• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юни 24, 2021 7:03 ampitona_89 написа:
Да затваря някъв термокран на бойлера за да не изтива водата в него ,когато камината спре а помпата продължава да циркулира .
А помпата защо върти при неработеща камина?
pitona_89 - специалист
чет юни 24, 2021 8:05 amLazarGanev написа:
чет юни 24, 2021 7:03 ampitona_89 написа:
Да затваря някъв термокран на бойлера за да не изтива водата в него ,когато камината спре а помпата продължава да циркулира .
А помпата защо върти при неработеща камина?


Твоята на колко градуса вкл. и изк.?
pitona_89 - специалист
чет юни 24, 2021 8:12 amLazarGanev написа:
Поне 55*С
[/quote



Какво е това 55? Включва или изключва .....Моята включва на 45, поддържа 60 и като си направи стайната температура нали трябва да спре тая камина .При спирането нали изтива водата .... направил съм я да продължава да циркулира до 50. Тея 10 градуса за какво да ги губя от бойлера .Колега показа Термоелектрическа задвижка и тази година ще я сложа .

Поне аз така мисля .
LazarGanev - "Велик майстор"
Да спита и да тръгва на 55*С, нищо не губиш. Тази термоелектрическа задвижка иска контролер да я управлява
Е, сега да е Филма тука, че да даде акъл за готината Натурела!!
Ама за камини, с по ограничени възможности, 55-60 е идеалното решение- нищо не изстива, няма кондензи...
kunchevv - напреднал
Моята камина изкляючва на около 65*С, но аз съм я направил да следи температурата в стаята и съответно понякога когато в стаята държи топло се е случвало водата да изстине чак до 24*С, за това питам това проблем ли ще е за бойлера?
Концентрирай се върху градусите за вкл/изкл на помпата!
Изстиване на водата, в бойлера има, кога се движи топлоноситела от помпата.
Ако ще на 89 да си настроиш градусите на водата, а помпата да вкл/изкл около 30, ще има моменти на недоволни женски, кога реактора се контролира от СТ.
kunchevv - напреднал
Привет, майстори
Има ли някой от вас, който е от гр. Бургас? За монтаж, настройка и малко пояснение на нещата защото съм вдигнал ръце вече от фирмата която закупих камината?
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: