Най - вълнуващия въпрос зимно време.
road_runner - специалист
Колеги,

Погледнах случайно зад лирата на стената в банята, PVC тръбата към нея е напукана.
Това не знам кога е станало, лирата не се ползва почти никога, може и да е още при монтажа и преди 10ина година.

Може и да е при някакво стискане /огъване при първоначалния монтаж, защото е точно в най-огънатата точка на дъгата
Не мисля, че има повече от милиметър като дълбочина, а тези тръби нали са с някакви вътрешни алуминиеви вложки ли

Трябва ли да ме притеснява това, защото е преди каквито и да е кранове?
Прикачен файл:
IMG_20181117_122417 (2).jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Не пип, че пляс, т.е. не барай, защото ще ти се разпадне в ръцете. Не е станало при монтажа, а скоро, нискокачествените тръби стареят и се разпадат
съб ное 17, 2018 12:19 pmroad_runner написа:
Колеги,

Погледнах случайно зад лирата на стената в банята, PVC тръбата към нея е напукана.
Това не знам кога е станало, лирата не се ползва почти никога, може и да е още при монтажа и преди 10ина година.

Може и да е при някакво стискане /огъване при първоначалния монтаж, защото е точно в най-огънатата точка на дъгата
Не мисля, че има повече от милиметър като дълбочина, а тези тръби нали са с някакви вътрешни алуминиеви вложки ли

Трябва ли да ме притеснява това, защото е преди каквито и да е кранове?

IMG_20181117_122417 (2).jpg
Ахаааа, с вложка е.
Тоя сезон, ако е възможна "безпроблемна" /сравнително безпроблемна/ смяна, подменяй.
Ако ти се струва трудно- чакаш с лееееки, до отслабващих и на моменти липсващи притеснения, края на сезона и тогава задължително / за последващо спокойствие / смяна.
Може да издържи още 10 години, а недай Боже- след.....

Вероятно Лазар е по точен.
Моето е само интуиция и предположения.
шоп - майстор
Аз не бих пипал нищо. Като гледам колко е къса тръбата нищо не може да се направи. Дори и да разкъртиш плочките, съединителна муфа под плочките не можеш ( или по-правилно) не трябва да монтираш.
road_runner - специалист
съб ное 17, 2018 1:30 pmшоп написа:
Аз не бих пипал нищо. Като гледам колко е къса тръбата нищо не може да се направи. Дори и да разкъртиш плочките, съединителна муфа под плочките не можеш ( или по-правилно) не трябва да монтираш.
То аз не бих си разкъртил банята , а място наистина няма.

Това подлежи ли на някакво лепене?

Въобще след отоплителния сезон какви са ми вариантите?
road_runner - специалист
съб ное 17, 2018 12:58 pmLazarGanev написа:
Не пип, че пляс, т.е. не барай, защото ще ти се разпадне в ръцете. Не е станало при монтажа, а скоро, нискокачествените тръби стареят и се разпадат
Мястото е почистено, защото реших, че може и да е мръсотия, така че ако по това съдите дали е скоро, може и да не е.

Самата алуминиева вложа не е ли тя достатъчна, за да нямам теч?
Още повече, че тази лира не се ползва, така че няма да има разширение и свиване
шоп - майстор
съб ное 17, 2018 3:02 pmroad_runner написа:


Въобще след отоплителния сезон какви са ми вариантите?
Отоплителната инсталация с какво налягане работи?

То освен напукания външен слой има и ал. вложка и отвътре още един слой, така, че едва ли утре ще имате теч... но малко или много си е притеснително.
road_runner - специалист
съб ное 17, 2018 3:15 pmшоп написа:
съб ное 17, 2018 3:02 pmroad_runner написа:


Въобще след отоплителния сезон какви са ми вариантите?
Отоплителната инсталация с какво налягане работи?

То освен напукания външен слой има и ал. вложка и отвътре още един слой, така, че едва ли утре ще имате теч... но малко или много си е притеснително.

Нямам идея с какво налягане е, това си е топлофикация, централно парно.
Да ясно е, че не е ок, но ако са малки шансовете да избие вода под налягане там като струя, по-скоро ще си маркирам крайщата на напуканото да видя дали се разраства. Ако да - тогава вече не знам, защото наистина разстоянието е 2-3 см от стената.
шоп - майстор
Добре с централно парно сте. На кой етаж сте, колко етажа има над Вас.

Имате ли достъп до абонатната станция... там има манометри и можете да видите налягането в системата.
road_runner - специалист
2-ри от 7 етажа, тръбите влизат под пода на апартаментите, не минават през етажите
но до абонатната нямам достъп.

Тема "Напукана PVC тръба на лирата в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: