• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
PVM - напреднал
Забравих да добавя че тези камини, предполагам и други с управление фумис, според заводските настройки се палят страшно бурно, как може да подава пелети по 25 секунди с пауза половин секунда докато загрява запалката, пълен абсурд е това. А най лошото е че инсталаторите идват преписват от книжката и си отиват без дори да знаят какво правят. Сигурно и инженерите дето са писали настройките са били на онлайн обучение.
Принуждават хората да пишат из форумите за помощ.
pavlin83 - специалист
пон ное 29, 2021 11:08 pmPVM написа:
Забравих да добавя че тези камини, предполагам и други с управление фумис, според заводските настройки се палят страшно бурно, как може да подава пелети по 25 секунди с пауза половин секунда докато загрява запалката, пълен абсурд е това. А най лошото е че инсталаторите идват преписват от книжката и си отиват без дори да знаят какво правят. Сигурно и инженерите дето са писали настройките са били на онлайн обучение.
Принуждават хората да пишат из форумите за помощ.
Колега каква ти е идеята с натурелата и аз съм го мислил иначе съм съгласен с всичко написано от теб
PVM - напреднал
вт ное 30, 2021 3:43 pmpavlin83 написа:
пон ное 29, 2021 11:08 pmPVM написа:
Забравих да добавя че тези камини, предполагам и други с управление фумис, според заводските настройки се палят страшно бурно, как може да подава пелети по 25 секунди с пауза половин секунда докато загрява запалката, пълен абсурд е това. А най лошото е че инсталаторите идват преписват от книжката и си отиват без дори да знаят какво правят. Сигурно и инженерите дето са писали настройките са били на онлайн обучение.
Принуждават хората да пишат из форумите за помощ.
Колега каква ти е идеята с натурелата и аз съм го мислил иначе съм съгласен с всичко написано от теб
Не съм пристрастен към марки, но натурелата е на доста добра цена спрямо другите (визирам фумис, тиемме както и други на които не помня марките).
Като цяло всички които разгледах притежават еднакви функции, разликата е там че едните ти дават да правиш каквото си искаш с тях, а другите заключват това което не искат да променяш.
Та за натурелата снощи свързах сензорите, върви с два сензора ntc10 kiloomaи един pt100 за димните газове. Много е богат на настройки тъча работи много добре и можеш да си кримпнеш един кабел с букси rj11 и да си сложиш дисплея където искаш.
Има опция за три вентилатора, две помпи и дори изход 0-10 волта.
Този изход го дават да управлява мощен вентилатор, но всъщност можеш да управляваш всякаква друга електроника. Аз например мисля да го ползвам за задвижване клапа на отдушника на котелното, около два квадрата е и като го затворя може да оставя камината без въздух, та идеята ми е когато се включи да подава информация на сервомотора на клапата под какъв ъгъл да се отваря и съответно когато няма нужда да я затваря за да не бяга топлото навън.
И най накрая, но не на последно място български е, падам си националист малко :)
filmatoplo - майстор
Настройте и запалването де,параметър 4 подава , параметър 3 е паузата . Напиши цифрите на сегашните ти параметри .
пон ное 29, 2021 11:08 pmPVM написа:
Забравих да добавя че тези камини, предполагам и други с управление фумис, според заводските настройки се палят страшно бурно, как може да подава пелети по 25 секунди с пауза половин секунда докато загрява запалката, пълен абсурд е това. А най лошото е че инсталаторите идват преписват от книжката и си отиват без дори да знаят какво правят. Сигурно и инженерите дето са писали настройките са били на онлайн обучение.
Принуждават хората да пишат из форумите за помощ.
Значи да намаля подаването на минимум а да барам ли вентилатора
pavlin83 - специалист
вт ное 30, 2021 9:59 pmSevgo написа:
пон ное 29, 2021 11:08 pmPVM написа:
Забравих да добавя че тези камини, предполагам и други с управление фумис, според заводските настройки се палят страшно бурно, как може да подава пелети по 25 секунди с пауза половин секунда докато загрява запалката, пълен абсурд е това. А най лошото е че инсталаторите идват преписват от книжката и си отиват без дори да знаят какво правят. Сигурно и инженерите дето са писали настройките са били на онлайн обучение.
Принуждават хората да пишат из форумите за помощ.
Значи да намаля подаването на минимум а да барам ли вентилатора
Разбира се намаляй и тях
pavlin83 - специалист
вт ное 30, 2021 8:33 pmfilmatoplo написа:
Настройте и запалването де,параметър 4 подава , параметър 3 е паузата . Напиши цифрите на сегашните ти параметри .
Също пар.6 и 8
filmatoplo - майстор
Да,разгарянето също.Покажи си сегашните настройки поне от параметър 3 до 28 .
PVM - напреднал
вт ное 30, 2021 8:33 pmfilmatoplo написа:
Настройте и запалването де,параметър 4 подава , параметър 3 е паузата . Напиши цифрите на сегашните ти параметри .
Имах само два три часа за настройка миналата седмица, но в петък пак съм на вилата и ще си поиграя със запалването.
Ще намаля и вентилатора при гасене, струва ми се че и тази настройка е страшно завишена.
Коминът дърпа доста добре при мен, може би за това се наложи да намаля вентилатора на степените и при запалване.
pitona_89 - специалист
И мен ме интересуват параметрите от 1 до 18 какви са ви .
Доста съм ги намалил моите и в процес на стабилизация пак е доста голям огъня и опушва стъклото ,след това като влезе в модулация всичко е 6+.
Дайте някоя идейка :) Айде лека за сега.

Прикачен файл

20211202_164944.jpg
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: