фаза да се свърже на правилния пин.
Температурата ще я вдигнеш от врътката. Това затваря веригата към ел клапана на входа на бойлера.
filmatoplo - майстор
Клапана кога отваря -когато му се подаде напрежение ли .
andy_forresite - майстор
Да. При зададената температура, която се отчита от сензор към термостата, затваря или отваря веригата към някакво устройство.
Този модел работи по два начина. Единият е при зададената температура от врътката да прекъсне веригата, а другият е да я затвори. Ние не знаем какъв е клапанът към бойлера, дали е НО или НЗ.
Само сменете мястото на едната жичка и ще заработи правилно. Крайния кабел на платчицата остава където е. Вижте инструкцията да не падне бушона.
За да работи що годе точно, сензорът трябва да се постави в капилярна тръбичка. Контактно ще лъже с много. Може би до 7-8 градуса СЛЕД зададената температура ще е подал ток на клапана. Водата в бойлера ще изстива до по-ниска темп от зададената.
чет окт 18, 2018 10:14 amandy_forresite написа:
Да. При зададената температура, която се отчита от сензор към термостата, затваря или отваря веригата към някакво устройство.
Този модел работи по два начина. Единият е при зададената температура от врътката да прекъсне веригата, а другият е да я затвори. Ние не знаем какъв е клапанът към бойлера, дали е НО или НЗ.
Само сменете мястото на едната жичка и ще заработи правилно. Крайния кабел на платчицата остава където е. Вижте инструкцията да не падне бушона.
За да работи що годе точно, сензорът трябва да се постави в капилярна тръбичка. Контактно ще лъже с много. Може би до 7-8 градуса СЛЕД зададената температура ще е подал ток на клапана. Водата в бойлера ще изстива до по-ниска темп от зададената.

Прикачен файл

IMG-20181018-WA0003.jpg

Прикачен файл

IMG-20181018-WA0002.jpg
IMG-20181018-WA0002.jpg (105.5 KиБ) Видяна 1504 пъти

Прикачен файл

IMG-20181018-WA0001.jpg

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

3.jpg
чет окт 18, 2018 8:16 pmjulia Ivanova написа:
чет окт 18, 2018 10:14 amandy_forresite написа:
Да. При зададената температура, която се отчита от сензор към термостата, затваря или отваря веригата към някакво устройство.
Този модел работи по два начина. Единият е при зададената температура от врътката да прекъсне веригата, а другият е да я затвори. Ние не знаем какъв е клапанът към бойлера, дали е НО или НЗ.
Само сменете мястото на едната жичка и ще заработи правилно. Крайния кабел на платчицата остава където е. Вижте инструкцията да не падне бушона.
За да работи що годе точно, сензорът трябва да се постави в капилярна тръбичка. Контактно ще лъже с много. Може би до 7-8 градуса СЛЕД зададената температура ще е подал ток на клапана. Водата в бойлера ще изстива до по-ниска темп от зададената.

Прикачен файл

=.jpg

Прикачен файл

-.jpg
чет окт 18, 2018 8:20 pmjulia Ivanova написа:
чет окт 18, 2018 8:16 pmjulia Ivanova написа:
чет окт 18, 2018 10:14 amandy_forresite написа:
Да. При зададената температура, която се отчита от сензор към термостата, затваря или отваря веригата към някакво устройство.
Този модел работи по два начина. Единият е при зададената температура от врътката да прекъсне веригата, а другият е да я затвори. Ние не знаем какъв е клапанът към бойлера, дали е НО или НЗ.
Само сменете мястото на едната жичка и ще заработи правилно. Крайния кабел на платчицата остава където е. Вижте инструкцията да не падне бушона.
За да работи що годе точно, сензорът трябва да се постави в капилярна тръбичка. Контактно ще лъже с много. Може би до 7-8 градуса СЛЕД зададената температура ще е подал ток на клапана. Водата в бойлера ще изстива до по-нис
Това са двете устройства.Когато го купувах обясних,че ми трябва устройство което да спира водата под 40* за да не охлажда водата в бойлера/преди това имаше кран ,който трябваше да включвам и изключвам/Всъщност то работи или поне работеше според инструкцията,но когато е свързано по този начин както е в момента/си 2/ му се задава максимална температура и то спира да работи/затваря системата/ ,защото е настроено на 40* /Котела е загрят до 60/*-И ми казват ,че не е възможно.Може ли да има проблем при самият монтаж?/според мен няма,но искам някой да ми отговори адекватно/,какво пропускам?
Това са двете устройства.Когато го купувах обясних,че ми трябва устройство което да спира водата под 40* за да не охлажда водата в бойлера/преди това имаше кран ,който трябваше да включвам и изключвам/Всъщност то работи или поне работеше според инструкцията,но когато е свързано по този начин както е в момента/си 2/ му се задава максимална температура и то спира да работи/затваря системата/ ,защото е настроено на 40* /Котела е загрят до 60/*-И ми казват ,че не е възможно.Може ли да има проблем при самият монтаж?/според мен няма,но искам някой да ми отговори адекватно/,какво пропускам?
andy_forresite - майстор
Юлия, вземи една кръстата отвертка. Изключи бушона към ел клапана на бойлера. Махаш този ластик от тялото на термостата, отвиваш пластмасовата му гайка дето се вижда отпред баш под ластиката, дърпаш врътката навън да ти остане в ръчичката и ще се разпадне.
Вътре има три клеми. Едната е сама. Нея не я закачаш. От другата страна са две клеми. Тук идва отвертката. Взимаш я и с нея отвиваш винтчето на клемата за да измъкнеш кабелчето. Хващаш това кабелче и го напъхваш в другата клема. Затягаш винтчето че ше падне жицата.
Слагаш капака на термостата, завий му гайчицата, пъхни обрарно врътката. Тя има засечка и може да се постави само по един начин. Ами честито, сега ще работи правилно.
  • 1
  • 2

Тема "МОНТАЖ НА ТЕРМОСТАТ КЪМ БОЙЛЕР" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: