Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Добър ден, извинявам се ако някъде из темите е имало същия въпрос, но скоро ще взема стара къща, на която първият и етаж е доста нисък, около 180см, което е доста неудобно. Има ли някакъв вариант да се копае надолу, за да може да стане малко по-високо, или дали има други варианти. :?
пон ное 19, 2018 11:42 amsisito94 написа:
Добър ден, извинявам се ако някъде из темите е имало същия въпрос, но скоро ще взема стара къща, на която първият и етаж е доста нисък, около 180см, което е доста неудобно. Има ли някакъв вариант да се копае надолу, за да може да стане малко по-високо, или дали има други варианти. :?
Сичко има и може, Сиси. Ще копаете, поне до 2.20 да го докарате със завършения под. Като копаете, да се гледа и основите как са и колко надоле. Питайте и за пода и под него как да направите нещата!
Премести си темата в viewforum.php?f=47.
Или поне въпроса там.
пон ное 19, 2018 11:46 amТрифон П.Трифонов написа:
пон ное 19, 2018 11:42 amsisito94 написа:
Добър ден, извинявам се ако някъде из темите е имало същия въпрос, но скоро ще взема стара къща, на която първият и етаж е доста нисък, около 180см, което е доста неудобно. Има ли някакъв вариант да се копае надолу, за да може да стане малко по-високо, или дали има други варианти. :?
Сичко има и може, Сиси. Ще копаете, поне до 2.20 да го докарате със завършения под. Като копаете, да се гледа и основите как са и колко надоле. Питайте и за пода и под него как да направите нещата!
Премести си темата в viewforum.php?f=47.
Или поне въпроса там.
Благодаря ви, ще преместя темата там.
пон ное 19, 2018 11:55 amsisito94 написа:
...

Благодаря ви, ще преместя темата там.
Завиждам благородно за придобивката. Дано е на по безлюдно и диво място!
Успех!
ZMeyGorianin - майстор
Аз го направих този номер. В момента височината до гредите на тавана в механата е 2.0 м. Аз съм 1.70 м. висок и ми е достатъчно. Дангалаците да му мислят :-D .
На места съм копал до 50 см. Основите са от камък и не можах да ги разкрия. После изляхме подложен бетон, замазка и теракот - общо към 12 - 13 см. Ако предвиждаш подово отопление това е момента да го положиш.
пон ное 19, 2018 8:02 pmZMeyGorianin написа:
Аз го направих този номер. В момента височината до гредите в механата е 2.0 м. Аз съм 1.70 м. висок и ми е достатъчно. Дангалаците да му мислят :-D .
На места съм копал до 50 см. Основите са от камък и не можах да ги разкрия. После изляхме подложен бетон, замазка и теракот - общо към 12 - 13 см. Ако предвиждаш подово отопление това е момента да го положиш.
Змейчо, полезен пост.
Премести го в раздел Къщи, кадето е преместена темата и където и е мястото.
viewtopic.php?f=47&t=60924
Поздрави!

Тема "Стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: