Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
Нямам никаква идея каква е камината, нямам понятие защо не трябва да се пали преди пълното и изстиване, но фактът е, че на колега дъщерята е обгоряла от избухналата камина - погребаха го момичето.
Ако някой има понятие как се случват тия неща нека сподели, че да няма и други загинали на по 19 години.
шоп - майстор
:|

То варианти за да стане белята има много. Преди 10 ина години един баща от малцинствата разпалвал камината с бензин...къщата я спасихме, него го спасихме с 20-30% изгаряне, но детето му на 2-3 години обляно с бензин почина в болницата.
preslav - майстор
пон дек 03, 2018 2:31 pmшоп написа:
:|

То варианти за да стане белята има много. Преди 10 ина години един баща от малцинствата разпалвал камината с бензин...къщата я спасихме, него го спасихме с 20-30% изгаряне, но детето му на 2-3 години обляно с бензин почина в болницата.
Предполагам няма бензин, не говорим за малцинства, а за доктор, медицински доктор.
Andri01 - майстор
Съболезнования за детето. Ако е била с водна риза, предпазния клапан - блокирал,спряла / дефектирала/ помпа?! Водата завира и ...става белята. Разследващите какво са установили?
Жалко за детето.
Това паленето, преди изстиване....хм, нали и ние ще мръзнем.
За мен нещата са така:
Опитала е да запали камината, не е успяла, отделял се е дим, който е запълнил камината и комина.
При поредния опит се е получило възпламеняване и последвал взрив на димните газове. В тях се съдържат голямо количество въглеводороди, дето са си гориво, но размесени със зягрят въздух са си били баш във взривна концентрация.
И на мен ми се е случвало на каминка- само и отвори вратичката и на пелетарника Бош, с горелка Грейко. И двата топлогенератора аз ги обърках.
Другото дето е възможно, да е спряла помпа, несработила защитна група и Дум.
Опа, това Андри го е писал. Сори, Андри!
Вадил съм затиснат от стена, при гръмнал бойлер.

Шопе, съгласен ли си професионално?
filmatoplo - майстор
:? Да а лоша работа ,едно на хиляда случва се по невнимание и при зле направени и неподдържани инсталации :? а особено деца -не трябва въобще да припарват до тях .
шоп - майстор
пон дек 03, 2018 3:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Вадил съм затиснат от стена, при гръмнал бойлер.

Шопе, съгласен ли си професионално?
100% съгласен. Напълно възможно е да се загазова до степен взривна концентрация и при източник на запалване или искра да се получи взрив. Взрив и попарване с пара също е възможен в следствие от незадействал клапан ( аз затова и при отворени системи слагам по два един след друг) 5-6 лева или 10 къде ли не отишли.

Само може да гадаем, но предполагам органите вече са си свършили работа и причината е ясна.

Иначе съм бил на 2-3 произшествия при гръмнали бойлери... гледката е трагична. Къщите буквално са изтърбушени, стените и тухлите са на двора или на улицата, а загиналите ги събираме в черни чували.

Дано стане ясна и тук причната за аварията, за да може да се извади поука от случая.
filmatoplo - майстор
Да съгласен .
Последна промяна от filmatoplo на пон дек 03, 2018 9:30 pm, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
Съжалявам за случилото се, млад човек на 19 да си замине по такъв начин е криво...

пон дек 03, 2018 2:24 pmpreslav написа:
...да няма и други загинали на по 19 години.
Спазване на техниката на безопастност + инструктаж как да се работи за тези, които ще боравят с техниката. Една титла или университет или години опит в дадена сфера не гарантира нищо в днешно време. На мен ми се обиждат като обяснявам на близки всички подробности, но искам да съм чист за проведено обучение, било то и за обикновен телефон.


-----

постовете за казармата са махнати, защото тук не им е мястото.
пон дек 03, 2018 8:35 pmVirtex написа:
Съжалявам за случилото се, млад човек на 19 да си замине по такъв начин е криво...

пон дек 03, 2018 2:24 pmpreslav написа:
...да няма и други загинали на по 19 години.
Спазване на техниката на безопастност + инструктаж как да се работи за тези, които ще боравят с техниката. Една титла или университет или години опит в дадена сфера не гарантира нищо в днешно време. На мен ми се обиждат като обяснявам на близки всички подробности, но искам да съм чист за проведено обучение, било то и за обикновен телефон.


-----

постовете за казармата са махнати, защото тук не им е мястото.
А така!
Сега махни и постовете за телефони!

-----

не, че ми пука за махнатите постове, ма за казармите ДА.

Тема "Скръбна вест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: