Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Halfdone - напреднал
Здравейте,
Изграждам отоплителната инсталация на къщата и съм почти на финалната права. Тази зима ще се ползва само за втория етаж, но искам да оставя заготовка и за първия. Направил съм една аматьорска схема, за да стане по ясно какво ми е питането.
Газовият котел е монтиран на стълбището към мазето, височината му е на нивото горе долу на тоалетната чиния в тоалетната, с която имат обща стена. Идеята ми беше от там през стената да вкарам тръбите, да оставя връзка за колекторна кутия за 1ет. и да ги кача отгоре, където е банята за 2-рата колекторна кутия. Дадоха ми и друга идея, която звучи много добре, с оглед на това, че после ще е много по-лесно извеждането на тръбите по първия етаж и ограниченото пространство в тоалетната, но дали е изпълнима.

И тук идва същинското питане, може ли преди да влезнат тръбите в тоалетната, да се пусне отклонение/тръбите , които ще минат отдолу по тавана на мазето и ще излезнат точно в коридора, където да се сложи колекторната кутия? Ще има ли проблем с това отклонение и трябва ли колекторите да са един над друг?

Имам и еднин друг въпрос, какъв размер тръби ще са най-подходящи да се използват?
Благодаря предварително.

Прикачен файл:
test.jpg
test.jpg (67.22 KиБ) Видяна 598 пъти

Тема "Съвет за местоположение/свързване на колектор - отоплителна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: