• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
arxd129 - специалист
чет ное 22, 2018 1:37 pmLazarGanev написа:
А бе как ще ти е ненадежден тестера?
:? :? :? :?
чет ное 22, 2018 1:37 pmLazarGanev написа:
Щом си сложил кран, държиш го постоянно затворен и го отваряш веднъж на ден. Така тестера ти остава изолиран и няма значение дали в него има пропуски.

При всяко отваряне на крана - нали ще "губя" налягане. Как да го разбера колко от тази загуба се дължи на тестера, и колко от тестваната система???

Добре, де, ама аз в момента не мога да осигуря надеждност на снадките между вентил-манометър-гъвкава връзка-кран. В този смисъл - от какво да ми произтече убеденост, че ще ще осигуря надеждни херметически връзки на крана с АлПекс-преходника и между въпросния преходник и самия АлПекс?! А имам и още две снадки - в другия край на тестваната тръба. Нещо повече - останал съм с впечатлението, че връзката от АлПекс към самия преходник е многократно по-ненадеждна от една резбова връзка 1/2 към 1/2. Нали??? :? :? :?

Луда работа.
djogobg - специалист
Пробвай хидравлично. Щом ще си с парно, значи имаш автоматична пълначка или би трябвало да се снабдиш. Закачаш я на единия край на тръбата, на другия край на тръбата слагаш обезвъздушител. На пълначката закачаш един кран и свързваш с водопровода. Пълниш тръбата, вдигаш налягането до малко преди да ти протече връзката с pexAlpex-а, защото ако не е с машина хванато има вероятност да протече на 3 атмосфери даже. Като си сигурен, че не ти тече в края на тръбата спираш крана и гледаш манометъра на пълначката, дали намалява с времето. Също така гледаш и дали тече някъде по тръбата(абсртахираш се от началния конденз, който може да се образува).
На чет ное 08, 2018 8:19 pm ако беше напълнил с вода системата, отдавна щеше да си покрил пода.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет ное 22, 2018 5:24 pmdjogobg написа:
Пробвай хидравлично. Щом ще си с парно, значи имаш автоматична пълначка или би трябвало да се снабдиш.
Това къде го пише? Защо трябва да се снабдява с автоматична пълначка? Аман от писачи!
arxd129 - специалист
Най-накрая направих измервателната ми апаратура. С два крана. Докато не сложих по резбите и кълчища и тефлонова лента - не можах да постигна 100% уплътнение на резбовите снадки. Само с тефлонова лента - не става. По 15 врътки лента слагам - не става и не става само с лента.

Напомпах една АлПекс тръба - затапена от единия край; и с монтирана измервателна апаратура от другия край. Напомпих до 4.0 атмосфери. Затворих крановете. Това в 18.00 часа. На другия ден в 8.00 часа - апаратурата показваше 3.95 атмосфери със затворени кранове и откъм АлПекса, и откъм вентила.
После отворих крана към АлПекса - и манометърът спадна до 2.95 атмосфери; една атмосфера за десетина часа е изфирясала някъде.

Дадената (1 атм.) фирА показва, че тръбата е спукана някъде, нали?

Монтирах системата на друга Алпекс тръба. Напомпах до 4.5 атм. Затворих крановете. След шест часа - измервателната апаратура показваше 4.5 атм при затворени кранове. Отворих крана към АлПекса - манометърът показа 2.2 атм; 2.3 атмосфери - бегали некъде. Даже повече, защото среднотежестното налягане от апаратурата ми и от АлПекса е 2.2 атм. Тази тръба се оказа по-спукана от първата.

Чудя се. Да къртя лиии? Нещо в техниката ми за измерване ли не е наред?
Бихте ли споделили мнение.
ESPACE - майстор
Нищо ти няма на тръбите, стига си се филмирал.
Олееее, ма тва още ли продължава?!!
Пауза от 2 месеца......!!! Темата е едва на 3 месеца!!!
Ако е хоби, да го разбера, ама инак как да го.....възприема на сериозно такъв?!!
Че и не му е неудобно!
Давай друже, имаш шанс!
arxd129 - специалист
пон яну 21, 2019 8:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пауза от 2 месеца......!!! Темата е едва на 3 месеца!!!
Какво два месеца, какво 3 месеца!
Широко ти е около врата. Че и се гъбаркаш. Без да знаеш хала на другия.

Успокой топката, моля.

ПС.
Нещо по същество?
Благодаря.
пон яну 21, 2019 9:28 pmarxd129 написа:
пон яну 21, 2019 8:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пауза от 2 месеца......!!! Темата е едва на 3 месеца!!!
Какво два месеца, какво 3 месеца!
Широко ти е около врата. Че и се гъбаркаш. Без да знаеш хала на другия.

Успокой топката, моля.

ПС.
Нещо по същество?
Благодаря.
Същественото е някъде назад, в началото.
Вратлето го заеби, колана умаля. Ма са засилих и на плажа пак съм гларус.
Щом имаш хал за отоплителна, дето срока ѝ е петилетка, Хала си.
Действай!
arxd129 - специалист
ср ное 14, 2018 4:12 pmшоп написа:
Друг е въпроса, че има фитинги за 3 лева има и за 9 лева. Познай защо? -;)

Все някога там ще има фитинг.... ми купувай го сега, качествен ... и после да се използват по предназначение.

Търся Коляно за PEX-AL-PEX тръби ф16х16. Нещо такова:

https://www.tashev-galving.com/124+VDG+ ... l+Fittings

Моля, препоръчайте ми качествен продукт, моля.
Колкото и да е странно - HERZ нямат точно такова коляно.
Купих си HERZ термостатен и връщащ вентили.
Предлагат ми комбинация от някакво HERZ-коляно с някакъв HERZ-нипел с някаква еврорезба и т.н. и т.н. Ставало било... Може и да става, ама аз не искам груба и претрупана инсталация.

Моля, препоръчайте ми качествено коляно за PEX-AL-PEX тръби ф16х16.
Благодаря.
fox_vt - майстор
Пет пъти ти четох поста за измервателната ти система и не можах да го разбера. Напомпваш след Х часа ти показва нещо отваряш кран и ти показва друго :shock: два манометъра ли имаш. С какво си напомпал,ако е въздух не е коректно. Един случай със инсталация с ппр зимата надуване с въздух заради опасност от замръзване. Оказа се че преход от ппр към 1/2 женска резба прави балончета между металната част с резбата и самия ппр. Сменени са профилактично с други но при воден тест на тези фитинги се оказва че няма проблем.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проверка на инсталация за парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: