• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kunchevv - напреднал
пет ное 13, 2020 3:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 13, 2020 3:15 pmkunchevv написа:
Да се похваля и аз вече се разбирам добре с моята камина :) Сега имам само един въпрос - възможно ли е кабела за датчика на температурата да го удължа и вместо да е до камината в мазето да го кача горе на етажа в хола да речем? И ако е възможно какъв да бъде кабела?
Може. Така поне няма да налучкваш настройката спрямо Т в мазето, че да ти е адекватна за Т на етажа.
Предполагам е NTC сензор, които се продават и окомплектоват от 80см до 10м дължина на кабела.
Постави го на 1.5 м над пода!
Изображение
Това е сензора и по това, което прочетох в интернет според мен е NTC. Смяната се извършва като развия гърба на камината от там развивам този сензор и слагам новия ли ? И последен въпрос - проблем ли е ако кабела минава през дупката където минава тръбата за радиатора ?
пет ное 13, 2020 4:23 pmkunchevv написа:
Това е сензора и по това, което прочетох в интернет според мен е NTC. Смяната се извършва като развия гърба на камината от там развивам този сензор и слагам новия ли ? И последен въпрос - проблем ли е ако кабела минава през дупката където минава тръбата за радиатора ?
Какъв нов? Нали кабел ще удължаваш?! Или ще купуваш сензор с по дълъг кабел?
Купи си само кабел и удължи този! Тънко двужилно кабелче, евентуално с екранировка, като не е задължително. Не пречи да върви покрай тръбата.
pitona_89 - специалист
И аз мисля да го удължа ,защото е до тръбите и веднага вдига 27 градуса .... взимаш най-обикновен кабел ШВПЛ или ШВПС 2х0.50 или 2х0.75 какъвто има .
А така!
Монтиране на стената, далеч от източници на топлина и пряка слънчева светлина в някаква джиджана кутийка, като до нея задължително трябва да има жълта табела с надпис СТ-У!
filmatoplo - майстор
Удължавал съм такива кабели на датчици -НТЦ за управление Фумис ,даже съм си купувал готови от Натурела и стават .Щото веднъж се наложи и да купувам оригинал уж за Фумис ,хем нямаше,хем струваха майка си и татко си :wink: .Да знаете стават .
pitona_89 - специалист
Снощи си купих BBoil стаен термостат с Wifi връзка .
Всичко точно , но не съм сигурен къде да му вържа 2та контакта NO i COM в платката на камината.
Снощи работеше печката и не посмях да я отварям . Днес като се върна от работа ще и пръсна ламарините.
Някой ,ако е слагал може ли да каже къде се връзва .
Платката ако е същата като на Burnit там е показано на 25,26 клема.
pitona_89 - специалист
Не е така както мислих .... Платката е съвсем различна .Някой може ли да помогне ?

Прикачен файл

20201202_152425.jpg

Прикачен файл

20201202_152246.jpg
ср дек 02, 2020 6:04 pmpitona_89 написа:
Не е така както мислих .... Платката е съвсем различна .Някой може ли да помогне ?
За сега не намирам инструкцията на камината в нета.
Имаш книжка, където има и схема. Чети! Снимай схемата и качи тука и дано Морфин е в настроение, че да даде мнение, хахааа.
pitona_89 - специалист
ср дек 02, 2020 6:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср дек 02, 2020 6:04 pmpitona_89 написа:
Не е така както мислих .... Платката е съвсем различна .Някой може ли да помогне ?
За сега не намирам инструкцията на камината в нета.
Имаш книжка, където има и схема. Чети! Снимай схемата и качи тука и дано Морфин е в настроение, че да даде мнение, хахааа.

Прикачен файл

20201202_181444.jpg
pitona_89 - специалист
Както сам виждаш .....доста датчици не са вписали ..... Според майстора в магазина ,махнах оригиналния стаен датчик и поставих външния .... но след пускане на камината излезе грешка 110 което значи ,че липсва или е повреден стайния датчик .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: