Най - вълнуващия въпрос зимно време.
live1102 - специалист
Прочети упътването за работа. Едва ли са ти продали тази ВЕЛИКОЛЕПНА горелка без книжка с инструкции и писмена гаранция....Там би трябвало да го пише. Дай и повече информация за управлението.
veselint - специалист
Горелката е пусната и настроена,за сега всичко е точно,като застудее ще се види дали струва.Упътването го прочетох,даже мисля и че го разбрах.Горелката има 2г.гаранция.Контролера е на Техногама с тъч скрийн.За този код никъде не пише в инструкциите,а инсталатора каза че не ми трябва,защото горелката не правила проблеми.
veselint - специалист
Добър вечер,имам един въпрос към по запознатите.В ръководството на горелката пише,че минималния разход на пелети е два килограма на час,в момента съм я настроил да гори един килограм и си работи нормално,нито гасне нито дава някаква грешка.Притеснява ме дали това е правилно или ще стане нещо на горелката. :?
veselint - специалист
вт ное 26, 2019 7:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нищо няма да ѝ стане.
Благодаря ти, явно с тези два килограма са се презастраховали от обратен огън. :drinkers:
вт ное 26, 2019 8:13 pmveselint написа:
... явно с тези два килограма са се презастраховали от обратен огън. :drinkers:
Не знам, не познавам горелката, но по скоро, с този минимум, е що-годе ефективна и стабилна. Постигнал си стабилно горене с половинката, което си е успех.
veselint - специалист
След доста четене,нерви и време,мисля че,почнахме да се разбираме.Мисля че ,ти искаше да кача клип на горелката,но нещо не мога да се справя с качването.Ако искаш да я видиш в действие в Ютюб успях да го кача,напиши горелка мудларка и ще излезе.Тъкмо може да ми кажеш,добре ли ти се струва горенето. :)
вт ное 26, 2019 8:30 pmveselint написа:
:)
Излязоха ми два клипа, но не мога да преценя.
Качи линк! Така повече хора ще могат да видят и евентуално да датат мнение.
Кумчо Вълчо - специалист
Здравейте всички.
Нов съм във форума, но за сметка на това гледам темичката е стара. Съжалявам за начинът по който ще дебютирам тук, но някои фирми мярка нямат. По въпросът за горелката бих могъл само да насоча вниманието на интересуващите се от нея към едно друго изделие на Мудларк- ''КОМБИНИРАН СТОМАНЕН КОТЕЛ I & J СЕРИЯ MUDLARK'' и по-точно към чертежът, който са приложили на сайта. Обърнете внимание на разположението на позиции ''1'' и ''2'' и няма да ви е никакъв проблем да се досетите, че този котел няма как да се обезвъздуши, като най-вероятно поради тази причина в горния край, около позиция ''11'' водната риза ще дефектира. Всичко това го пиша в резултат на лични наблюдения, в ролята на набутан потребител с такъв котел. Истината е, че котелът не е закупен от Мудларк, закупен е от Ромстал, но е същият, от същия производител, като дори в румънския клон на Ромстал цената му е под 800 Л-Е-В-А. А защо ли, питам аз и отговор не искам?? Знам го.
Между другото, чест им прави на сладурите от Мудларк, че поне чертеж са сложили на сайтът си, за да може човек по-навреме да се освятка, че да не се излъжи като мен да си го купи.....
Изводът: не разбирам от горелки, не коментирам горепосочената горелка, нямам лични наблюдения от същата, но имайки предвид гореописаният случай с,цитирам Мудларк: "Комбиниран стоманен котел I&J серия Mudlark е ПРЕКРАСЕН избор за отоплението,което Вие желаяте.Котелът е произведен в един от НАЙ-ГОЛЕМИТЕ заводи в България МАТ ООД-Разград, специално за нашата фирма'' човек трябва да подходи с как беше то, а да-с по-голям атеншън, че знае ли човек. Да не стане работата, какъвто котелът /доказано проблемен/, такава и горелката. Още веднъж се извинявам за неуместния тон, но вярвайте ми има защо.
veselint - специалист
За котела нищо не мога да кажа, защото не ползвам този котел,ползвам Виадрус с въпросната горелка.За нея мога да кажа само хубави неща.Ползвам я от септември месец и съм изгорил около 2т.пелети с нея.До сега, да не и е уроки ,не съм имал проблеми с нея,не е имало случаи да не запали или да угасне сама.През седмицата работи нон стоп,и майка ми само изхвърля пепелника и сипва пелети, защото друго не може.Събота и неделя като съм в къщи почиствам котела и горелката и пак цяла седмица без надзор.

Тема "Кажете мнение за качество и сигорност, серията пилетни горелки ,,МУДЛАРК"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: