Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт окт 08, 2019 9:57 amBokoo21 написа:
Снощи тествахме 5 часа си работи без проблем,ма много жега стана и изключихме,днеска пак привечер ще припалим 🙂
А как са нещата с пепелта?
Направи някакво клипче, опиши работа, почистване...!
Bokoo21 - помощник
вт окт 08, 2019 11:04 amТрифон П.Трифонов написа:
вт окт 08, 2019 9:57 amBokoo21 написа:
Снощи тествахме 5 часа си работи без проблем,ма много жега стана и изключихме,днеска пак привечер ще припалим 🙂
А как са нещата с пепелта?
Направи някакво клипче, опиши работа, почистване...!
От един чувал две шепи пепел,но като стане по студено и вземем по голямо количество ще пробвам колко може да гори без да се гаси 🙂
andy_forresite - майстор
Големи шепи имаш. Досега не съм виждал слънчогледови пелети с толкова малък пепелен остатък след изгарянето. Горил съм от 4 различни производители на такива пелети и резултатът винаги е бил един и същ - от 30 кг пепелникът на пелетен котел грейко е пълен. Това са 5-6 добре изпълнени двойни шепи. На кой производител са тези пелети?
kalin72 - майстор
чет окт 10, 2019 1:07 pmandy_forresite написа:
Големи шепи имаш. Досега не съм виждал слънчогледови пелети с толкова малък пепелен остатък след изгарянето. Горил съм от 4 различни производители на такива пелети и резултатът винаги е бил един и същ - от 30 кг пепелникът на пелетен котел грейко е пълен. Това са 5-6 добре изпълнени двойни шепи. На кой производител са тези пелети?
Керпи правят и те малко пепел. 4 чувала, и пепелника на Бош-а е за изхвърляне.
Bokoo21 - помощник
чет окт 10, 2019 1:07 pmandy_forresite написа:
Големи шепи имаш. Досега не съм виждал слънчогледови пелети с толкова малък пепелен остатък след изгарянето. Горил съм от 4 различни производители на такива пелети и резултатът винаги е бил един и същ - от 30 кг пепелникът на пелетен котел грейко е пълен. Това са 5-6 добре изпълнени двойни шепи. На кой производител са тези пелети?
Не знам няма надписи по чувала 🙂
balchik_bul - специалист
пон ное 18, 2019 8:30 pmBokoo21 написа:
:-D
Как е каминката след два месеца?
Дай мнение, че ми стана интересно.
Bokoo21 - помощник
Епа добре си е,не се гаси 😀
Но ако имаш впредвид за слънчогледови пелети се отказахме от тях,мн често трябва да се чисти кареме си на дървени на 5.5кинта чувала поне с дни не се пипа :-D
balchik_bul - специалист
пет яну 17, 2020 12:26 pmBokoo21 написа:
Епа добре си е,не се гаси 😀
Но ако имаш впредвид за слънчогледови пелети се отказахме от тях,мн често трябва да се чисти кареме си на дървени на 5.5кинта чувала поне с дни не се пипа :-D
Благодаря!
Слънчогледовите пелети ме интересуваха.
Извода е: Слънчогледови пелети само за котли над 30 kW.
Камини в къщи: качествени иглолистни пелети.
пет яну 17, 2020 12:26 pmBokoo21 написа:
Епа добре си е,не се гаси 😀
Но ако имаш впредвид за слънчогледови пелети се отказахме от тях,мн често трябва да се чисти кареме си на дървени на 5.5кинта чувала поне с дни не се пипа :-D
Можели да дадете по подробна информация за горенето на камината сьс сльнчогледови пелети. На колко време се чисти основно камината,колко време може да гори без да я пипаш,какьв разход дава на сланчогледови пелети,на колко време се чисти пепелника.Ще сьм благодарен ако споделите .

Тема "мнение за пелетна камина FireStar 20kw." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: