• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
съб ное 10, 2018 10:07 amandy_forresite написа:
Нищо нямам да пипам. Само дадох препоръка какво да направи за да стане по-ефективно.
Е, вентилатор имам и у нас. На трета след 30 минути само на нея, отивам при кюнеца след първото коляно след фукса, подпирам си дланта и мога да стоя така докато ми омекнат шенкелите от стоене. При него на първа със зареждане 2 секунди не можех да пипна кюнците. Специално гледах колкото пелети идват от гл. т. да не би да е прекалил с подаването за първа, но не е. Пристигат по шнека като при мен, не видях разлика.
Колкото да квадратите, много пъти виждам и чувам топля 200 квадрата или 220 на 2 етажа по 100-110. Има гараж, който не се отоплява - около 25-30 квадрата; по стълбището още малко ще си видиш пушека от устата, толкова е топло. Иначе има 5 глидера и се броят за радиатор. Няма и да стопли с тях това, ама карай. Греят се 3-4 стаи - една 25 кв дневна с кухня, една спалня 13-14 квадрата, някаква друга 12 и т.н. Чете някой с 3-4 стаи на един етаж в "р-д на пелети" как се отоплява двойно повече площ със същия или по-нисък разход и започва да търси несъществуващи проблеми. Почва да пита как да си настрои горелката или как да си превърже тръбите на "парното", че да стане по-икономично. Отделно доста хора имат климатици и ги ползват. Пролетта заявяват 2-3 тона изгорени пелети и може би някои с по 5-6 тона ще започнат да си мислят как по дяволите другите постигат това, какво не е наред при мен. Ами всичко е наред, просто някои не са съвсем честни. Няма смисъл да говорим за това, темата е за друго. На мен ми е любопитно какво ще избере питащия. Дали няма да е Bosch pellet brenn 2000.
Колебая се още между една Хасковска фирма ,,Ай Джи Груп" горелката е МУДЛАР, и другата на която съм се спрял е ГРЕЙКО.
ТА следващия ми въпрос към форома ще е какво знаете за тази горелка.
Жако - специалист
пет ное 09, 2018 11:05 amТрифон П.Трифонов написа:
Дебата?
Просто си говорим.
Хубаво е човек да има собствено мнение. Може да съм те подвел неволно.
Сервиза също е важен. Моя е на има-няма 300 км., но е по бърз от алтернативния, дето е на 7.
Дано лафа е бил полезен за г-н Жако и да избере по свой вкус!
Трифоне уважавам всички твои расъждения и опит и също и на другите участници създадохте ми мнение и за въпроси които несъм питъл даже, благодаря.
Лафа ли е, дискесия ли е, но аз за себе си отсях това което ми е полезно.
Колебая се между,, ГРЕЙКО и една Хасковска фирма Ай Енд Дис със горелка МУДЛАРК.
АКО знаеш нещо да ме насочиш що за горелка е?
Рекламират я че гори и добри и лоши пилети, както и слънчогледови и сламаени и костилки с по малък разме, като череши вишни и сливи.
Та дай мнение.
И аз като теб ценя скъпия живот не скъпите мъшинки защото бих дал с удоволствие пари и за име, и без име, но от после да неми трови живота със ядове по рекламации и ремонти гаранции, и други токива глупости.Хайде със зраве.
filmatoplo - майстор
Виж ги на живо и двете как работят и си прецени -и дано да попаднеш на стопанин който не е писюр че да има добро представяне :) .
andy_forresite - майстор
Най-малката горелка Мудлар е 35 kw. Твоят котел е 24 kw. Само това е достатъчна предпоставка да се спреш на горелка до 20 kw.
Виж, да имаха модел 20 или 15 kw, тогава бих се заинтересувал от горелката. Добре е че се продава и на изплащане. Когато купувах горелка и харесах грейко, нямаше откъде да се вземе на вноски. Това беше миналата година.
Колкото до възможността да се горят сл. пелети, завчера видях една светло синя горелка, която си ги папаше като шоколадови бонбони - безгрижно и безпроблемно. Не запомних каква е, нито попитах дали е преправяна.
ср ное 14, 2018 11:41 pmЖако написа:
...
АКО знаеш нещо да ме насочиш що за горелка е?
Рекламират я че гори и добри и лоши пилети, както и слънчогледови и сламаени и костилки с по малък разме, като череши вишни и сливи.
Та дай мнение.
...
Нямам лични впечатления за тази горелка.
Досега не си споделил каква площ отопляваш,къща ли, апартамент...
Тази горелка е със сериозна мощност. Не си схожда с котела ти, а вероятно и за жилището ще е голяма.
От този форум съм разбрал, че тубусните горелки не са подходящи за горене на нискокачествени пелети, които правят много пепел. Слънчогледа се отчита с доволно количество, за другите не знам.
Единствено, както Филма предложи, да видиш такава в действие.
Не съм чел нищо от собственик на такава.
Съветът ми, още веднъж, е Грейко 20 .

Анди, виждам че си писал. Имаш ли спомен- тубус или реторт?
filmatoplo - майстор
:? Я кажи каква беше горелката .
ср ное 14, 2018 10:25 pmЖако написа:
съб ное 10, 2018 10:07 amandy_forresite написа:
Нищо нямам да пипам. Само дадох препоръка какво да направи за да стане по-ефективно.
Е, вентилатор имам и у нас. На трета след 30 минути само на нея, отивам при кюнеца след първото коляно след фукса, подпирам си дланта и мога да стоя така докато ми омекнат шенкелите от стоене. При него на първа със зареждане 2 секунди не можех да пипна кюнците. Специално гледах колкото пелети идват от гл. т. да не би да е прекалил с подаването за първа, но не е. Пристигат по шнека като при мен, не видях разлика.
Колкото да квадратите, много пъти виждам и чувам топля 200 квадрата или 220 на 2 етажа по 100-110. Има гараж, който не се отоплява - около 25-30 квадрата; по стълбището още малко ще си видиш пушека от устата, толкова е топло. Иначе има 5 глидера и се броят за радиатор. Няма и да стопли с тях това, ама карай. Греят се 3-4 стаи - една 25 кв дневна с кухня, една спалня 13-14 квадрата, някаква друга 12 и т.н. Чете някой с 3-4 стаи на един етаж в "р-д на пелети" как се отоплява двойно повече площ със същия или по-нисък разход и започва да търси несъществуващи проблеми. Почва да пита как да си настрои горелката или как да си превърже тръбите на "парното", че да стане по-икономично. Отделно доста хора имат климатици и ги ползват. Пролетта заявяват 2-3 тона изгорени пелети и може би някои с по 5-6 тона ще започнат да си мислят как по дяволите другите постигат това, какво не е наред при мен. Ами всичко е наред, просто някои не са съвсем честни. Няма смисъл да говорим за това, темата е за друго. На мен ми е любопитно какво ще избере питащия. Дали няма да е Bosch pellet brenn 2000.
Колебая се още между една Хасковска фирма ,,Ай Джи Груп" горелката е МУДЛАР, и другата на която съм се спрял е ГРЕЙКО.
ТА следващия ми въпрос към форома ще е какво знаете за тази горелка.
Аз съм я виждал-логично :-D от Хасково съм. Преди време бях питал точно тук за тези горелки и специалистите ме посъветваха да ида и да я видя. Това и направих.Мога да гарантирам,че гори слънчогледов пелет,автоматично запалване, авт.почистване и т.нКазаха ми и други неща,но просто не съм чак толкова наясно с нещата. Но го видях с очите си. Сега, за да не бъда отлъчен от сайта, ще спра дотук.Моите наблюдения са,че ако някой пита за нещо по-различно от грейко бива моментално нападан.това не е специализиран форум на горнооряховските горелки,нали?ако е така-казвайте ги тези работи, да знаем.
Да уточня- не съм си купил горелка макар че питах именно за тази.Първо трябва да вложа малко парички в изолация и комин и тогава да мисля за топлото.
gnt69 - майстор
чет ное 15, 2018 12:58 pmhaskovo666 написа:
Аз съм я виждал-логично :-D от Хасково съм. Преди време бях питал точно тук за тези горелки и специалистите ме посъветваха да ида и да я видя. Това и направих.Мога да гарантирам,че гори слънчогледов пелет,автоматично запалване, авт.почистване и т.нКазаха ми и други неща,но просто не съм чак толкова наясно с нещата. Но го видях с очите си. Сега, за да не бъда отлъчен от сайта, ще спра дотук.Моите наблюдения са,че ако някой пита за нещо по-различно от грейко бива моментално нападан.това не е специализиран форум на горнооряховските горелки,нали?ако е така-казвайте ги тези работи, да знаем.
Да уточня- не съм си купил горелка макар че питах именно за тази.Първо трябва да вложа малко парички в изолация и комин и тогава да мисля за топлото.
Като купиш и експлоатираш няколко сезона дай отзив. Аз иначе съм да има разнообразие от горелки, да можеш да направиш информиран избор от ползватели а не от продавачи, како са лапнали кат мене по туй Грейко. Болшинството от пишещите тука имаме Грейко и съответно това предлагаме. Няма как някой да ти препоръча мудларк щото никой я няма. Грейко е супер оферта за парите си, има и по добри горелки и котли ама са в други ценови клас.
чет ное 15, 2018 12:58 pmhaskovo666 написа:
...
Аз съм я виждал-логично :-D от Хасково съм. Преди време бях питал точно тук за тези горелки и специалистите ме посъветваха да ида и да я видя. Това и направих.Мога да гарантирам,че гори слънчогледов пелет,автоматично запалване, авт.почистване и т.нКазаха ми и други неща,но просто не съм чак толкова наясно с нещата. Но го видях с очите си. Сега, за да не бъда отлъчен от сайта, ще спра дотук.Моите наблюдения са,че ако някой пита за нещо по-различно от грейко бива моментално нападан.това не е специализиран форум на горнооряховските горелки,нали?ако е така-казвайте ги тези работи, да знаем.
Да уточня- не съм си купил горелка макар че питах именно за тази.Първо трябва да вложа малко парички в изолация и комин и тогава да мисля за топлото.
Такааааа, дай координати, в Хасково, че и аз да я видя!
После ши я възхвалявами двамата, ако си заслужава.
Ако са скатаеш, по това предложение....напрао си отлъчен.
brassSob - специалист
Грейкото се е доказало с времето. В момента твърдя, че е безупречно. Колеги започнаха да залагат на тази въпросна горелка - хасковската, която коментирате по-горе /интересите им са предимно финансови - по-евтин комплект/. Нека да мине сезона и ще видим какво се случва. Но все още си твърдя относно темата, че най-подходящата горелка за този котел е Грейко.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Кои са най подходящи пeлетни горелки за котелна Бош 24кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: