• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
пет сеп 27, 2019 10:01 pmfilmatoplo написа:
Навън дървестните са 145 евро -пък у нас 420 лв.
Къде точно, защото аз намирам съвзем други цени, конкретно това е в Австрия:

Price for wood pellets in bags
Wood pellets in bags cost an average of € 4.01 per 15 kg bag (when ordered by the pallet).

• Compared to the previous year: -0.4%
• Compared to the previous month: +0.7%


Price for pellets in bags in Euro/15kg
Georgi_Prodanov - помощник
Някой пробвал ли е слънчогледовите пелети, които продават във домостроителния комбинат? До миналата година им се носеше лоша слава, че са много натрошени (това дали ще е проблем за ретортна горелка?), но бях срещнал мнение, че вече не били чак толкова зле. :?:
пон сеп 30, 2019 3:16 pmGeorgi_Prodanov написа:
Някой пробвал ли е слънчогледовите пелети, които продават във домостроителния комбинат? До миналата година им се носеше лоша слава, че са много натрошени (това дали ще е проблем за ретортна горелка?), но бях срещнал мнение, че вече не били чак толкова зле. :?:
Аз не съм. Преди две години звъннах, а гласът ми каза да мина да ги видя.
Минах, видях и подминах.
Иди, купи 5 чувала, може и 10, запали и.....кот ти акъла подскаже!
kalin72 - майстор
3 тона Керпи, с доставката - 900 лв. Другия месец ще заредя още толкова, и това е за тази зима :) Запалих горелката, явно ще трябва да увелича дозите, щото гори в началото, до шнека...
пет окт 04, 2019 8:17 pmkalin72 написа:
3 тона Керпи, с доставката - 900 лв. Другия месец ще заредя още толкова, и това е за тази зима :) Запалих горелката, явно ще трябва да увелича дозите, щото гори в началото, до шнека...
Калине, това говори за задръстен шнек. Почисти го! Събрал е прахоляци.
Смети и бункера, ако не си го правил!
andy_forresite - майстор
Първо, това е скъпо гориво, а темата е за евтино такова. Моето е същото като твоето. И второ, от седене във влажно помещение, каквито са повечето мази, пелетите се овлажняват, сбиват, разпадат и пропадат по шнека. Трябва да се обнови съдържанието като се "проточи" с включен шнек (без горене, тоест преди първия старт). Както се претака виното докато е сладък сироп :) .
Керпитата още не съм ги пробвал. И моята гори с пелети от миналата година 8 мм. Дано са си заслужавали тези СКЪПИ керпи, щото ако не ми харесват, бая ще има да ги "хваля" навсякъде по всякакъв повод. И без повод също. На тази цена трябва да правят закуска или поне кафе.

Моят бункер не се чисти и няма пречеща пепел. От метал е и с капаче с мъничка пролука отдолу, през която пепелта/прахта си пада под бункера в една сложена от мен тавичка.
kalin72 - майстор
Трифоне, горелка и бункер са почистени супер основно, ще наблюдавам процесите тези дни.
kalin72 - майстор
Анди, моите пелети стоят навън, под навеса, в котелното на топло си вкарвам по около тон.
И казваш, скъпи били....ами има и едни по 240 лв на тон, само че са в биг бег, супер неудобно за мен.
Инак и аз искам да се топля за 100 лева на месец, ама няма как да стане.
gnt69 - майстор
съб окт 05, 2019 8:11 amkalin72 написа:
Анди, моите пелети стоят навън, под навеса, в котелното на топло си вкарвам по около тон.
И казваш, скъпи били....ами има и едни по 240 лв на тон, само че са в биг бег, супер неудобно за мен.
Инак и аз искам да се топля за 100 лева на месец, ама няма как да стане.
Вдигнаха го гадовете. Миналата година беше по 220-230 ама със записване за след месец.Тая година е по 270 без записване. Уговорих 3 тона от друг производител на 220 който се надявам да ми стигне с малкото запаси от миналата година които имам, така че 100-120 лева на месец са постижими като разход. :partyman:
kalin72 - майстор
Е аз говоря за моят случай, 100 кила пелети месечно - да, ама само октомври и април :) И то с уговорки.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ефтино гориво за пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: