• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Vasil82 - напреднал
Колеги дайте предложение за управление през wifi на камината
pitona_89 - специалист
Преди няколко седмици ми монтираха термолукс 18кв с водна риза .Отоплявам 90кв апартамент на 1 етаж от 8 .С 3 радиатора ,1 лира и бойлер 80л.
Не съм я палил още ,единствено като я пробраха техниците и тогава ми я направиха да отчита по вода 55градуса и още някои работи барнаха . Искам да попитам някой има ли Подобрени настройки на камината . Доста изчетох ,но за термолукс няма много материал . За сега не мисля да човъркам по настройките ,но най-вероятно ще се наложи .Най- се притеснявам да не се запали комина ,четох някъде че е възможно и няколко хора са го правили ,но живеят в къща .... а тоя 8 етаж блок ,ако пламне не ми се мисли кво ще става :) Ще съм благодарен ,ако някой сподели неговите настройки .
filmatoplo - майстор
:wink: Големи сте ,моите клиенти се информират на кафето ,ти клиент на твоите майстори у форума :wink: .Няма да се запали комина при нормални условия ,гледай само когато току що е работила камината да не отвориш вратата да не се подпалят саждите изчаквай 5-10 минути .
pitona_89 - специалист
нед сеп 27, 2020 9:58 amfilmatoplo написа:
:wink: Големи сте ,моите клиенти се информират на кафето ,ти клиент на твоите майстори у форума :wink: .Няма да се запали комина при нормални условия ,гледай само когато току що е работила камината да не отвориш вратата да не се подпалят саждите изчаквай 5-10 минути .

А нямам работа да отварям вратата докато си работи камината :) Дано да няма проблеми .
filmatoplo - майстор
След като току що е загаснала.
pitona_89 - специалист
Как да си следя ,колко ми са димните газове ? Гледам ,че и други се интересуват ,как да ги намалят.С фумис управление съм ,купена е тази година камината.
filmatoplo - майстор
Когато камината гори и искаш да видиш температурата на димните газове ,първо с дясната стрелка отиваш на иконка термометър и ти показва температура на въздуха ,натискаш еднократно + и се показва втората температура на водата,натискаш още веднъж + и се показва трета температура -тази на димните газове :wink: .Ако нямаш датчик за стайна температура - виси едно кабелче отзад -камината показва първо на дисплея температурата на водата и после на димните газове .
pitona_89 - специалист
ср окт 14, 2020 8:06 amfilmatoplo написа:
Когато камината гори и искаш да видиш температурата на димните газове ,първо с дясната стрелка отиваш на иконка термометър и ти показва температура на въздуха ,натискаш еднократно + и се показва втората температура на водата,натискаш още веднъж + и се показва трета температура -тази на димните газове :wink: .Ако нямаш датчик за стайна температура - виси едно кабелче отзад -камината показва първо на дисплея температурата на водата и после на димните газове .

Имам стаен датчик,виси кабелчето :) По късно ще проверя дали го имам това меню за димните. Мерси .
filmatoplo - майстор
Щом го има значи както писах ,когато гледаш температурата на въздуха -натискаш плюса и ти показва температура 2 на водата,като натиснеш още веднъж плюса ти показва температура 3 на димните газове .Сетне обратно .Може да променяш само температурите на въздуха и водата като настройки ,температурата на газовете само си я гледаш информационно . :wink:
pitona_89 - специалист
ср окт 14, 2020 10:31 amfilmatoplo написа:
Щом го има значи както писах ,когато гледаш температурата на въздуха -натискаш плюса и ти показва температура 2 на водата,като натиснеш още веднъж плюса ти показва температура 3 на димните газове .Сетне обратно .Може да променяш само температурите на въздуха и водата като настройки ,температурата на газовете само си я гледаш информационно . :wink:

До колкото знам ,може да се променя и температурата на димните .Дано не се налага де ....но ,ако е прекалено висока има опасност от запалване на комина и се е случвало ... до колкото четох из форума :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: