• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
caooo - помощник
съб фев 20, 2021 8:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
Би могъл да оптимизира. От 200 до 120 разликата е ок 9% КПД, което е 3.75кг на денонощие, в ден като вчерашният тъжен ден. Не е малко.
Турболатори, настройка вентилатор, да се огледа за някакви клапи, че макар да е модерен котел......колко да е модерен, че не му намирам конструкцията!!!
Да промени настройката за модулация по димни газове, като намали стойността!
Другото е да си огледа къщурката.

Алфаплам и Термолукс едно и също ли е?
Управлението е различно, пробвах да сваля димните на 160 и не може да вдигне градусите ...
caooo - помощник
Здравейте, след доста престой при котела и наблюдения забелязах, че като увелича подаването на гориво и намаля съвсем леко вентилаторите, пламъка се стабилизира и успява да подмине зададената от мен темп. на вода 60⁰, след това влиза и в модулация, но не по газове, а по вода, но вдигнах и темп. на газовете 105(210). След достигане на 61⁰ на вода, темп. газовете пада до 130 и седи така докато водата не падне на 59⁰.
Искам да отбелажа, че според мен не трябва да се ограничава котела във високите стойности, а да се играе в ниските за да може по дълго да поддържа в ниска степен градусите.
Благодаря на всички помогнали :) ако някой има нужда от параметрите с удоволствие бих ги предоставил.
Не е добре.
При влязъл "в режим" котел, дат са вика- да мърка, Т на газовете 130!!!
Не, не е добре. Топлото лети в комина.
Не вярвам някой да се нуждае от настройките, освен ако не е способен да помогне.
На максимална мощ, не в модулация, няма 120 в кюнеца и не при 61, а при 72.
https://photos.app.goo.gl/xSdVNovw7TBmqVrw8

Ей ти кротнал са котел на 60+ градуса и в модулация.
https://photos.app.goo.gl/VJUxnqxAL3uNVuJ37
caooo - помощник
нед фев 21, 2021 9:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не е добре.
При влязъл "в режим" котел, дат са вика- да мърка, Т на газовете 130!!!
Не, не е добре. Топлото лети в комина.
Не вярвам някой да се нуждае от настройките, освен ако не е способен да помогне.
На максимална мощ, не в модулация, няма 120 в кюнеца и не при 61, а при 72.
https://photos.app.goo.gl/xSdVNovw7TBmqVrw8

Ей ти кротнал са котел на 60+ градуса и в модулация.
https://photos.app.goo.gl/VJUxnqxAL3uNVuJ37
Не вярвам, че ще мога да го постигна, съветват ме да взема стаен термостат за да се нормализира разхода :)
нед фев 21, 2021 10:13 pmcaooo написа:
...:)
Опитай с намаляване на вентилатора!
Сваляш стойността съвсем малко и наблюдаваш как се променя горенето и Т на газовете.
Как е положението със стъклото?
caooo - помощник
пон фев 22, 2021 4:36 amТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 21, 2021 10:13 pmcaooo написа:
...:)
Опитай с намаляване на вентилатора!
Сваляш стойността съвсем малко и наблюдаваш как се променя горенето и Т на газовете.
Как е положението със стъклото?
Нямам стъкло, имам съвсем малко кръгло стъкло, което не е зацапано, няма на къде да свалям вентилатора повече
пон фев 22, 2021 6:22 amcaooo написа:
Нямам стъкло, имам съвсем малко кръгло стъкло, което не е зацапано, няма на къде да свалям вентилатора повече
Забравих, че си с котел.
Защо да няма на къде? Какъв е диапазона за Р24 и Р28? Аз го виждам 0/255, като за 23 киловатова камина е 150 и съответно 200.
Питона споделя 105/150. При теб колко е настроеното?
След предното намаляване на вентилатора как е цветът на камерата?
caooo - помощник
пон фев 22, 2021 7:22 amТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 22, 2021 6:22 amcaooo написа:
Нямам стъкло, имам съвсем малко кръгло стъкло, което не е зацапано, няма на къде да свалям вентилатора повече
Забравих, че си с котел.
Защо да няма на къде? Какъв е диапазона за Р24 и Р28? Аз го виждам 0/255, като за 23 киловатова камина е 150 и съответно 200.
Питона споделя 105/150. При теб колко е настроеното?
След предното намаляване на вентилатора как е цветът на камерата?
При мен на 24 пар е 140 минимума, а максимума е 230
kunchevv - напреднал
Привет, майстори,
Изкарах първия си сезон на пелети с водна риза и сега бойлера ми се развали, та се чудя дали да не купя направо такъв със серпентина и да го свържа към пелетната камина? Моля за съвет тъй като не съм компетентен по тея въпроси. Камината ми е 25кв и няма проблем да захранвам и бойлер. Предполагам ще се вдигне разхода на пелети? Като цяло през зимния сезон системата е настроена на 60гр на водата, но през повечето време държи по малко, а през дни когато не е толкова студено не се включва и седи на 20 и няколко градуса, това проблем ли е? Трябва ли клапан който спира бойлера когато температурата на водата е над 50градуса да речем за да не се налага чрез него да топля цялата система? И посшеден въпрос бойлера задължително ли е да се върже директно към камината или може да разклоня тръбите от лирата в банята?
Благодаря предварително за отговорите и пак казвам, че не съм компетентен в тази област и за това се допитвам до Вас.
pitona_89 - специалист
Здравей ,моя бойлер е вързан с още 2 лири и нямам проблеми с топлата вода , също я държа на 60 градуса камината .Да ти кажа и мен ме интересува това с клапан или има и друг вариант . Да затваря някъв термокран на бойлера за да не изтива водата в него ,когато камината спре а помпата продължава да циркулира .
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: