• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
пет окт 18, 2019 12:21 pmkalin72 написа:
пет окт 18, 2019 11:43 amfbr написа:
Без пепел и пушек, горивата са: газ, нафта, електричество. Без пушек и пепел с пелети не става. При третото чистене, ще се сетиш за моите думи.
Що да не става? Не е 100% бездимно и безпрашно, но е далеч от дима и пепеляка на дървата, пък за въглищата да не говорим.
Ти ми разбра :supz:
prascho - майстор
котел Бош 24кВ колко секции е? Ще го подвигаш ли на кутия?
Жако - специалист
пет окт 18, 2019 11:43 amfbr написа:
Без пепел и пушек, горивата са: газ, нафта, електричество. Без пушек и пепел с пелети не става. При третото чистене, ще се сетиш за моите думи.
Блатодаря за съвета но тука става на въпрос за пилетна гурелка.
Жако - специалист
пет окт 18, 2019 11:37 pmprascho написа:
котел Бош 24ко секции е? Ще го подвигаш ли на кутия?
Не няма да го вдигам на котия какво
имаш на предвит.

Търся горелки с монтаж на вратичката на котела.
prascho - майстор
Изтривам частта с кутията за да не обърквам питащия по темата :) .

За монтаж директно на врата трябва да видиш коя горелка може да се монтира.

Каква площ ще топлиш?

Има доволни хора, които са лепнали 20кВ Грейко. (твоите очаквания може да са различни и съответно това не е гаранция, че ти ще си доволен)

Ето намерих тема от къде може да се купи врата на бош за горелка:
https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1%82 ... -rb20.html
Последна промяна от prascho на съб окт 19, 2019 9:03 am, променено общо 2 пъти.
fbr - майстор
съб окт 19, 2019 7:47 amprascho написа:
Котелът е Виадрус, но дали е той или Бош, Дакон, ДеДитрих, ДемирДокум.....все едно. Принципът е сходен. С кутия може да се нагрее най-долната част от секциите и е по-добре.
Не е вярно. Дакон, Бош е стоманен триходов котел, а останалите в списъка са чугунени секционни котли.
prascho - майстор
Вярно, тази подробност изпуснах :). Благодаря за корекцията. Тогава остава монтаж на вратата.

Ето още една тема:
viewtopic.php?f=10&t=49704&start=240
Жако - специалист
съб окт 19, 2019 7:47 amprascho написа:
Изтривам частта с кутията за да не обърквам питащия по темата :) .

За монтаж директно на врата трябва да видиш коя горелка може да се монтира.

Каква площ ще топлиш?

Има доволни хора, които са лепнали 20кВ Грейко. (твоите очаквания може да са различни и съответно това не е гаранция, че ти ще си доволен)

Ето намерих тема от къде може да се купи врата на бош за горелка:
https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1%82 ... -rb20.html
Площа е 100м3 десет чугунени радиатора и бойлер за топла вода.
Изолация нямам, но дограмата ми е добре. Сега съм сам в къщата и ползвам само долния етаж и ползвам в действителност само шест радиатора и Бойлера.
Аз същност на Грейко най напред бях се спрял, 20 кВ но сега голден фаер имат промоция та се полъгах за парите и за това разпитвам по подробно.
Май ще се примерявам с Грейко макар и по скъпо доста доволни има от ния и то с този котел като моя
Бош 24кВ.
Димитър Димов - специалист
Това е отговор на мое запитване от м.май до Тератерм.Това са цените:



Без ДДС с ДДС

Оригинална врата /долна/ пълен комплект Door 20/24/32kW 87399302310 209.26 лв. 251.11 лв.

Оригинална врата /долна/ без комплект за врата за въздух Door 20/24/32kW 87399302400 168.02 лв. 201.62 лв.



Комплект за преоборудване Вратичка и комплект тухли за Solid 2000B 27, 32kW 8 738 104 919 507.50 лв 609.00 лв

За пелетна горелка BOSCH – PELLET BRENN 2000



Врата за горелка BOSCH – PELLET BRENN 2000 чугунена ТЕРАТЕРМ 181,20 лв. 217,44 лв.

Комплект тухли за пелетна горелка Packaging of ceramic bricks 25-32 kW 8738127315 168.02 лв. 201.62 лв.
Жако - специалист
съб окт 19, 2019 1:10 pmЖако написа:
съб окт 19, 2019 7:47 amprascho написа:
Изтривам частта с кутията за да не обърквам питащия по темата :) .

За монтаж директно на врата трябва да видиш коя горелка може да се монтира.

Каква площ ще топлиш?

Има доволни хора, които са лепнали 20кВ Грейко. (твоите очаквания може да са различни и съответно това не е гаранция, че ти ще си доволен)

Ето намерих тема от къде може да се купи врата на бош за горелка:
https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1%82 ... -rb20.html
Площа е 100м3 десет чугунени радиатора и бойлер за топла вода.
Изолация нямам, но дограмата ми е добре. Сега съм сам в къщата и ползвам само долния етаж и ползвам в действителност само шест радиатора и Бойлера.
Аз същност на Грейко най напред бях се спрял, 20 кВ но сега голден фаер имат промоция та се полъгах за парите и за това разпитвам по подробно.
Май ще се примерявам с Грейко макар и по скъпо доста доволни има от ния и то с този котел като моя
Бош 24кВ.
Аз имам стата вратичка от предния ми котел те са същите защото предния беше Дакон 24.Нали бош ги купиха.Но трябва на тази вратичка да се монтира фланец които стяга по диаметър и държи горелката.
Та този фланец ако ми се наложи дали го има комплект с горелката грейко. Аз инак лесно ще го монтиран на вратичката.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Кои са най подходящи пeлетни горелки за котелна Бош 24кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: