• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:wink: Шса сетиме .
andy_forresite - майстор
Ще саботираме електрическата мрежа всеки на локално ниво с уговаряне по едно и също време да навключим кой каквито големи консуматори има. Аз имам 17 kw фуражомелка, 3 kw бойлер, 3 kw печка Диана, 1.1 климатик, 6 kw готварска печка, циркуляр 12, компресор 1 и нещо ... други дребни общо до 500W. Може и да се пера с автоматичната по същото време. Ще натоваря и компютъра на 100% процесори ако трябва. Имам и правен електрожен, на който мога да оставя двата кабела един върху друг докато електродът 5 мм почервенее целия и премине в течно състояние :-D ~45 киловата от мен (не че ще устискат бушоните и кабелите) и нека пожелаем :prayer: УСПЕХ на електропронесната мрежа и АЕЦ :finga: :finga:
Не е ли по лесно да ги свалим? Аз ги обичам бе!!! Колко гаджета съм обичал повечето съм ги свалял. Докато бях срамежлив, нито една не ми връзваше.
ВЕИ, А? Гръмко съкращение. Още се намират в Гутъл рекламни статии. Даже имаше и такива да субсидират бабичките с пелетни печки щото по селата най дигали пушилка.
Ма колко българи останаха селяни бе, Лайнопроизводители?
Високи цени на горивата!!!
–Глууупости! Ама моля ви се, приберете се по домовете, нали цените падат!
Ден до пладне.

Как си разполагам аз с кокошките, в курника, те така си разполагат и те с нас.
Такос е, животни сме и ние.
шоп - майстор
вт дек 11, 2018 7:49 amfilmatoplo написа:
пелетите и ги вкарват в графа -Твърдо гориво
Ми твърдо гориво са:-) Никой не може да каже на черното бяло:-)

Доста съседи забелязвам, които минаха на пелети и комините пушат повече от когато бяха на дърва :shock:
С преоразмерени горелки, без буфери и режими на подръжка какво друго да се очаква?
Вчера говорих с един съсед и му казвам, че поддръжката само хаби пелетите и пуши, а той вика: пестя от запалки. Миналата година изгорил 3 бр, а тази няма още изгоряла запалка:-)
Varnap5 - специалист
В you tube гледах една горелка на водород.Дали ще успея да я направя не знам но ако видя зора накрая и на вода ще мина.Да видим тогава какво ще кажат.Може би че дъждовете са се увеличили. :-D
шоп - майстор
вт дек 11, 2018 12:58 pmVarnap5 написа:
В you tube гледах една горелка на водород.Дали ще успея да я направя не знам но ако видя зора накрая и на вода ще мина.
То генератор за браунов газ се прави лесно, но за него трябва ток:-)))))
И накрая ако си с печка ЛЪЧ с цена 5 лева ще си на печалба спрямо водородната горелка.
Ако си с хладилна машина ще си 2-3-4 и повече пъти на икономия:-)
Последна промяна от шоп на вт дек 11, 2018 1:47 pm, променено общо 1 път.
andy_forresite - майстор
Една голяма ТП, състояща се от хиляди по-малки ТП в паралел, с тръби по дъното на Черно море и разводка до всяка сграда - кеф ти топло през зимата, кеф ти ладовина през лятото. Дори съседните му държави също да опънат и те серпентини, в крайна сметка физиката ще си каже думата. Ще се създаде течение с ускорен транфер със Средиземно море, от него с Атлантическия океан и не че това няма да е достатъчно, но да споменем и тежката артилерия - пасифик оушън. Колко ли енергия се е акумулирала там ...
Реално погледнато въздушните маси са в почти непрекъснато движение. В момента може би дишаме въздух, който вчера е са дишали в Сърбия, който преди два дни са дишали италианците, който пък преди 4 дни са дишали в Испания и Португалия. Защо например си мълчим когато пясъка от Сахара дойде в Германия, че и у нас, заедно с дъжда или когато вятърът го довее. Нека накараме Алжир, Египет, Либия, Судан, Мароко и т.н. да си завиват пустинята като духа, защото ние, европейците, сме изфинени капризни чичаци (и чичачки), и сме толко претенциозни и изнежени, че даже праховите ни частици са ни фини... за разлика от техните, които се виждат във въздуха. И така, зависи накъде се носят въздушните маси. Когато задуха севернякът, не си мислете че не идва въздух от Полша и Украйна, където не съм сигурен дали кюмюрът е не е най-използваното гориво. Сега някакви пелети, че пушело малко ... то па въобще е безвредно да се прави атомна електроенергия... или батериите за електромобилите не замърсяват природата в повече от ползите при карането на електромобили... Айде сега да не предизвикваме някоя нова форма на демокрация и някои ора да слязат от върховете на Олимп, където си мислят че се намират.
Леле, икиндия, още не сме си сипали ракия.....
Анди, във всяка фантазия има хляб. Сичко може, но алчността е Цар.
Освен това сме мишки, като цяло, та затуй така.
Сичките сме на секи известни, но не мога да разбера що се крият ората зад измислени имена.
Мишки сме! Затуй ши на тровят. Ши са тровим де.
Вирти, моля да заключиш тая тема, оти нищо градивно и ползотворно от нея няма да се роди!!! Няма евтино.

Един мой даскал, някога рече пред....двайстина души
–Всичко хубаво, на тоя Свят, се е родило с кръв и болка.
Страшно, А?
Айде Virtex!
filmatoplo - майстор
:wink: Как да кайш да турим жълти желетки -ша на отупат качулките :lol: .
вт дек 11, 2018 2:30 pmfilmatoplo написа:
:wink: Как да кайш да турим жълти желетки -ша на отупат качулките :lol: .
Е затуй они са по напреде и въпреки това.
Ние можем само да оцеляваме.
....та, че си живуркаме.

Изобщо няма да са разсърдя, ако някой изтрие тоя СПАМ.
Аз няма да са самозатрия.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Ефтино гориво за пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: