• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Костилките от праскови са много големи и няма да минат през шнековете, освен през чугунените яки шнекове на универсални горелки. Няма как да стигнат до горивната скара. Ако имаше шнек да стигнат до там, няма причина да не горят щом горят в унитата.
А относно сливите, кои сливи се имат предвид, защото в някои райони на България на джанката викат слива, а на сливата - синя слива.
Жако - специалист
пон ное 05, 2018 11:16 amktch_1964 написа:
Освен Грейко защо не огледаш полските всегоривни горелки. Те горят всякакво гориво с едрина до 35-40мм. Мисляч, че е
не лош вариант твоя котел поставен на кутия с монтирана такава горелка. Сега очаквам някои хора от форума да започнат
да ме плюят защото им бъркам бизнеса.
Ще огхледам, тези горелки си струват, но трябва да го повдигам на кутия и преправяне инсталацията за водата и комина.
Това ми е доста играчка и е време.
Жако - специалист
пон ное 05, 2018 5:44 pmandy_forresite написа:
Костилките от праскови са много големи и няма да минат през шнековете, освен през чугунените яки шнекове на универсални горелки. Няма как да стигнат до горивната скара. Ако имаше шнек да стигнат до там, няма причина да не горят щом горят в унитата.
А относно сливите, кои сливи се имат предвид, защото в някои райони на България на джанката викат слива, а на сливата - синя слива.
Ами тъй наречената джанка е с кръгла костилка, а синята слива е с предълговата костилка.
Та имам достъп и от двата вида.
Димитър Димов - специалист
Въпрос на лаик към знаещите: защо когато става на въпрос за горелка към котел бош ( както сега или дакон има такава тема) никога не се споменава за горелка бош?Всичко ли е свързано с бизнеса?Нищо лично към тези на които това е професия.
brassSob - специалист
чет ное 08, 2018 11:35 amДимитър Димов написа:
Въпрос на лаик към знаещите: защо когато става на въпрос за горелка към котел бош ( както сега или дакон има такава тема) никога не се споменава за горелка бош?Всичко ли е свързано с бизнеса?Нищо лично към тези на които това е професия.
Според мен отговора е в заглавието на темата. Лично мое мнение е, че ако не иска да има проблеми най-подходяща е горелка Грейко.
Димитър Димов - специалист
чет ное 08, 2018 11:51 ambrassSob написа:
чет ное 08, 2018 11:35 amДимитър Димов написа:
Въпрос на лаик към знаещите: защо когато става на въпрос за горелка към котел бош ( както сега или дакон има такава тема) никога не се споменава за горелка бош?Всичко ли е свързано с бизнеса?Нищо лично към тези на които това е професия.
Според мен отговора е в заглавието на темата. Лично мое мнение е, че ако не иска да има проблеми най-подходяща е горелка Грейко.
Относно това че ще се ползват ниско качествени и агро пелети може би това е горелката,но за качествени пелети едва ли в Г.Оряховица са направили по-добър продукт от производителят на самия котел.
kalin72 - майстор
Мисля си, че проблема е в това, че горелката на Бош е прекалено скъпа за това, което е. Спомням си, че когато търсех да купувам пелетна горелка, проучих и тази на Бош, но не останах удоволетворен - ното от цената, нито от възможностите за горене на некачествени пелети.
Димитър Димов - специалист
чет ное 08, 2018 1:27 pmkalin72 написа:
Мисля си, че проблема е в това, че горелката на Бош е прекалено скъпа за това, което е. Спомням си, че когато търсех да купувам пелетна горелка, проучих и тази на Бош, но не останах удоволетворен - ното от цената, нито от възможностите за горене на некачествени пелети.
Е това е отговор,а питането ми беше продиктувано от факта,че имам бош 27 кв. и се замислям за горелка за в бъдеще,а за сега съм на етап проучване:производители ,цена и заслужавали си парите.Благодаря.
filmatoplo - майстор
:wink: Е това е Софиянец не кат мен .
чет ное 08, 2018 12:41 pmДимитър Димов написа:
...
Относно това че ще се ползват ниско качествени и агро пелети може би това е горелката,но за качествени пелети едва ли в Г.Оряховица са направили по-добър продукт от производителят на самия котел.
Тва ми е малко мътно.
Би ли обяснил, ко искаш да кажеш, ма малко по просто!
Инак, Боша са прай към 50се години веке, а готината горелка е в детската още.
Ползваш горелката на Бош и си впечатлен? Или само предполагаш.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Кои са най подходящи пeлетни горелки за котелна Бош 24кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: