• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Димитър Димов - специалист
чет ное 08, 2018 9:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 08, 2018 12:41 pmДимитър Димов написа:
...
Относно това че ще се ползват ниско качествени и агро пелети може би това е горелката,но за качествени пелети едва ли в Г.Оряховица са направили по-добър продукт от производителят на самия котел.
Тва ми е малко мътно.
Би ли обяснил, ко искаш да кажеш, ма малко по просто!
Инак, Боша са прай към 50се години веке, а готината горелка е в детската още.
Ползваш горелката на Бош и си впечатлен? Или само предполагаш.
Прочети пак въпрос ми: защо когато става на въпрос за горелка към котел бош никога не се споменава за горелка бош.Къде съм написал че ползвам горелка бош?Ако си чел внимателно,след това благодаря на Калин за отговора,а че ти старши не си разбрал си е твой проблем.Това което ме интересуваше го разбрах.
пет ное 09, 2018 1:27 amДимитър Димов написа:
чет ное 08, 2018 9:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 08, 2018 12:41 pmДимитър Димов написа:
...
Относно това че ще се ползват ниско качествени и агро пелети може би това е горелката,но за качествени пелети едва ли в Г.Оряховица са направили по-добър продукт от производителят на самия котел.
Тва ми е малко мътно.
Би ли обяснил, ко искаш да кажеш, ма малко по просто!
Инак, Боша са прай към 50се години веке, а готината горелка е в детската още.
Ползваш горелката на Бош и си впечатлен? Или само предполагаш.
Прочети пак въпрос ми: защо когато става на въпрос за горелка към котел бош никога не се споменава за горелка бош.Къде съм написал че ползвам горелка бош?Ако си чел внимателно,след това благодаря на Калин за отговора,а че ти старши не си разбрал си е твой проблем.Това което ме интересуваше го разбрах.
Извинявай, че попитах! Бях сигурен, че не я ползваш.
Когато проучвах пелетарниците, не попитах тук. Не питах никого.
Този начин, за разузнаване, е напълно погрешен.
Правилен е трудният. В случаят, зарових се в документацията на няколко изделия.
За мен хивотът е скъп, не машинките.
Бъди сигурен, че с радост щях да платя за името, ако наистина си заслужаваше.
Не ги карат много, тия горелки, А? Няма и кой да ни каже...Инак цената народна
Димитър Димов - специалист
пет ное 09, 2018 6:22 amТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 09, 2018 1:27 amДимитър Димов написа:
чет ное 08, 2018 9:03 pmТрифон П.Трифонов написа:

Тва ми е малко мътно.
Би ли обяснил, ко искаш да кажеш, ма малко по просто!
Инак, Боша са прай към 50се години веке, а готината горелка е в детската още.
Ползваш горелката на Бош и си впечатлен? Или само предполагаш.
Прочети пак въпрос ми: защо когато става на въпрос за горелка към котел бош никога не се споменава за горелка бош.Къде съм написал че ползвам горелка бош?Ако си чел внимателно,след това благодаря на Калин за отговора,а че ти старши не си разбрал си е твой проблем.Това което ме интересуваше го разбрах.
Извинявай, че попитах! Бях сигурен, че не я ползваш.
Когато проучвах пелетарниците, не попитах тук. Не питах никого.
Този начин, за разузнаване, е напълно погрешен.
Правилен е трудният. В случаят, зарових се в документацията на няколко изделия.
За мен хивотът е скъп, не машинките.
Бъди сигурен, че с радост щях да платя за името, ако наистина си заслужаваше.
Не ги карат много, тия горелки, А? Няма и кой да ни каже...Инак цената народна
Не е лошо че попита,а начина по който го направи.Не си питал тук защото може би не е имало толкова инфо.Все пак топлата вода е открита,пък може и да не ми е достигат гънки,за да се справя с документацията.А също и ти ми отговаряш на въпроса за горелките на бош:не си заслужават парите и сигурно за това никога не се е споменавало за тях.Смятам дебата около горелката на бош за приключен.
Дебата?
Просто си говорим.
Хубаво е човек да има собствено мнение. Може да съм те подвел неволно.
Сервиза също е важен. Моя е на има-няма 300 км., но е по бърз от алтернативния, дето е на 7.
Дано лафа е бил полезен за г-н Жако и да избере по свой вкус!
andy_forresite - майстор
Понеже тези бошове са за въглища ще трябва доработка за по-добра ефективност. Разстоянието м/у топлообменниците е голямо за да горят въглищата. Сигурно ще трябва да се изработи турболатор за втория ход. На по-големите от 24 kw става с преправяне на 5 хода, като и тягата се предполага че ще е подобаваща щом е горял с въглища на същото това място. Тепърва да се купи такъв и с 3-4 метра коминче + турболатори, или 5 хода ... съмнява ме да се получи. Всяка горелка може да се пригоди за този котел 24 kw. Въпросът е какво се цели. Ако ще куплираме бош с бош заради марката, да, става, но забравяме за агропелети. GP 5-та генерация, модификация SC, също става. Даже пламъкът ѝ е под 45°. Екстравагантно е с универсална 5-20 kw с повдигане на кутия за по-голям пепелник. Предполагаме че пелети от дърво такава горелка ще види само на снимка, затова на кутия. Само не знам за под 100 реални кв.м. площ (не застроена, а реална площ) дали е оправдана покупка. Тя е направена за въглища фракция, така че ако няма откъде да се купуват, този вариант отпада. Да беше 32 kw щеше да се получи супер така.
Трябва да се прецени кое гориво е удобно за набавяне спрямо местоположението на дома и какви се перспективите.
Онзи ден гледах един дакон 24-ка на кутия с RB20. Коминът беше доста горещ. На въглища не е бил толкова горещ. Дори коминът се е сдобил с една чупка заради кутията под котела. Настройките ги проверих и са добри. Горивото е ясно какво е...
пет ное 09, 2018 1:56 pmandy_forresite написа:
...
Онзи ден гледах един дакон 24-ка на кутия с RB20. Коминът беше доста горещ. На въглища не е бил толкова горещ. Дори коминът се е сдобил с една чупка заради кутията под котела. Настройките ги проверих и са добри. Горивото е ясно какво е...
Горещ я, вентилатор има, а с въглищата е душен с клапите.
Тряба пак да го пипнеш, в тая насока. Горелката не е виновна.
По темата 24ката е факт, а питането за притурката.
Не разбирам що делиш реалните квадрати от застроената площ. Нали и ти си в къща, а не в панелка /термос/?
Като казвам- топля 100, разбирай 85..6 чисти. Знаеш как пият топлинка стените.
andy_forresite - майстор
Нищо нямам да пипам. Само дадох препоръка какво да направи за да стане по-ефективно.
Е, вентилатор имам и у нас. На трета след 30 минути само на нея, отивам при кюнеца след първото коляно след фукса, подпирам си дланта и мога да стоя така докато ми омекнат шенкелите от стоене. При него на първа със зареждане 2 секунди не можех да пипна кюнците. Специално гледах колкото пелети идват от гл. т. да не би да е прекалил с подаването за първа, но не е. Пристигат по шнека като при мен, не видях разлика.
Колкото да квадратите, много пъти виждам и чувам топля 200 квадрата или 220 на 2 етажа по 100-110. Има гараж, който не се отоплява - около 25-30 квадрата; по стълбището още малко ще си видиш пушека от устата, толкова е топло. Иначе има 5 глидера и се броят за радиатор. Няма и да стопли с тях това, ама карай. Греят се 3-4 стаи - една 25 кв дневна с кухня, една спалня 13-14 квадрата, някаква друга 12 и т.н. Чете някой с 3-4 стаи на един етаж в "р-д на пелети" как се отоплява двойно повече площ със същия или по-нисък разход и започва да търси несъществуващи проблеми. Почва да пита как да си настрои горелката или как да си превърже тръбите на "парното", че да стане по-икономично. Отделно доста хора имат климатици и ги ползват. Пролетта заявяват 2-3 тона изгорени пелети и може би някои с по 5-6 тона ще започнат да си мислят как по дяволите другите постигат това, какво не е наред при мен. Ами всичко е наред, просто някои не са съвсем честни. Няма смисъл да говорим за това, темата е за друго. На мен ми е любопитно какво ще избере питащия. Дали няма да е Bosch pellet brenn 2000.
Ми ако му държи края да и купува пелетки, що да ни са наБРЕНи?
Маже да му държи края, ама и прагматичен да е, щом не ще да си фърля Боша.
Всякакви странности има по света.
Моя на изхода прай 120, като е изчистен. С ламарина е, 5 ходов.
Ясно ми е, че Експерта е по ефективен.
Бошовеца, с ламарини за 20 лева, се доближава донякъде.
Анди, колко процента КПД въвеждаш в табличката на Брадъра, за твоя котел?
Моя го смятам 80% да е, ама може и да ми са ще.
andy_forresite - майстор
Не съм променял процента за ефективност. 3,5 квч от 1 кг е реалистично. При камините стига до 4 понеже гори вътре в стаята с телевизора. Всеки котел има загуби, знаеш -кюнеца, тръбите... При мен топло освен в мазето от 14-15 кв м има и в съседен коридор със същата площ. Такова нещо при камините по принцип няма. Така е добре, нека е топло в коридорчето. Беше търсен ефект (неизолирани тръби) без радиатор е над 20 градуса.
Жако - специалист
пон ное 05, 2018 11:05 amЖако написа:
нед ное 04, 2018 5:57 pmktch_1964 написа:
Здравей, пишеш, че искаш да гориш и костилки, моля уточни какви костилки имаш пред вид.
Приятелю някой специалисти ми казват че при работеща горелка всичко може да и се подава но като огосне, спиране на тока или при огасване на горелката
после костилките несе запалват, какво ще коментирате.
Как се харчат костилките сто процента или смес със пилети.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Кои са най подходящи пeлетни горелки за котелна Бош 24кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: