• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pavlin83 - специалист
пон авг 09, 2021 4:42 pmkunchevv написа:
Привет, майстори
Има ли някой от вас, който е от гр. Бургас? За монтаж, настройка и малко пояснение на нещата защото съм вдигнал ръце вече от фирмата която закупих камината?
Ако си с фумис мога да помогна за настройките
filmatoplo - майстор
Фирмата с името на камината ли е ,или една друга със С. :wink:
kunchevv - напреднал
С името на камината е. Термолукс, ами мисля, че е Фумис управлението
pavlin83 - специалист
ср авг 11, 2021 7:04 pmkunchevv написа:
С името на камината е. Термолукс, ами мисля, че е Фумис управлението
Добре, дай малко повече инфо какво отопляваш , дограма , изолация радиатори имаш ли термоглави каква температура поддържаш какъв е проблема, какво искаш да промениш и си напиши всички настройки
чет авг 12, 2021 10:15 amfilmatoplo написа:
С какво да помогнем
Ти, пари ми дай, акъл не ща!

Хахааа, шегичка.
Филма е №1!
filmatoplo - майстор
Ами да каже човека какви са точно проблемите ,всеки ще даде акъл и ще стане работата. :wink:
kunchevv - напреднал
Отоплявам къща без изолация с pvc дограма, като камината е 25kw,а към момента отоплявам 65кв.м и я взех по-голяма за да мога след време да включа и втория етаж на къщата към нея, като ме увериха, че не пречело да е по-големи kw. Имам 6 радиатора с термоглави и една лира в банята, като скоро ще връзвам и бойлера към системата. От фирмата, която взех камината дори не дойдоха да я настроят и всичко се случи по телефона, тъй като бяха противоепидемични мерки и не ми бе дадена книжка с параметрите, най-малко да знам кой за какво е. Тук гледах тези на Burnit като разбрах, че били същите. Камината е монтирана в мазето. Температурата на водата е настроена на 60*С, а самата температура на етажа настройвам според датчика на въздуха, който съм сложил в хола и така подържам средно 23*С, но камината не е постоянно включена, а като си стигне температура угасва, после пак запалва, което за мен не е проблем, но до колкото знам трябва да влиза в модулация, а не да гасне нацяло.(угасва като стигне около 24*С и пали на около 18*С отново) Като цяло не съм запознат със самите параметри и ме е страх сам да си правя опити да променям данни. За миналата година от Октомври до Април изхабих 2.5 тона като купих различни марки и след като се обадих, че съм сменил пелетите, от фирмата ме увериха, че няма нужда да идват и да променят настройки на камината. Общо взето това е. Сега като сложат бойлера не знам как ще му се отрази с досегашния начин на работа и настройки на камината. Благодаря за вниманието и се извинявам, че ви занимавам, но не съм майстор и за първи път се сблъсквам с такива системи и такъв начин на отопление
pavlin83 - специалист
съб авг 14, 2021 3:05 pmkunchevv написа:
Отоплявам къща без изолация с pvc дограма, като камината е 25kw,а към момента отоплявам 65кв.м и я взех по-голяма за да мога след време да включа и втория етаж на къщата към нея, като ме увериха, че не пречело да е по-големи kw. Имам 6 радиатора с термоглави и една лира в банята, като скоро ще връзвам и бойлера към системата. От фирмата, която взех камината дори не дойдоха да я настроят и всичко се случи по телефона, тъй като бяха противоепидемични мерки и не ми бе дадена книжка с параметрите, най-малко да знам кой за какво е. Тук гледах тези на Burnit като разбрах, че били същите. Камината е монтирана в мазето. Температурата на водата е настроена на 60*С, а самата температура на етажа настройвам според датчика на въздуха, който съм сложил в хола и така подържам средно 23*С, но камината не е постоянно включена, а като си стигне температура угасва, после пак запалва, което за мен не е проблем, но до колкото знам трябва да влиза в модулация, а не да гасне нацяло.(угасва като стигне около 24*С и пали на около 18*С отново) Като цяло не съм запознат със самите параметри и ме е страх сам да си правя опити да променям данни. За миналата година от Октомври до Април изхабих 2.5 тона като купих различни марки и след като се обадих, че съм сменил пелетите, от фирмата ме увериха, че няма нужда да идват и да променят настройки на камината. Общо взето това е. Сега като сложат бойлера не знам как ще му се отрази с досегашния начин на работа и настройки на камината. Благодаря за вниманието и се извинявам, че ви занимавам, но не съм майстор и за първи път се сблъсквам с такива системи и такъв начин на отопление

Здрасти колега напиши всички параметри да видим има ли нещо което не е наред. Не влиза в модулация защото тези 25kw са много за тези 65кв.който отопляваш сега при вкл.на бойлер и другия етаж нещата ще се подобрят значително, но пак ще ти идва множко и ще иска намаляне на дозаторите е въздуха и задължително СТ за да я гаси в по топло време
filmatoplo - майстор
На коя степен е ограничена ,или е на auto.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: